Amíg élünk megélünk furcsa,hihetetlen "velem megtörtént "dolgokat.Mit akarunk ezzel igazolni?Még az sem tudja akivel az eset megtörtént.Mesélünk ezt azt,de sem így sem úgy nem kerül pont a felvetett téma végére.Az igazság a másik oldalon van,de mivel még senki sem járt ott,marad az egyszerü okoskodás,hol volt hol nem volt............
Hol volt, hol nem volt... egy nagy-nagy hajó, amire felszállt sok-sok férfi és nő. Mindegyikük jegyén a felirat azonos: társkereső. Hallgatnak vagy a cserfesebbek beszélgetnek minden féléről. Hol értelmesebb, hol értelmetlenebb dolgokról. Az is előfordul, hogy nem kerül pont a felvetett kérdéskör végére, nyitva marad, nincs konklúzió. Időnként a felvetett téma sem érdekfeszítő számukra, de a másik fél véleménye, tapasztalata, világnézete már izgalmas lehet. Mindenesetre hallgatják az újabb meséket, történeket és figyelnek, hátha találnak hasonlóan gondolkodó társat vagy barátot. Hiszen azért szálltak fel a hajóra, hogy ne maradjanak egyedül.
Tételezzük fel, hogy ez egy klasszikus mese, ami a szerencsésebbeknél úgy végződik majd, hogy boldogan éltek míg meg nem haltak...
Igaza van,de a kérdés,mit jelentenek az egyén számára az asztrológia nyújtotta lehetőségek.Mennyire egyeznek vagy különböznek abban a bizonyos csillagjegyben poroszkálók esélyei?Kapunk e megfelelő útmutatást erre nézve,vagy bízzunk mindent a sors kegyére?Ha nincs önbizalmunk,netán az a bizonyos kétség gyötör akkor kérjünk telefonos segítséget?Amennyiben kudarc ér fogjuk a nyuszira?Minden egyén egy emberi remekmű,de mivel az asztrológiából sokan a haszonszerzést,javainak gyarapodását tűzték ki maguk elé,hogyan fogadhatjuk el maradéktalanul,de akár fenntartásokkal amit áltudománynak neveznek.Extrém példám,a bűnöző jellemrajzát,karakterének megrajzolását nem az asztrológusok jelenítik meg hanem a karakter elemzők akik az anonym személyt akarják életre kelteni.De vehettem volna példát a pedagógusok munkájából is amidőn a gyerkőcöket a jobb eredményre kívánják sarkallni,mert a csillagjegyükből ezt olvasták ki..Tehát szükségünk van e a párkeresésnél,vagy az életben az ilyen fikciókra,netán felhasználhatjuk,a magunk javára fordíthatjuk e ezeket az elemzéseket?.
Kedves Glettvas!

Az én válaszom az utolsó kérdésedre: igen... (a tegeződést megelőlegeztem...)

Mint minden személyiségtípus-rendszer, az asztrológia vagy az enneagram is csak egy keretet ad, a magunk tényleges tartamaira megvan a saját befolyásunk bizonyos határokon belül... Viszont azok a határok tényleg léteznek, minden típusnak vannak egészséges, átlagos és egészségtelen változatai, az ezek között megvalósuló mozgás a valamilyen irányba való fejlődésünk útja.

Ezek a rendszerek komoly múltra visszavezethető tapasztalatok alapján jutottak oda, ahol most vannak, lehet őket komolyan vagy kevésbé komolyan is venni, ez mindenkinek szíve joga. Még áltudománynak is lehet nevezni őket, ha az esik jól valakinek. Mindenesetre az anyagelvű "valódi" tudomány a mai napig nem jutott igazán közel a lélek világához, mint ahogyan a gyógyításban is alapvetően rossz utakon jár a téves alapállása miatt... Már hogy a nyugati, mert keleten mindezt másképp gondolják... 

Vajk 

glettvas írta: Igaza van,de a kérdés,mit jelentenek az egyén számára az asztrológia nyújtotta lehetőségek.Mennyire egyeznek vagy különböznek abban a bizonyos csillagjegyben poroszkálók esélyei?Kapunk e megfelelő útmutatást erre nézve,vagy bízzunk mindent a sors kegyére?Ha nincs önbizalmunk,netán az a bizonyos kétség gyötör akkor kérjünk telefonos segítséget?Amennyiben kudarc ér fogjuk a nyuszira?Minden egyén egy emberi remekmű,de mivel az asztrológiából sokan a haszonszerzést,javainak gyarapodását tűzték ki maguk elé,hogyan fogadhatjuk el maradéktalanul,de akár fenntartásokkal amit áltudománynak neveznek.Extrém példám,a bűnöző jellemrajzát,karakterének megrajzolását nem az asztrológusok jelenítik meg hanem a karakter elemzők akik az anonym személyt akarják életre kelteni.De vehettem volna példát a pedagógusok munkájából is amidőn a gyerkőcöket a jobb eredményre kívánják sarkallni,mert a csillagjegyükből ezt olvasták ki..Tehát szükségünk van e a párkeresésnél,vagy az életben az ilyen fikciókra,netán felhasználhatjuk,a magunk javára fordíthatjuk e ezeket az elemzéseket?.

Kedves Uram,
véleményem szerint ezt csak úgy fogja tudni "egzakt" módon eldönteni, ha pár évnyi tanulás után elsajátítja az asztrológia tudományát. Legalább száz horoszkópot kielemzett, az eredményeket esetleg összevetheti a világ számos kultúrájában létező -ám kicsit eltérő- asztrológiai rendszereivel
   ( maya, védikus, kínai, mezopotámiai). Ha egyéb nézőpontból is érdekli az EMBER, az asztrológiában szerzett tudását kontrollálhatja a modern pszichológia eredményeivel, a grafológiával vagy egyéb olyan tudománnyal ami próbálja feltérképezni azt, amit véleményem szerint teljes tökéletességgel megragadni lehetetlen. De közelíteni lehet, egyes módszerekkel egészen jól, feltéve ha valaki rengeteg energiát fektet ebbe és ez a mániája. Úgy, mint nekem.  :)
Üdvözlettel:
Sym  
Kedves Glettvas!

Én nem vagyok gyakorló asztrológus, mint Sym, ezért más oldalról közelítem meg a kérdéseidet.

Még egyszer elolvasva a legutóbbi bejegyzésed, nekem úgy tűnik, mintha a kételkedésed abból fakadna, hogy nem érzed úgy, hogy az asztrológia megoldást adna bárki életére... Valóban, nem is ad, mert nem is az a dolga. Alapot ad önmagunk megismerésére és lehetőséget arra, hogy kapott képességeinket kibontakoztathassuk. A határaink horizontálisak, le és fel nincs határ, mindenki oda juthat, ahová - kellő akarattal, kitartással és hittel megfűszerezve - a képességei predesztinálják.

Esélyek egyenlősége? Kivel és miért kellene ez? Mindenkinek van esélye "kifutni a formáját" csillagjegyétől függetlenül, csak máshogyan, mint egy másik típusúnak. Az "útmutatást" a Te egyéni utadra nem fogja a rendszer megadni, arra Neked kell ráérezned, önismerettel, önfegyelemmel, a Rád szabott feladat megtalálásával. Ha kétségek gyötörnek, a hitedhez fordulj válaszért, ami mellett letetted a voksodat... Vállalj teljes felelősséget a saját életedért, és akkor nem kell "telefonos segítség", a megoldás Benned van, nincsenek "instant", azonnal fogyasztható típusmegoldások, melyek megspórolják Neked a belső munkát és garantált eredményt adnak.

A rendszerből jó esetben megtudhatod, hogy milyen "fegyvertárral" születtél... Az, hogy miket használsz belőlük, mire és hogyan, az már Rajtad múlik és ha nem oda jutsz, ahová szeretnél, az nem a rendszer hibája, hanem a Tiéd...

Természetesen itt most konkrétan nem a Te életed a téma, csak a kérdéseidre adtam meg a magam válaszait.

Vajk
Bocsánat,hogy pórias leszek,de egyszerűen hülyeségnek,álszent felfogásnak tartom a válaszodat.Mi köze az asztrológiának az énemhez?A vágyaim ,a céljaim,a párkapcsolati gondjaim megoldásához?Ha nem hiszek az áltudományokban akkor nem az vagyok aki vagyok?Milyen valóságon alapuló útmutatást,tanácsot,eligazítást tud adni nekem ezen a téren,de egyáltalán miért kellene elfogadnom ezeket a dogmákat aminek a létjogosultságát még senki sem bizonyította?Fikciók,feltevések,üres szólamok sokasága.Csodálkozom,hogy tanult,művelt ember létedre hitelt adsz ilyen zagyvaságoknak.Te nem tudod,de én nagyon sokáig foglalkoztam emberekkel mivel ez az egyik szakterületem,Így most már világos miért utasítom el ezt az irányzatot?Mert ha az általad felvetett irányelveket alkalmaztam volna a gyakorlatban,akkor egy egy ügynek soha nem értem volna a végére.Minden emberi lény megfejthetetlen háttérrel éli az életét,és a szakemberek csak eseti útmutatást tudunk adni személyiségük megértéséhez,változtatásának lehetőségéhez.Hát ez a valóság.
Kedves Glettvas!

Szerinted. De hála Istennek, ez rám nézve nem kötelező, mert akkor én is megfejthetetlen lennék a magam számára...

Mint ahogy Rád nézve sem lényeges, amit én írtam, mert a lényeget véletlenül sem látod benne. Felejtsd el, úgy ahogy van...

Vajk 

Nem kedves glettvas!

Megmagyarázom....Egyszer, mikor az unokám az ötödszöri felszólítás után sem akart lefeküdni aludni erélyesebben rászóltam. Mire ő azt mondta, hogy Nagyi, most egyáltalán nem vagy kedves. (édes)  Most sem biztos, hogy mindig sikerülni fog, de megígérhetem, hogy összes tudásom latba vetem. (humor) Ugyan nem akarom Önt ágyba dugni, mint az unokámat, (humor) még annak ellenére sem, hogy Ön az adatlapján azt írta, hogy arra még jó vagyok.... (vettem a humort). Háááát......(nem humor), mégis csak egy társkeresőn vagyunk.

De nézzük csak mi történt! Vajk előhozott egy 10000 éves óbort a pince legmélyéről.(ezotéria) Régebben ugyanis ez egy titkolt és kevesek által művelt tudomány volt, jelenlegi ismereteink szerint a csillagászattal és matematikával foglalkozó kaldeus papok művelték. Ha tévedtek "jóslataikban" kivégezték őket. (nem humor) Ma sajnos gyorstalpalón végzett kutyaütők is asztrológusnak nevezik magukat, akik Frawley (napjaink legjobb asztrológusa) szerint a repülőgépet sem tudják megkülönböztetni a csillagoktól az éjszakai égbolton. (nem humor)

De térjünk vissza ehhez a patinás palackhoz, amit Vajk jó házigazda módjára kinyitott és érdeklődik, hogy kinek ízlik. Jómagam nem vagyok egy bort kedvelő ember, de ezt a palackot valahogy nagyon szeretem. Ön leült az asztalhoz és jól láthatóan nem kedveli ezt az óbort. Nagyon nem szereti az ízét. Ezzel önmagában még nem is lenne problémám. Viszont a mások véleményét nem tiszteletben tartó minősítéseivel már gondom van. (nem kedves nagyi) Ön azt írta, hogy emberekkel foglalkozott. Csak remélni merem, hogy akkor még nem glettvasnak hívták (cinizmus, nem kedves nagyi) és szerette még őket. Úgy látom, hogy ezt a képességét valahogyan az élet viharaiban (közhely) mára elvesztette.(nem kedves nagyi) Volt már glettvas a kezemben, így tudom mire való. Kemény, ellentmondást nem tűrő szerszám. És a neve (nomen est omen) glettvas... jól tükrözi az Ön mostani megszólalásainak minőségét.  Ha a glettvas legalább fából készült lenne és nem vasból! Szerintem átmenetnek ez már egy jó megoldás lenne ahhoz, hogy Ön vissza tudjon találni ahhoz a szerethető és barátságos emberhez, aki valaha volt.

Aláírás:
A kedves nagyi  :wink:

Ui: tévedés joga fenntartva !
Kedves Sym,
nekem szimpatikusak az érveléseid az adott témában, téma mellett.
Érzek egy magabiztosságot minden alkalommal amikor ebben a témában megszólalsz, s ez számomra azt jelenti,hogy az érveid alátámasztottak, hogy járatos vagy ezen a területen.
Kíváncsivá tettél!
Remélem egyszer még összefutunk itt, valamelyik túrán vagy kiránduláson,s tudunk kicsit beszélgetni. Remélem ezt annak ellenére, hogy éppen mostanában döntöttem úgy, hogy minél kevesebb időt töltök itt, mert az utam most másfelé visz.

Üdvözlettel,
Íris
Kedves Iris!

Köszönöm pozitív értékelésedet és mivel Te egy materialista életszemléletű (de nyitott) nő vagy különösen felértékelődik számomra a véleményed. Én sohasem akarok senkit sem meggyőzni, elfogadom és tudomásul veszem mások véleményét, gondolatait, érzéseit. Ha nem ezt tenném, akkor én is csak egy kutyaütő lennék, egy a sok közül. Ezzel még véletlenül sem azt akarom sugallni, hogy a legjobb vagyok, de maximalista révén törekszem rá, hogy jó legyek,  ha nem is a legjobb. Ennek érdekében folyamatosan tanulok és képzem magam. És a legfontosabb motiváció sem hiányzik: szeretem az emberek, bár ez néha nem sikerül. Mert én is "emberből" vagyok.... :D

De ha az álarcok mögé tudunk tekinteni, mindig megtaláljuk a szerethető embert és megértjük azt, hogy miért így vagy úgy viselkedik. Ehhez még csak asztrológusnak sem kell lenni.

Bárkivel szívesen találkozom -Veled is- aki érdemesnek tart arra, hogy beszélgessünk, filozofálgassunk vagy csak a materialista világot élvezve elfogyasszunk egy kávét.

Mivel írtad, hogy mostanság más felé vezet majd az utad, kívánom Neked, hogy szerencse kísérjen!

Szeretettel:
Sym    
Kedves Sym,

köszönöm a választ, és a jókívánságot is!
Nagyon örülnék egy találkozásnak!
Majd kitalálom a módját, hogyan tudnánk kicserélni az elérhetőségeinket!

Iris
Kedves Vajk! Őszintén örülök, hogy megismertelek!

Kedves Glettvas! Amennyiben Ön ügyvéd, szeretném felkérni, hogy ilyen eltéríthetetlen meggyőződéssel képviseljen engem! Pont egy olyan emberre lenne szükségem, aki minden érv, minden helyzet ellenére eldöntené, hogy sikerre viszi az ügyemet, és meg is tenné azt, még akkor is, ha átmenetileg félre is kell tenni az úri modort...

Kedves Sym! Csípem a humorodat!

Kedves Iris! Rajtam keresztül elérheted Sym-et... 
Kedves Klubtársak!
Le vagyok nyűgözve! Rendkívüli levelezést olvastam végig.
Az, hogy ki miben hisz, valóban mindenki magánügye.
Hiába próbáltátok meggyőzni Glettvas nevű társunkat, nem sikerült, pedig nagyon jó és érthető érveket hoztatok fel. Úgy gondolom, Ő jelenleg nagyon csalódott és elkeseredett ember, sőt némi elfojtott agresszivitást is kiéreztem az általa írt sorok közül. Vagy tévedek?
Az asztrológia egy tanult (tudós) ember számára érdekesebb, mint az egyszerű embernek.
Elgondolkodik rajta. Hogy is van ez? Mit is akar mondani, jelenteni?
Nem szabad dolgokat csak azért elutasítani, mert személy szerint nem hiszünk benne.
Ez valóban évezredes dolog, ami nem véletlenül alakult ki és a csillagászat - mint elismert tudomány - , alapja.
Egyébként én tűz és tűz jegyű vagyok. Engem a levegő táplál, a víz és a föld elolt. :oops:

Üdv,
Sissy
Ezekre a megjegyzésekre mondaná egy Mrozsek nevű drámaíró: humbuk a mozi jobb.