Kedves Irisz! Köszönöm :)
Pussinboots írta:
Kedves Eszter, kinek a legszebb női keresztneve van a világon! :)
Ha érdekel, elmondom miért a legszebb... :)

Igen, érdekel, hogy miért? Van tippem, de az annyira kézenfekvő. :)
Irén írta:
"...és.hogy igazán az én/mi fiatalságunkról is írjak egy kicsit, ami zenével kapcsolatos...
A 60-as évek elején voltam tinédzser, s mi akkoriban szombat délutánonként, félhomályos szobában ültük körbe a recsegő-ropogó világvevő rádiót, s hallgattuk a Szabad Európa Rádiót, benne Cseke László műsorát a Teenager party-t.
Ez volt a mi kis "forradalmunk"!"
L mellékelte:
https://www.youtube.com/watch?v=-dX-NA07das
Érdemes elolvasni a hozzáfűzött kommenteket is.
Köszönöm Kedves László, hogy a linked által felidézhettem azokat a boldog ífjú éveket.Hevesebben dobogott a szívem... és igen ez volt a mi lázadásunk!!!!
Valóban jók a kommentek!! Akár én is irhattam volna őket!!
KatalinEszter írta:
Pussinboots írta:
Kedves Eszter, kinek a legszebb női keresztneve van a világon! :)
Ha érdekel, elmondom miért a legszebb... :)

Igen, érdekel, hogy miért? Van tippem, de az annyira kézenfekvő. :)

Kedves Eszterem! :)
Szerintem azzal a tippel nem kaszálnád el a lottó ötöst! :D
Mert - s arra gondolok -, hogy feltételezéseid szerint ez egy szép szerelemhez kapcsolódik. :wink:

De sokkal inkább egy más tőből fakad, de nem szeretném előre lelőni a poént, úgyhogy ez most maradjon titok! :lol:
Már írom néktek azt a posztot, ami fellebbenti erről a fátylat. :)
Viszont nem lennék magam, ha valami csalafintaságot ne csempésznék bele! :lol:
A francba! Most vettem lottót! :D Nem arra gondoltam. :D Várom az írást.
Úristen, hol tart már a technológia!

Egy angol cég előállt a fingásszűrő alsóneművel, ami elvileg kétszáz, átlagosan büdös eregetést tud semlegesíteni. Persze, sok részlet még homályos a termékkel kapcsolatban, például, hogy milyen erős is egy átlagos eregetés, de ha csak néhány kisebbet is képes semlegesíteni, már hatalmas előrelépést jelent, és megmentheti a viselőjét egy-két kellemetlenebb helyzettől. A Shreddies nevű alsóban egyébként egy Zorflex nevű anyag van, amit a vegyifegyverek ellen használt ruhák esetében is alkalmaznak. A szénszálas csoda beszívja állítólag a szagokat, amikkel mosással aztán ki lehet belőle szedni.
.....
Mióta hordanak a nők bugyit?

Ha a középkori Európában keresgélünk, látjuk, az alsónadrág szigorúan férfi ruhadarab. Nem volt mindegy, hogy ki viseli a nadrágot (hogy egy ma is sok nyelvben ismert mondást idézzek). A fehérszemélyek csak rövidebb vagy hosszabb alsóinget hordtak hosszú ruhájuk alatt, nem is gondoltak bugyi viselésre. Már a 15. században járunk, amikor születnek feljegyzések a női bugyogó (térdig érő, bő fazon) viseléséről. Spanyolországban bukkant fel, történészek szerint a mór viselet hatására. Innen kerülhetett aztán tovább a 16. században Európa más részeire. Apró érdekesség: II. (Őrült) Johanna kasztíliai királynő is hordott ilyet, neki volt egy fehér szőrmével bélelt bugyija is. (Nem emiatt nevezték őrültnek.)

Meg persze a velencei kurtizánok, akik előszeretettel bújtak mindenféle férfias holmiba, evvel is izgatva a férfinépet, úgyhogy ezt inkább más kategóriába sorolnám.
Egyszerűbb lett volna, ha csak a linket másolod ide!

https://trendmano.blog.hu/2017/02/26/mi ... nok_bugyit
Köszönöm, hogy megtetted helyettem. Nagyon hosszú, senki nem fogja végig olvasni, gondolom Te sem.
Kikerested, feltetted, írtál,....
Feltételezem baráti segítőszándékkal, nem valami ....
De, valami.
Hiszen a kiragadott részek nem mindig tükrözik a cikk eredeti mondanivalóját, sőt, néha pont az ellenkezőjét tudják közvetíteni!
Na ez az, pontosan ez az!