Kedves hozzászólók !

Feltennék először is egy fontos kérdést, amiről a Biblia szól !
Hány, mennyi I.ten van ?
Én úgy gondolom a Monoteizmus alapkérdése ez. ( Legyen az ember bármilyen nevű vallása )
A másik gondolat a hozzászólásokhoz, hogy a Bibliát nem olvasni kell, hanem olvasva betartani
annak utasításait és parancsolatait.
Ettől válik az ember vallásossá és erkölcsössé.
Mint írtátok többen, hogy a Biblia olvasása nem menti fel a bűnöst. Igen ez így van.
DE ! Ha a parancsolatokat betartja az ember, akkor nem tudja elkövetni a bűnöket.
Akármelyik Bibliába belenézünk, (mivel Mózes öt könyve az alap) mindegyik törvény a legrészletesebben körül írja, hogy mit tehetünk és mit nem.
Természetesen ez a Távol-keleti kultúrákra nem vonatkozik, viszont ott is minden le van szabályozva. (Sőt még részletesebben)

Amit kifogásolok, az az Európai Kereszténységre való külön kiemelést, mert az Európai vallási egyetemes kultúra a Közel-keletről származik.

Én vallom, hogy a vallásait minden ember tartsa meg, fogadja el a másságot és emberként tekintsünk egymásra. Akkor ha ezt elértük, akkor nem lesz bűnbak keresés, mutogatás a másikra
(direkt nem írok antiszemitizmust, rasszizmust) és ettől válik az ember igazán vallásos emberré.
Azt írod István;

"Amit kifogásolok, az az Európai Kereszténységre való külön kiemelést, mert az Európai vallási egyetemes kultúra a Közel-keletről származik."

Nos én éppen ezért a Gutenberg Bibliával illusztráltam a bejegyzésembet, szerintem ez eléggé egyetemes, (pl. az én zsidó-keresztény felfogásomban) lévén ez a teljes Ó -és Újszövetség. Kétségtelen, hogy nincs kereszténység a judaizmus nélkül.
Még a római jognak is a tízparancsolat ez egyik alapja... és így tovább.
Kedves Vali !

Nekem a kiemelt hangsúly a problémám. Az alaptörvényünkben a szóhasználatainkban,
hogy a "keresztény Magyarország" ami azért furcsa, mert pont Magyarország az ahol a
sokszínűség és a két világháború közötti időszakig vitte előre éspedig nagy lépésekkel
az ország fejlődését.
Ezt közösen tették és elfogadva egymást.
Meg kell nézni a Magyar nagyvárosok fejlődését, hogy mely időszakra esnek.
Meg kell nézni a Magyar iparosodást ugyan úgy.
Meg kell nézni kik csinálták: Keresztények (többség) zsidók (10 %) cigányság (10 %)
Vagyis együtt és példamutató fejlődés lett az eredménye.

A Bibliára visszatérve.
A római jogrend nem a Bibliai jogrenden alapul. Vannak benne elemek, de alapjaiban nem a Bibliai jogrend.
Mint ahogyan az Amerikai jogrend is eltér a Római jogrendtől.
Természetesen vannak megegyező elemek, mert az élethelyzetek mindig felülírták a meglévő jogrendet. Ez természetes, mert mindig van új a nap alatt.
A Bibliai jog a Mózes öt könyvében, és a Sul Hánáruch-ban van szabályozva és leírva.
Ezt Izraelen kívül sehol nem alkalmazzák. DE !!! már ott is ki van egészítve egyéb jogi paxussal.
Most kell egyetértenem mindazokkal, akik vagy még vannak, vagy már nincsenek az oldalon, de megszólaltak e témában.
"Oh! irgalom atyja, ne hagyj el."
Az alapok:
barnacica írta: ...
Isten úgy szerette e világot, hogy az ő egyszülött fiát adta, hogy valaki hiszen őbenne, el ne vesszen, hanem örök életet nyerjen. Szeressük a mi Istenünket!

Bozsebaba írta: Nem hiszem, hogy arról lenne szó, hogy nem mer senki kérdezni , szerintem inkább arról, hogy a vallási beállítottsága mindenkinek a magán ügye !!

Myrtill írta: A társkeresésnél fontos szempont a világnézeti hasonlóság is. S bár vannak kimondottan erre "szakosodott" oldalak, mint a Keresztény Társkereső vagy a Katolikus Társkereső, az 50Plusz miért ne bírna el ilyen kis "alszekciót" is?

Maha írta: Kulturált módon bármiről lehet beszélni, sőt vitatkozni is akár itt egy társkereső fórumon is.

Na igen, talán meg kellene próbálni elolvasni a Bibliát. Olvastátok a KRESZ-t? Hasonló pedig, iránymutatás, de nem olvasmányos. Nem az a küldetése.
Na, persze amit Valika és István itt előadott a témában... simán agyrém. Sokaknak javasoltam már, de ti télleg' összeilletek.
István amit írsz megértem. És egyet is értek Veled.
Egy kultúrált helyen egyszer talán ki is fejthetnénk bővebben.
:-)
Bátor, vagy vakmerő?
Valika írta: ...Egy kulturált helyen egyszer talán ki is fejthetnénk bővebben.

Kedvenc oldalát alul kulturáltnak nevezte Valika, a helyesírási hibát javítottam (nyelvtannáci)
Kedves Valika, Valéria, valaki!
A sokszínűség ennek az oldalnak az ereje.
Míg a moderáció mentén történik mindez, megengedhető. Tudom, mert már feszegettem néhányszor a határait.
Ha nekem nem hiszel, hidd el a többieknek, ez egy különösen kulturált hely a net világában.
A hit, a vallás magánügy. Addig, amíg a hívők is így gondolják, tisztelem is érte őket.
Visszatérve az eredeti kérdésre: Vagy-e elég bátor, vagy vakmerő, hogy az oldalt, a tagjaival együtt, alul kulturáltnak nevezd? Csak mert veled nem értenek egyet?
Kedves Balázs!

Te magad írod, hogy a hit, vallás magán ügy, gondolom pont ezért szeretne Valika máshol beszélgetni róla.

Úgy gondolom, ahogy sok más téma megfér ezen az oldalon úgy a biblia és a vallás is mind addig amíg arról nem akarnak meggyőzni és nem azt sugalja, hogy aki nem vallásos az kevésbé lenne jó és értékes ember.
A társkeresésnél is fontos tudni a másik hozzáállását mert egy ateista és egy mélyen vallásos ember között mindig ott lesz egy súrlódási felület. A vallásnál is érvényesül az egységesítési hatás mellett a megosztó hatás is.

Több példáról is tudunk arra, hogy a szent igét hirdetők, ezt felhasználva milyen ember ellenes cselekedeteket hajtottak végre. Nem a bibliától, vallástól vagy annak hiányától lesz valaki jobb vagy kevésbé jó ember.

A szolgálat, megbocsájtás, alázat,hála, szeretet, alapvető emberi értékek képessége minden emberben benne van, ezek a belső lényünkből fakadnak és ezeket ki hogyan és minek a segítségével erősíti ez mindenkinek a magán ügye.

Ami talán jobbá tehetné a világot, ha mi emberek függetlenül a világnézeti különbözőségektől egymás felé fordulnánk és nem egymás ellen.
Kedves Balázs !

Egyszerűen nem értelek ! Fel nem foghatom, mi abban a jó, hogy valaki mint Te, mindenkit ( " Oh ! irgalommal" ) letámadsz minden hozzászólót.
Aztán tele vagy ellentmondással, az írásaidban. Egyszer magán ügy, egyszer teregesd ki...
Mi a célod ezzel ? Ki fog így veled szóba állni ? Vagy a szomszéd tehene is... ha már neked nem jön össze ?
Engem Valikával összeadsz. Azt hiszem, már annyi tapasztalata van Valikának is és nekem is, hogy eldöntsük mi kell nekünk. (természetesen nélküled)
Hidd el, ez a közösség úgy látom egy bizonyos téren jó !!! Befogadónak találom, ami ritka egy közösségben.
Ráadásul nagyon művelt tagok vannak közöttünk.
Ez bánt téged ?
Azt kellene észrevenned ami jó ! Van egy nagy igazság: "Csak akkor szólj, ha van mondani valód."

Tisztelettel üdvözöllek: István
Én olvastam a Bibliát, de nagyon-nagyon régen, és nem emlékszem pontosan, talán abban van leírva: Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel!

Hát itt sok mindennel dobálóznak, de az egyik sem kenyér. :lol:

Egyébként tudja valaki, hogy mi a moderátor magyar megfelelője? Ahogy olvasom a hozzászólásokat, nekem egy másik régi szó jut eszembe: agitációs propagandista. :roll: Ugyanaz lenne a kettő? :shock:
http://idegen-szavak.hu/keres/v%C3%A4l/750

moderátor

Az a személy, aki útmutatást nyújt, valamint irányítja egy közösség beszélgetését.
Ne vedd magad túl komolyan István :) Csak mutasd az utat és irányíts :lol: :lol: :lol:
Egy jó moderátor nem személyeskedik. :)  
Úgy ám........, csak vele lehet! :?

"Hozzászólásainkat a tartalomról, a felvetett témáról írjuk, ne pedig az azt íróról, megosztóról vagy kommentelő személyéről, mert bárkivel is van nézetkülönbségünk, eltérő nézőpontunk, az nem jogosít fel arra, hogy különféle jelzőket aggassunk a másikra"
Istvan953 írta: Kedves Balázs !
- Bocsánat, de Tibor... :oops:

Istvan953 írta: Ki fog így veled szóba állni
- szerintem ez legyen az ő problémája :roll:

Istvan953 írta: Hidd el, ez a közösség úgy látom egy bizonyos téren jó !!!
mit is kell elhinni? Hogy úgy látod, vagy hogy jó? Én úgy látom, ez a közösség tökéletes.

Istvan953 írta: "Csak akkor szólj, ha van mondani valód."
-miért is kell feltételezni, hogy nem volt mondanivalója? Amit leírt, az az ő véleménye volt, amit fontosnak tartott elmondani. Az, hogy van, akinek nem tetszik, az legyen az ő problémája.

Tudom, hogy nem leszek népszerű, nem is törekszem népszerűségre. De miután István kifejtette, hogy mennyire nagyon fantasztikus lenne, ha toleránsak lennénk egymás iránt, ez a hozzászólása nem egészen a toleranciáról szól. Mennyivel jobb ő, amikor személyeskedik, mint Tibor? Azért, mert ő kulturáltan döngöli a földbe a másikat?
Többek között pontosan ez a bajom az intézményesített vallással: vizet prédikálnak, és bort isznak.

Megjegyzem, a személyeskedés nálam nem nagyon fér bele az útmutatás és az irányítás kategóriájába. De ez meg legyen az én problémám. :shock:
Csak túlbuzgó vagy az intelmekre fittyet hányó „vallásos” emberekkel találkoztam.

Az elmélet szép, de a gyakorlat nem az igazi.

Valamennyire ismerni kell, sok mindent nem értenék a könyvekben, a filmekben ...

Sok kérdésem lenne, de szerintem se az 50+ klubban kellene megvitatni.