Kedves Barátaim!

A napokban egy vonzóan csinos hölgy azt mondta rám, hogy mintaférj vagyok.
Ez elgodolkoztatott.

Mióta a nyelvészek a tudományukkal olyan felismerésre jutottak, hogy szavaknak nem értelmük van, hanem használatuk, azóta az anyanyelvem szavainak értelmezésében is bizonytalan vagyok. Ugyanis a jelző értelme a felhasználás körülményei szerint változik.

A mintaférj azt jelenti ebben az esetben, hogy a vonzóan csinos hölgy számára én már nem vagyok jó semmire, vagy finomabban szólva, számára érdektelen vagyok.

Kedves Hölgyek!
Ugye jól gondolom?
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
Kedves Belmonte,

ebben a témában a kívülállók csak találgatni tudnának. Az egy és igaz választ csak a fiatal hölgy ismerheti. :)

Nem akarom elbagatellizálni a dolgokat, de sajnos én már sok "mintaférjet" (vagy legalább is annak kikiáltott férjet) láttam. :wink:

Mindenesetre én úgy gondolom, hogy Te ezt inkább vedd dicséretnek. Bár egy ilyen kijelentés akkor a legnagyobb dicséret, ha a feleség mondja. :P

Üdv! Lidi
Belmonte!!!!!

Már megint egy újabb provokáció! :)

Biztos mintaférj vagy, ha ezt mondták rólad. Ez inkább dícséret persze, mintsem negatív jelző. De persze pikirt megjegyzés is lehet. A hölgy, aki mondta, kérdés, mire reagálva mondta.
Ezt csak Ti tudhatjátok! ;)
Így aztán a kérdés költői, v provokatív. Nem foglak dícsérni, mert nem ismerlek. S a választ csak az tudja, aki igazán ismer. Ő, a feleség, mit mond erről, kedves Belmonte? 

Ez persze valóban érdekelne. S amit mond, azt mire alapozva mondja? Ha megosztanád, tanulságos lehetne. Ha lehet...

Ditke 
Jelzem, egy mintaferj tenyleg nem tul izgalmas mufaj.....de lehet kifogas is, hogy ha nem lennel mintaferj, esetleg meg erdekelnel is, de igy.....:)
Kedves Belmonte!

Az vagy sem azt csak az érintett párod tudja. De ez is relatív kinek mitől mintaférj valaki.
Azt tudom mostani gondolkodás módom szerint a mintaférj fogalmába nálam nem fér bele, hogy a párom a neten ismeretlen hölgyekkel éljen lelki életet, bár lehet, hogy 30-40 év házasság után már nem zavarna, nem tudom.
Fenti véleményem ne vedd bántásnak csak egy vélemény és kívánom, hogy a párod is mintaférjként tekintsen rád.
Kedves Lidi!

A körültekintően bölcs, méltányos és mindig korrekt véleményedet köszönöm.

Üdvözöllek: Belmonte
Kedves Ditke54!

Én bevallottan kedvelem, szeretem, tisztelem a Nőket, a nőkre jellemző összes adottságaikkal együtt.

Ha gondolataik megosztásával megtisztelnek, akkor mindig szívesen elbeszélgetek Velük.

Feleségem egy bölcs és öntudatos asszony. Soha nem akarja maga mellé láncolni a társát. Tudja, hogy a legrövidebb póráz az, ha nincs póráz.

A férfinak kell mindig észnél lenni.
A mintaférjre inkább nem írok semmit, de az érdekelne, hogy mi alapján a vonzóan (vagy taszítóan) csinos egy hölgy?
A női szépség önmagában, szexuális szempontból nem mindig vonzó. Szokták úgy is említeni, hogy hideg szépség.
Erről a topikcímről eszembe jutott egy társkereső oldalon régebben olvasott napló.
Nő volt a blogos.
30 éve voltak házasok, úgy tűnt , minden a legnagyobb rendben van otthon.
Szép ház, nyaraló, a házaspár mindkét tagjának autó, diplomás gyerekek, akik közül 2 már kirepült.
Mintapárnak tartották őket, mintafelségnek, mintaférjnek.

Éldegéltek.
Aztán valami elromlott.
Anyu beteg lett nőgyógyászati problémákkal. Valamennyi idő lett volna a felépülés addig ,míg újra szexuális éltet élhettek volna.

Apu egy idő után kezdett máshová kacsingatni.
Otthon úgy tett, mintha ő lenne a legmegértőbb, de már kereste hol kaphatná meg ami hiányzott neki.
Vesztére egy olyan társkereső oldalra regisztrált be publikus fotó nélkül, ahol anyu egy elvált kolléganője fent volt szintén nyilvános fotó nélkül.
A pasi kinézte őt, mert a paraméterei jók voltak és az egyik külvárosi kerületben lakott.
Szinte egy időben küldtek egymásnak e-mailben fényképet.

A pasi bukott, a nő elmondta a feleségnek.
Elváltak.
Ez az azért hányingerkeltő!
Kapcsolatban élő ember mit keres társkereső oldalon?!
Annyi vér nem volt abban a bizonyosban , hogy a felesége elé álljon?
Hogy megbeszéljék?
Szerencsétlen nő biztosan szenvedett lelkileg is eleget.
Nehezen tudom képzelni, hogy azt mondta volna a férjnek a nej: menj csak apukám, keress nőt magadnak máshol, főleg társkereső oldalon.

Nevetséges!
Aki szereti és tiszteli a feleségét, párját, barátnőjét, az nem kóricál el mellőle sehová!
Ez erkölcs?