A szempontra gondolok.

Eddig nem is gondoltam arra, amit a napokban hallottam egy ötvenes nőtől.
Nagyon jól néz ki, gazella test több gyerek után is, ad magára, helyes az arca is és a szájából sem áll ki a kapa, ha megnyilatkozik.
Elvált, újra férjhez menni nem akar, összeköltözni nem akar senkivel, de szüksége van egy férfire.
Beregisztrált társkereső oldalakra.
Csak és kizárólag fiatal férfiak közül válogat .
Azt mondta már negyvenes sem érdekli, pláne nem idősebbek.
Az egyik indok az , hogy a negyvenes évektől kezdve egyre többen halnak meg férfiak hirtelen infarktusban és nem szeretné, ha valaki éppen aktus alatt halna meg.
Lehet van már ilyen keserű tapasztalata?
Én is nagyon elgondolkodtam azon ,hogy mennyire hullanak a középkorú férfiak.
Aggasztó,ijesztő. A stressz !
Magánügy kétségtelen, hogy ki milyen korú partnert, társat választ, de elég sokszor hallom vagy olvasom, hogy a nem kétségbeesett , jó hátterű középkorú nők jó részének elég a jó szex egy férfiből és némi szabadidős program.
A világ változik, az élet pedig rövid.
Kedves Csenta!

Talán teljesebb lenne a kép ha azt is vázolnád, hogy a középkorú, biztos háttérrel rendelkező férfiak zömében milyen korosztályból válogatnak. Túl 1-2 kapcsolaton a saját korosztályából általában a fiatalabb nőket részesítik előnyben. Kik maradnak? A fiatalabbak és az idősek és ha már választani kell természetes, hogy a fiatalabbat választják. Egy reálisan gondolkodó nő figyelembe veszi a természet folyamatát is és azzal számol, hogy ő hamarabb fog megöregedni (ami nem feltétlen igaz)és nem tervez komoly kapcsolatot, megelégszik a szexel és némi szabadidős programmal. Nyilván ez nem ugyan az mint egy hagyományos kapcsolat de mindenki maga tudja, hogy mire van szüksége és lehetősége. Gondolom ezek a nők már megtapasztalták a kapcsolatok sötétebbik oldalát is és nem vágynak már csak a jóra. Ez ugyanúgy igaz lehet a férfiakra is.
Ésszerű elvárások mellett se egyszerű ilyen kevés lehetséges partner közül társat találni.

Kívánni bármit lehet, a Sugar Mommy esélyei itt valamivel jobbak:

http://tinyurl.hu/R0ZM/

42
simi12 írta: Kedves Csenta!

Talán teljesebb lenne a kép ha azt is vázolnád, hogy a középkorú, biztos háttérrel rendelkező férfiak zömében milyen korosztályból válogatnak. Túl 1-2 kapcsolaton a saját korosztályából általában a fiatalabb nőket részesítik előnyben. Kik maradnak? A fiatalabbak és az idősek és ha már választani kell természetes, hogy a fiatalabbat választják. Egy reálisan gondolkodó nő figyelembe veszi a természet folyamatát is és azzal számol, hogy ő hamarabb fog megöregedni (ami nem feltétlen igaz)és nem tervez komoly kapcsolatot, megelégszik a szexel és némi szabadidős programmal. Nyilván ez nem ugyan az mint egy hagyományos kapcsolat de mindenki maga tudja, hogy mire van szüksége és lehetősége. Gondolom ezek a nők már megtapasztalták a kapcsolatok sötétebbik oldalát is és nem vágynak már csak a jóra. Ez ugyanúgy igaz lehet a férfiakra is.

Kedves Simi,

Igen, a teljes képhez sok minden kellene, de én pusztán csak a jelenséget akartam leírni és valamennyit a véleményemből.
Most is egyetértek a meglátásaiddal, mint szinte mindig :)
Peti42 írta: Ésszerű elvárások mellett se egyszerű ilyen kevés lehetséges partner közül társat találni.

Kívánni bármit lehet, a Sugar Mommy esélyei itt valamivel jobbak:

http://tinyurl.hu/R0ZM/

42

Kedves Peti,
Igazságod van. Ésszerű elvárások mellett is nehéz.
Szerinted a társat akarók közül hány százalék körülinek lehetnek ésszerű elvárásai?
Százalékot nem írok, mert legjobb esetben is csak egyszámjegyű lenne.
Nem értem miért kergetnek elérhetetlen álmokat olyan sokan.
Mintha tizenévesek keresnének társat, rengeteg idővel és kevés tapasztalattal.

elvárások + hazugságok + idő + társkeresés

Nekünk 50 pluszosaknak van még bőven időnk azt kívánni, ami nincs, vagy már soha nem lehet a miénk, valótlan információkat adni vagy akár magunkat is becsapni?

42
Kedves Peti,

Egyetértek, igazságokat írtál megint.
Ez bizony jelenség a társkereső oldalakon.
Érdemes két lábbal a földön állni és azt keresni ami a miénk lehet, nem délibábok után sóhajtozni.
Az interneten vagy a való életben.
A fentieket olvasva, olyan érzésem támad, mintha azt akarnátok sugallni, hogy ötvenen túl már az ember kevésbé lenne értékes és megalkuvóként elégedjen meg azzal amit az útjába sodor az élet.
Én csak a magam nevében tudok nyilatkozni, de nem értem hogyan lehet általánosságban e fentieket állítani, hiszen ahhoz hogy kijelentsük kinek túlzóak az elvárásai, ahhoz az illető embert alaposan ismernünk kellene az értékeivel és hibáival és érzéseivel együtt. Lenne itt olyan ember aki az itt lévők többségét így ismeri? Nem hiszem, maximum egy kevés hányadát akivel így vagy úgy összefújta a szél. :)

Két lábbal kellene állni a földön és csak azt akarni ami a mienk lehet?

Azzal egyet értek, hogy mindig két lábbal kellene a földön állnunk (hm de mi van amikor nem a földön vagyok, pl egy repülőn? :D )
Viszont annak a megítélése, hogy mi lehet a mienk már nem olyan egyszerű. Ahhoz, hogy ne értékeljük magunkat sem túl sem alul nagyon reális önértékelésnek kellene működnie és még ez sem igaz így mert azt viszont nem tudhatjuk, hogy a másik fél mit hogyan értékel és éppen mi az ami megfogja őt.

Nem hiszem, hogy ötvenen túl le kellene értékelni önmagunkat és az igényeinket, sőt azt hiszem pont ez az a kor amikor ezek leginkább megalapozottak lehetnek.
A kor csak egy számszerű besorolás de ez nem jelent automatikus leértékelődést és előnytelen változást.

Akinek rendezett az élete az nem akar minden áron társat találni és bárkit elfogadni, ha még is megtalálja akkor jó és mi van ha nem, hát köszöni szépen akkor is jól érzi magát, a torta lehet finom tejszínhab nélkül is. :)
Hát?
igen!
"Akinek rendezett az élete az nem akar minden áron társat találni és bárkit elfogadni, ha még is megtalálja akkor jó és mi van ha nem, hát köszöni szépen akkor is jól érzi magát, a torta lehet finom tejszínhab nélkül is. :)"

Kedves simi, nagyon igazad van!!!
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
simi12 írta: A fentieket olvasva, olyan érzésem támad, mintha azt akarnátok sugallni, hogy ötvenen túl már az ember kevésbé lenne értékes és megalkuvóként elégedjen meg azzal amit az útjába sodor az élet.
Én csak a magam nevében tudok nyilatkozni, de nem értem hogyan lehet általánosságban e fentieket állítani, hiszen ahhoz hogy kijelentsük kinek túlzóak az elvárásai, ahhoz az illető embert alaposan ismernünk kellene az értékeivel és hibáival és érzéseivel együtt. Lenne itt olyan ember aki az itt lévők többségét így ismeri? Nem hiszem, maximum egy kevés hányadát akivel így vagy úgy összefújta a szél. :)

Két lábbal kellene állni a földön és csak azt akarni ami a mienk lehet?

Azzal egyet értek, hogy mindig két lábbal kellene a földön állnunk (hm de mi van amikor nem a földön vagyok, pl egy repülőn? :D )
Viszont annak a megítélése, hogy mi lehet a mienk már nem olyan egyszerű. Ahhoz, hogy ne értékeljük magunkat sem túl sem alul nagyon reális önértékelésnek kellene működnie és még ez sem igaz így mert azt viszont nem tudhatjuk, hogy a másik fél mit hogyan értékel és éppen mi az ami megfogja őt.

Nem hiszem, hogy ötvenen túl le kellene értékelni önmagunkat és az igényeinket, sőt azt hiszem pont ez az a kor amikor ezek leginkább megalapozottak lehetnek.
A kor csak egy számszerű besorolás de ez nem jelent automatikus leértékelődést és előnytelen változást.

Akinek rendezett az élete az nem akar minden áron társat találni és bárkit elfogadni, ha még is megtalálja akkor jó és mi van ha nem, hát köszöni szépen akkor is jól érzi magát, a torta lehet finom tejszínhab nélkül is. :)

Kedves simi,

Látom a Peti42 törölte magát, kár.
A jófej férfiak eltűnnek.

Értem mit akarsz mondani, ám ez a kérdéskör bonyolultabb azért.
Már 40 fölött is adódhatnak gondjai egy nőnek a társkeresésben , 50 fölött viszont hatványozottabban előjönnek a problémák. Véletlenül nem Te jegyezted meg valahol , valamelyik topikban, hogy a középkorú férfiak a jóval fiatalabb nők után érdeklődnek?
Már nem tudom pontosan ki írta, ám amikor egy középkorú vagy idősebb nő útitársat keresett valahová külföldre, egy férfi megjegyezte, férfire ne számítson, a hasonló korú férfiak a fiatal , 30-as nőkkel utaznak.
Ez így van,
A középkorú nők nagyon magas számban elhízottak, igénytelenül néznek ki.
A férfiak közül csak azok fogják őket választani, akik maguk is igénytelenek.
Még a haspók férfiak is csinos, szép nőt szeretnének.
Most visszautalva a korábban írtakra ,igen, nem olyanok már a lehetőségek simi.
Nagyon kevés nő olyan szerencsés, hogy valóban komoly partnerre leljen a maga korosztályból.
Az ötvenes jelentkezők nagy hányada azért nem a szuper férfi kategória, azok meg nem nagyon kellenek.
Sok nő pont ezért fogadja el a fiatalabb férfiak közeledését.
Te 53 évesen akarnál egy hatvanas végit? Ugye, hogy nem?
Ám már az ötveneseket leginkább a fiatal srácokon kívül a hatvanas férfiak keresi vagy ami még rosszabb, az attól is idősebbek.
Az évek múlásával a nők esélyei romlanak a társkeresés terén.
Ezen az oldalon van egy klub, itt azok a nők, akik nem találnak partnerre idősebb férfiak udvarlását élvezhetik. Egy bő hatvanasnak, hetvenesnek egy ötvenes nagyon jó kor.
Fordítva viszont nem, hiszen magunk korúra vágyunk legtöbben.
S mint említettem ezek a férfiak viszont a fiatalabb korosztályért vannak inkább oda.
Kedves Csenta!

Szinte éreztem, hogy aktuális lesz a visszatérésed. :)

Amit leírsz az mind igaz, de ez nem zárja ki az álláspontomat miszerint:

"Akinek rendezett az élete az nem akar minden áron társat találni és bárkit elfogadni, ha még is megtalálja akkor jó és mi van ha nem, hát köszöni szépen akkor is jól érzi magát, a torta lehet finom tejszínhab nélkül is. :)"

Most úgy őszintén miért akarnánk csak úgy megalkuvásképp egy olyan partnert aki nem felel meg?
Kedves simi,

Már nem tudtam tegnap reagálni, mert elfogytak a hozzászólási lehetőségeim.
Most megteszem akkor.
Ha írsz, akkor egy hétig nem tudok "visszaszólni".:D

Az első mondatodra:
Nos, már korábban visszatérhettem volna ide , ugyanis csütörtökön este hazaérkeztem a kutyáimmal valahonnan.
Láttam, hogy nagyon élénk az élet a fórumon és ugyancsak érdekes ,inkább megfigyelő maradtam.
Itt belenézve a fórumokba mindig is voltak időnként kemény csaták , beszólások, nem furcsa ha kitör a botrány valamiért.:D

Ha nem haragszol kötekszem Veled egy kicsit. :)
Így van, vannak emberek akiknek rendezett az életük és azt gondolják, nem kell nekik társ.
Erre rájöhetnek társkereső oldalon, ha bepróbálkoznak és rossz tapasztalatokat szereznek.
Egy barátnőm is volt társkereső oldalon, s bár okos, csinos, szép nő, nem talált magához valót.
Úgy döntött, a továbbiakban nem pocsékolja az idejét, törölte magát
Közben eltelt néhány néhány év és a libidója a hormonális változások miatt is szinte a nullára csökkent.
Nem is kívánja a szexet, azt mondta.
Van ilyen is.
Ki tudja hány nő nem kívánja már. :D

A "torta lehet jó tejszínhab nélkül is"
Persze, lehet.
Vannak diétás torták is. :)
Az élet egyedül is lehet tartalmas, értelmes.
Én is éltem időnként egyedül nagyszerűn.
Ám egy egészséges nőnek, férfinek szüksége van a rendszeres szexre.
Ki hogyan oldja meg.
Vannak szexuális segédeszközök, mindenkinek van két keze, vannak legális kuplerájok, ezek a szexpartner kereső oldalak, lehet zavaros viszonyokba lépni például házasokkal, lehet idősebb nőknek fiatalabb fiúcskákat "tartani". :D
Ki mit akar,vagy kinek mi jut.
Lehet megmagyarázni is.
Ám miInden akkor igazán jóízű szerintem, ha megvannak azért a hozzávalók is.
Például az a bizonyos tejszínhab. :D
Kedves Csenta!

Feleselj csak nyugodtan. :))

Én a tejszínhab alatt nem a szexre gondoltam hanem a férfira bár igaz a kettő nem szétválasztandó jobb esetben. :))

Amit leírsz az igaz, csak hogy én is visszaszóljak:
Igaz, hogy a tejszínhabbal kerek a történet de csak akkor ha az a tejszínhab "friss" és élvezhető. Ha már lejárt a szavatossága és csak úgy néz ki mintha az lenne és inkább csak problémát okoz,vagy egyszerűen csak nem ízlik, na abban az esetben kár elrontani vele a sütit. :)) ( Tudod romlott élelmiszer hasmenést okoz. :)))) )
Csenta, szerinted ha valaki rám ír, hogy csak én kellek neki, és huuuu de nagyon pont engem szeretne, akkor ne nézzem meg a profilját, mert az ugye mindegy miket ír. Örüljek hiszen egy korban 60 alatti pasi kiválasztott!
Azonnal keressem elő az ásót a kapát, rohanjak a nagyharang alá, mert ugye ne válogassak, végre egy 60 alattinak szemet szúrtam? :)))
Nem értem miért ne lehetne egy 50 -es nő is válogatós? Nem hiszem, hogy el kéne ásni magunkat, és minden mindegy alapon az első szembejövő pasit elfogadni. Ha az nem olyan ember akivel együtt tudok gondolkodni, akire szívesen nézek, / ... a pocakjával együtt persze :) /, akkor az lehet felőlem 40 éves is, tuti nem megyek vele el egy randira sem.
A társkereső pedig pont azért van, hogy válogathasson akinek így tetszik.