Elgondolkodtató írás.
Vajon csak a fiatal nőkre jellemző ez?
Az idősebb korosztály nőtagjainak nem lenne gond egy betanított munkással ismerkedni?
Állítólag fontosak az emberi értékek,
A legtöbb ember átlagember. Kinézetre, körülményekre.

"Nem rég volt egy találkozóm, amit még három követett, egy szép lánnyal, és jó beszélgetéssel. Számomra egyértelmű volt, hogy megértjük egymást. Most, hogy visszaolvasom a korábbi beszélgetésünket, ez az érzés valahogy még mindig tartja magát bennem. Visszamenőleg már nem sokat tehetek. Azt mondta, lecsekkolta az exét a születésnapján a közösségin és elkezdtek újra levelezni és mivel akkor csak pár hónapot töltöttek együtt, nem hoztak ki mindent a dologból és adnak maguknak talán még egy esélyt... Hallottam már pár finom (vagy átlátszó) lerázó szöveget nőktől, de eddig ez volt a csúcsdísz.
Társkeresőn találkoztak, aztán ő visszalépett, ahogy most tőlem is. Sokat beszélgettünk és fel is hívta figyelmem pár dologra, látta, hogy izgulok és a „Nyugodtan add önmagad, ahogy én is azt teszem”-féle tanács is elhangzott. Én aztán épp hogy felengedtem és már készültem a következőre, amikor megírta ezt.
Azon gondolkodom, mennyire lehet igaz részéről ez a kifogás? Fiatal vagyok. Sportos testalkatú, 185 centi magas. Egy jó nevű építőipari cégnél vagyok, mint (lehet, hogy ezt nem kellett volna megemlíteni? ) betanított munkás, de jól megfizetnek és értek, amihez kell.
Tisztességes fizetésem van, bár ezt nem firtatta, de ha a munkám alapján döntött, akkor lehetett egy hiányos elképzelése. De korábban már egyszer, egy másik lány esetében is előfordult, hogy addig tartott a mosolya, amíg el nem mondtam, hogy mivel foglalkozom. Aztán jött a finom lerázás. Mert egy „melós” az nem lehet jó parti. A családom se szegény, sokat utaztam mindenfelé régebben, de nyilván nem ezzel indítok, mert az megint nem néz ki jól, de mire eljuthatnék ide, addigra már dob is. Szégyellnem és elhallgatnom kéne, hogy fizikai munkából élek? Sokat olvasok, tudok beszélgetni, képben vagyok a világ dolgairól, és nem tartom magam bunkónak.
Ha tényleg ezzel volt baja, nem valami ügyesen palástolta. Amikor találkoztunk, utaltam rá, hogy tetszik. Mindig hamar beleélem magam az ismerkedés során a dolgokba, de ez nem látszik rajtam. Emiatt van, hogy én írok a másikra, én keresem, de ennyi belefér, sőt, alap, mert én volnék a férfi"
Ajjjaj, már megint azok a fránya nők!

Nos, akkor nézzük az írást, kinek mi jut eszébe róla?
Nekem például az, hogy aki ezt az írást írta, magával nincs rendben.
Aztán nézzük azt is, hogy az egész egy feltételezés részéről, amibe egészen beleélte magát.

Ha valaki tényleg őszintén elmondaná neki, hogy miért is nem szeretne vele további kapcsolatot, elhinné? Gyanítom, hogy nem, hiszen az ő képe e körül a szakmunkás téma körül forog, amin jelen pillanatban változtatni nem tud. De ha ennyire nincs vele rendben, akkor el lehet menni iskolába, lehet fejlődni, és lehet belőle művezető, vagy akár több is. Papíron. Hogy a tanulással ő fejlődőképes-e, az már egy más kérdés, ezt nem firtatom, hiszen csak egy fogalmazás áll a rendelkezésemre.

Akár honnét nézzük, mindenkinek van valami olyan, ami miatt azt képzeli, hogy nem a megfelelő partner a másik számára. Nos, akkor itt lehetne kezdeni, hogy ki miért gondolja magáról azt, amit gondol?

Kapcsolódva a témához, a saját példám alapján elmondhatom, hogy lehet valaki egy olyan ember, akinél nem az iskola számít, hanem az, hogy képes partner lenni. Ezt nem az iskola adja, ez adottság. Van aki képes élni vele, van, akinek ez még az iskolai tanulmányok után sem sikerül.
Halvány utalás sem esett a foglalkozásra :) Summa summárum,megint egy kétes ,manipulatív iromány :D Az a gaz nőnemű nem folytatott valamit,amit el se kezdett :D De rosszak vagyunk mi lányok :D :D :D
Csenta írta: Elgondolkodtató írás.
Vajon csak a fiatal nőkre jellemző ez?
Az idősebb korosztály nőtagjainak nem lenne gond egy betanított munkással ismerkedni?
Állítólag fontosak az emberi értékek,
A legtöbb ember átlagember. Kinézetre, körülményekre.

"Nem rég volt egy találkozóm, amit még három követett, egy szép lánnyal, és jó beszélgetéssel. Számomra egyértelmű volt, hogy megértjük egymást. Most, hogy visszaolvasom a korábbi beszélgetésünket, ez az érzés valahogy még mindig tartja magát bennem. Visszamenőleg már nem sokat tehetek. Azt mondta, lecsekkolta az exét a születésnapján a közösségin és elkezdtek újra levelezni és mivel akkor csak pár hónapot töltöttek együtt, nem hoztak ki mindent a dologból és adnak maguknak talán még egy esélyt... Hallottam már pár finom (vagy átlátszó) lerázó szöveget nőktől, de eddig ez volt a csúcsdísz.
Társkeresőn találkoztak, aztán ő visszalépett, ahogy most tőlem is. Sokat beszélgettünk és fel is hívta figyelmem pár dologra, látta, hogy izgulok és a „Nyugodtan add önmagad, ahogy én is azt teszem”-féle tanács is elhangzott. Én aztán épp hogy felengedtem és már készültem a következőre, amikor megírta ezt.
Azon gondolkodom, mennyire lehet igaz részéről ez a kifogás? Fiatal vagyok. Sportos testalkatú, 185 centi magas. Egy jó nevű építőipari cégnél vagyok, mint (lehet, hogy ezt nem kellett volna megemlíteni? ) betanított munkás, de jól megfizetnek és értek, amihez kell.
Tisztességes fizetésem van, bár ezt nem firtatta, de ha a munkám alapján döntött, akkor lehetett egy hiányos elképzelése. De korábban már egyszer, egy másik lány esetében is előfordult, hogy addig tartott a mosolya, amíg el nem mondtam, hogy mivel foglalkozom. Aztán jött a finom lerázás. Mert egy „melós” az nem lehet jó parti. A családom se szegény, sokat utaztam mindenfelé régebben, de nyilván nem ezzel indítok, mert az megint nem néz ki jól, de mire eljuthatnék ide, addigra már dob is. Szégyellnem és elhallgatnom kéne, hogy fizikai munkából élek? Sokat olvasok, tudok beszélgetni, képben vagyok a világ dolgairól, és nem tartom magam bunkónak.
Ha tényleg ezzel volt baja, nem valami ügyesen palástolta. Amikor találkoztunk, utaltam rá, hogy tetszik. Mindig hamar beleélem magam az ismerkedés során a dolgokba, de ez nem látszik rajtam. Emiatt van, hogy én írok a másikra, én keresem, de ennyi belefér, sőt, alap, mert én volnék a férfi"

Forrás: http://csajokespasik.blog.hu/2017/09/06 ... k_ne_nekem
Abban igazad van Csenta,hogy ha őszinte vagy akkor hamar kidob bármelyik nő, nem tűrik el,ha valaki őszinte.
A mai 50 feletti nők nagy többsége, és itt írom, tisztelet a kivételnek, már csak a nyugodt életét keresi, barátkozni még akarnak, de társat már nagyon ritkán. Mindenkinek megvan a maga kis élete, nem szeretne változni senki kedvéért, megvan a baráti köre, családja, nekik már csak mint barát kell a férfi.
Aki elviszi mindenhova, intézi a dolgokat, néha vele is marad estére is, ez kell nekik, de még egyszer írom, tisztelet a kivételnek, mert van ilyen is biztos.
Ebbe a korba léptünk, ezt kell elfogadni, ha véletlen másmilyet talál az ember hát azt nagyon meg kell becsülni. Egyébként ez nem tanulás, vagy nem tanulás kérdése. Tanult ember is lehet rossz ember, meg a tanulatlan is lehet jó ember, az élet sok mindenre megtanítja az embert, ami nem iskolafüggő.
Tisztább lenne a kép, ha a levél írója tájékoztatta volna a nagyérdeműt, hogy mi volt a nő foglalkozása. A társkeresőkön gyakori, hogy a betanított munkás, két-három diplomával, komoly egzisztenciával rendelkező nővel kezd.
Fordított helyzet is adódik,amikor az ápolónő, bolti eladónő egyetemi professzorral akar komoly kapcsolatot.
Gyakran össze is jön, ez bátorítja fel a vállalkozó szellemű társkeresőket.
Nem probléma ez a jelenség, csak elgondolkodtató, hogy milyen közös témájuk akadhat, ki, mit várhat el a másiktól bizonyos szituációkban.
Maganyos65 írta: Abban igazad van Csenta,hogy ha őszinte vagy akkor hamar kidob bármelyik nő, nem tűrik el,ha valaki őszinte.
A mai 50 feletti nők nagy többsége, és itt írom, tisztelet a kivételnek, már csak a nyugodt életét keresi, barátkozni még akarnak, de társat már nagyon ritkán. Mindenkinek megvan a maga kis élete, nem szeretne változni senki kedvéért, megvan a baráti köre, családja, nekik már csak mint barát kell a férfi.
Aki elviszi mindenhova, intézi a dolgokat, néha vele is marad estére is, ez kell nekik, de még egyszer írom, tisztelet a kivételnek, mert van ilyen is biztos.
Ebbe a korba léptünk, ezt kell elfogadni, ha véletlen másmilyet talál az ember hát azt nagyon meg kell becsülni. Egyébként ez nem tanulás, vagy nem tanulás kérdése. Tanult ember is lehet rossz ember, meg a tanulatlan is lehet jó ember, az élet sok mindenre megtanítja az embert, ami nem iskolafüggő.

Kedves Magányos65,

Egyetértek azzal amit írtál. Kevés kivételtől eltekintve egy adott életkortól már valóban nem akarnak kardinálisan az emberek az életükön változtatni. Nők sem, férfiak sem.
A nőkről ez az általános férfi vélemény amit leírtál, bár itt is van kivétel, de az megint csak erősíti a szabályt.
Rengeteget lehet olvasni, hallani arról, hogy egy férfi miért kell egy nőnek, a legtöbb vélemény borzasztóan lehangoló. Egyrészt dicsekdni a "barinők" ,ismerősök előtt, hogy nekem van pasim bibibi még ebben a korban is. Aztán, hogy mi van valójában a háttérben, miért is kellett a pasi az egyénenként változó. Van akinek a rezsibe kell beszállni pénzzel, van aki lakhatásért mást kell, hogy nyújtson.
Ismerek olyan 50-s , 60-as nőket akik mindig akkor vadásznak társkereső férfiakra, ha a lakásukat akarják felújítani. Fel is szednek balekokat, akik megcsinálnak nekik mindent, aztán amikor kész a munka, mehetnek tovább .

A társkereső oldalak nem hozzák az elvárt szintet, hiszen nem az üzemeltetőn, hanem a regisztráltakon múlik minden. Hiába néha-néha a nagy érzelmektől túlcsorduló,látványos nyilvános búcsúzások a többiktől például naplókban, fórumon, hogy valakik párra leltek , az általános kép az, hogy egy idő után visszaszivárognak. Vagy a törzshelyükre vagy máshová. Aztán magyarázzák a bizonyítványukat és mindenki hibás, csak ők nem. Kiderül, hogy mégsem olyan fényes amit találtak és csak kaland volt vagy éppen nem kielégítő minden , ha tart is a kapcsolat.Ki mit állít magáról azt tudja meg a nagyérdemű..
A középkorba lépő vagy annál idősebb nőknél sokszor nagyon erős a virtuális "barinős" függőség is vagy arra fogják, hogy a barátaik miatt vannak társkereső oldalon.

A tanultság , jó emberség és intelligencia nem függ egymástól.
Egyetértek Veled.
A nők jó része szeret dicsekedni a barátjával, párjával az ismerősei, barinői előtt - de utálom az ilyn szavakat :D.
Ezzel ő értékesebbnek gondolja magát, többnek.
A facebookon az idősebb korosztály zöme - ha kapás van- azonnal posztolja, hogy kapcsolatban él :D
Társkereső oldalon is elújságolják a világra szóló eseményt. Vannak akik folyamatosan beszámolnak az életükről és a barinők örülnek neki. Örülnek?
A nők zöme , még akkor is ha már nem fiatalka , vonzó férfit akar, jó körülményekkel, az csak duma ,hogy az emberi értékek az elsődlegesek.
Ha így lenne, akkor nagyon sok pár találna egymásra,ugyanis sok ember nagyon értékes függetlenül az iskolázottságtól, anyagi körülményektől.

A cikkben nem tudni miért betanított munkás a férfi,ismerek én pedagógust is, aki jobb híján ekként dolgozik az utóbbi években valahol....
Ilcsike51 írta: Tisztább lenne a kép, ha a levél írója tájékoztatta volna a nagyérdeműt, hogy mi volt a nő foglalkozása. A társkeresőkön gyakori, hogy a betanított munkás, két-három diplomával, komoly egzisztenciával rendelkező nővel kezd.
Fordított helyzet is adódik,amikor az ápolónő, bolti eladónő egyetemi professzorral akar komoly kapcsolatot.
Gyakran össze is jön, ez bátorítja fel a vállalkozó szellemű társkeresőket.
Nem probléma ez a jelenség, csak elgondolkodtató, hogy milyen közös témájuk akadhat, ki, mit várhat el a másiktól bizonyos szituációkban.

Kedves Ilcsike51,

Ez bizony nem derül ki, csupán annyit tudunk, hogy fiatal a lány és feltételezhetjük , hogy a volt barátja valószínűleg magasabb szintű minden vonatkozásban a betanított munkás srácnál.
Bizonyára Te is is sok mindent hallasz, esetleg olvasol a mai 20-as, 30-as lányokról is, én fiús anyaként nagyon képben vagyok. A jól kinéző, mondhatni bombatestű lányok zömét , de az átlagos lányok egy részét is, " golddiggernek, aranyásónak, tarják a s rácok. Magyarul a pénzes pasikra buknak, azokra , akiknek van egzisztenciájuk, jó anyagi hátterük. Nem hátrány a vonzó külső sem a szemükben.
Valahol értem is, hiszen a nők anyagi biztonságra is vágynak általában egy férfi mellett, kivéve azokat akik ezt maguknak megteremtik tanulás által.

Az írásban a fiatal nőnek a munkájáról sincs szó, de ha nem érezné jobbnak, többnek magát az építőipari betanított munkás srácnál, akkor nem rázta volna le.
Valahol ciki azt mondani, hogy csak ennyi a barátom, csak egy betanított munkás.
Az emberek általában szeretnek dicsekedni.
Ha valaki nem menő, azzal ugye nem lehet, mert az emberek zöme másoknak akar megfelelni.
Mert mit szólna mások?
Engem sosem érdekelt, szeretek önmagam lenni. A hibáimmal együtt .

Miről lehet témája két nagyon különböző tanultságú embernek?
Hát valószínű nem olyanokról,hogy S. Freud, a pszichoanalízis atyja mennyire félt a hipnózistól és soha nem is engedte, hogy hipnotizálják.
Ám annyi másról lehet, ami fontos.
Kétségtelen, nagyon jó tud lenni, ha a másik ideális szellemi partner is.
Mondjuk én szívesebben beszélek és írok angolul, mint magyarul, de sosem volt feltétel, hogy a másik akár egy idegen nyelvet is beszéljen.

Kedves Ilcsike,
Láttad már ezt a filmet?
Ha van kedved, időd, ajánlom figyelmedbe.
Magyarul is megvan valahol,"Hétköznapi varázslat" a címe. Bocsánat, hogy csak angolul találtam hirtelen meg.
Iskolázottság, társadalmi különbségek.Sokszor megnéztem, csodálatos történet.

https://www.youtube.com/watch?v=phYy6AIMvq4
http://muvieslim.us/play.php?movie=tt0406046
Az internetes társkeresés
cifra világ
a csodálatos nők
idősödvén
kövéredvén is sokan
társat nem találnak vagy alig
regisztrálnak magukat szende szűzként
beállítva a legtöbben
az erkölcs fő védnökeként
társkereső oldalakra
kikérik maguknak, hogy
őket olyan lánynak nézzék
Szex? még mit nem
először a pali váltson ki bennük nagy
érzelmeket

titokban pedig nem egy szende, "csodálatos " nő
szexoldalra is beeszi magát
igaz?
Ahol férfiembernek lenni
ha nem is dicsőség, de bocsánatos
nőnek lenni viszont fertelmes ma is
a megítélés alapján
intimképek tömkelege szolgálja
a vágy gerjesztését
férfiaké, nőké,
borotvált vagy szőrös, buja puncik tátognak
éhesen
felpóckolt keblek vagy térdet verő mellek
" csodálatos nők" hogy van ez veletek?
a férfiember meglepve látja
széplelkű Rozi is ideregisztrálva
máshol pislog, oly szépen fogalmaz
a szexoldalon pedig sok pasit forgalmaz.

Alamuszi macska ugrik nagyot
s kikéri magának a bizonyos hangot
hazugság az egész életük sokaknak
máshol ékesen szólanak vagy próbálnak
Szembesítvén kettőt fényképes regével
a pokolva kívánnak
hogy oda tűnnék el
ellopták a képet
állítják harcosan
az meglehet angyalom
csak a többi kép honnan van?
Amin látszik a fejed és tested kiéhezve