Sziasztok!
A mai rohanós, pörgős, elvadult világban jó kicsit megpihenni, megnyugodni és erre ajánlom nektek a Bibliát, amely engem is megnyugtat, megvigasztal minden nap. nem kell nyugtató és egyéb gyógyszerek, amiknek mellékhatása van.
akinek van kedve és szeretne beszélgetni velem a Bibliában megírt dolgokról, szívesen beszélgetek bármikor vele:)
Látom nem mertek kérdezni:) Azért én írok pár sort:
Isten úgy szerette e világot, hogy az ő egyszülött fiát adta, hogy valaki hiszen őbenne, el ne vesszen, hanem örök életet nyerjen. Szeressük a mi Istenünket!
Szia banacica !

Nem hiszem, hogy arról lenne szó, hogy nem mer senki kérdezni , szerintem inkább arról, hogy a vallási beállítottsága mindenkinek a magán ügye !!
Lehet nem itt akarja megbeszélni az esetleg felmerülő kérdéseit.
Szerintem ez egy társ és társaság kereső oldal, és nem pedig a vallási kérdések megvitatására szolgáló.
Ha erről akarsz beszélgetni szerintem biztosan találsz olyan oldalakat ahol ezekről van szó !

Ne haragudj, nem akartalak megbántani, én már elég rég óta fenn vagyok itt az oldalon és még nem találkoztam olyanokkal akik ezt a fajta kikapcsolódást itt akarták megbeszélni. Igaz, mindenki maga választja meg a kedvenc olvasmányát, de ha lehet ne erőltessünk egymásra semmilyen témát.

Ez az én véleményem. Ha valaki másként látja akkor most itt a remek lehetőség meg lehet vétózni és már is indulhat az eszmecsere.
üdvözlettel Bözsebaba
Barnacica, Én hívő ember vagyok, de a Bibliáról ,nem egy társkereső oldal, üzenőfalán kell
 beszélgetni . 
Ebben a Bözsével értek egyet :) 
én nagyon szeretem a bibliát olvastam tanulmányoztam elfogadom mint isten szavát jo a tanításra a helyes életvitelre egyszeruen minden megtalálható minden ami jóra visz az emberiség javát szolgálja sokan visszaélnek vele üzletet találnak benne ami isten elött utálatos én sokat tanultam belőle bizonyos élethelyzetekben nagyon jo tanacsadó elgondolkodom bizonyos igéken a példabeszédeken a zsoltárokon jézus tanításain elmélkedek rajtuk segít megnyugoni ugy érzem isten titkon jelen van és erőt ad a nehézségek elviseléséhez
Most nem arról van szó, hogy ki szereti és ki nem szereti a Bibliát olvasni, hanem arról, hogy
" ITT " ezen az oldalon, társat vagy társaságot szeretnél találni vagy a pedig Bibliáról beszélgetni. Azt nem mondom, hogy a kettő nem egyeztethető össze, de szerintem ezt a kérdést privát beszélgetésben a legjobb megbeszélni.
Kedves Klubtársak!

A Fórum téma címe eléggé egyértelmű. Tehát, aki szeretne erről a témáról hasonló érdeklődésű klubtársakkal beszélgetni, akiknek a keresztény hit szintén fontos az életében, úgy miért ne tenné? Mert ez privát szféra? Hát a társkeresésnél privátabb szféra aligha létezik. Azt itt mégis szinte mindenki bátran felvállalja.

Akinek pedig a Biblia, mint egyetemes emberi kultúrkincs, és egész európai "fehér" kultúránk egyik meghatározó ősi szöveggyűjteménye illetve a sokak számára hozzá köthető hit érdektelen, az ezt a témát egyszerűen ugorja át. A társkeresésnél fontos szempont a világnézeti hasonlóság is. S bár vannak kimondottan erre "szakosodott" oldalak, mint a Keresztény Társkereső vagy a Katolikus Társkereső, az 50Plusz miért ne bírna el ilyen kis "alszekciót" is?

/Egy a Bibliát (is) elolvasó, de a hozzá köthető hitet távolból tisztelő klubtárs személyes véleménye/
  Kedves Klubtársaim!
Olyan sokféle téma van ezeken az oldalakon amit felvetünk és uram bocsá', akad olyan is amelyik nem kimondottan a társ ill. társkereséshez kapcsolódik. Miért éppen a Bibliával kapcsolatban ne lehetne beszélgetni. Akit ez a téma nem érdekel az úgy sem fog hozzászólni. Akit viszont igen, hadd
beszélgessen róla, lehet, hogy ezáltal alakulnak barátságok, netán kapcsolatok.

Kulturált módon bármiről lehet beszélni, sőt vitatkozni is akár itt egy társkereső fórumon is.  
Maha

"Az internetes fórum a véleménynyilvánítás helye, olyan honlap, vagy honlap része, amelyen a látogatók saját véleményüket egy témával, cikkel kapcsolatban szabadon megírhatják, azzal kapcsolatban vitatkozhatnak."

Wikiszótár

"Ha egy ember kivételével az egész emberiség ugyanazon véleményt osztaná, s éppen ez az egy ember volna ellenkező nézeten, az emberiség épp oly kevéssé volna feljogosítva ezen embert elnémítani, mint az utóbbi az emberiséget, ha ugyan erre elegendő hatalommal bírna."

John Stuart Mill
Kedves Maha!

Bármily szépen hangzanak is John Stuart Mill gondolatai, a valóság mindkét eset ellenében produkált már számos példát. Gondoljunk csak pl. Giordano Bruno-ra, akit azért égettek meg, mert "szembe ment" egy uralkodó világnézettel, miszerint a nap mozog az álló Föld fölött. És sajnos bírtak és bírnak emberek oly hatalommal, hogy nagy tömegeket is el tudnak némítani. Bárki kapásból tudna neveket sorolni. És szűkebb környezetünkben néha egészen kicsike hatalom is elég hozzá. Például egy basáskodó főnök.
Myrtill írta: Kedves Klubtársak!

A Fórum téma címe eléggé egyértelmű. Tehát, aki szeretne erről a témáról hasonló érdeklődésű klubtársakkal beszélgetni, akiknek a keresztény hit szintén fontos az életében, úgy miért ne tenné? Mert ez privát szféra? Hát a társkeresésnél privátabb szféra aligha létezik. Azt itt mégis szinte mindenki bátran felvállalja.

Akinek pedig a Biblia, mint egyetemes emberi kultúrkincs, és egész európai "fehér" kultúránk egyik meghatározó ősi szöveggyűjteménye illetve a sokak számára hozzá köthető hit érdektelen, az ezt a témát egyszerűen ugorja át. A társkeresésnél fontos szempont a világnézeti hasonlóság is. S bár vannak kimondottan erre "szakosodott" oldalak, mint a Keresztény Társkereső vagy a Katolikus Társkereső, az 50Plusz miért ne bírna el ilyen kis "alszekciót" is?

/Egy a Bibliát (is) elolvasó, de a hozzá köthető hitet távolból tisztelő klubtárs személyes véleménye/

Kedves Myrtill!
Teljes mértékben egyetértek Veled!Miért ne lehetne a Bibliáról is beszélgetni?A Fórum nyitott , mindenki maga dönti el,hogy belép,elolvassa az addigi hozzászólásokat és leírja a saját véleményét.A cím elég egyértelmű,lehet tudni,mi a téma és akit ez nem érdekel,nem is fog belépni.Nagyon sok téma felvetés van,mindenkinek van lehetősége mazsolázni.
Szép napot mindenkinek!!
Márti
Myrtill írta: Kedves Maha!

Bármily szépen hangzanak is John Stuart Mill gondolatai, a valóság mindkét eset ellenében produkált már számos példát. Gondoljunk csak pl. Giordano Bruno-ra, akit azért égettek meg, mert "szembe ment" egy uralkodó világnézettel, miszerint a nap mozog az álló Föld fölött. És sajnos bírtak és bírnak emberek oly hatalommal, hogy nagy tömegeket is el tudnak némítani. Bárki kapásból tudna neveket sorolni. És szűkebb környezetünkben néha egészen kicsike hatalom is elég hozzá. Például egy basáskodó főnök.

Kedves Myrtill!

Sajnálatos , hogy Giordano Bruno máglyán végezte, de azért talán valami haszna is volt halálának. Sok embert elgondolkodtatott. Talán Stuart Mill filozófust is akit elmélkedései közben meggyőzött, hogy nem jó ha bárkit eltiltanak nézetei hangoztatásaitól és talán gondolatai szabad áramlásainak eredményeképpen tudunk ma szabadon fórumozni. Szabadon elmondhatjuk a véleményünket bármilyen témával kapcsolatban, még akkor is ha ez valakinek nem tetszik. Úgy gondolom, hogy hasznos volt a témafelvetés, hasznos volt Bözsebaba tiltakozása is és minden egyes hozzászólás, mert gondolatokat ébresztett. Gondolatokat ébresztett és el is mondhatta mindenki az álláspontját úgy, hogy egyetlen haja szála sem görbült meg. Tehát a hatalmi visszaélésekkel és basáskodó főnökkel is ugyanazt kell tenni mint amit itt csináltunk. Minden gondolatot ki kell mondani és nyilvánossá kell tenni, és vitatkozni. Mondom ezt annak ellenére, hogy a nyilvánosság gyakran kiszolgáltatottá tesz de gyakran védelem is egyben.

Maha  
* Dr. Arbanász Zoltán: A legrövidebb ima *

Egy órája sincs, hogy újból átnyálaztam a tájanatómiát, a Littmann-féle Sebészeti műtéttant. Memorizáltam a régió képleteit, hogy mit szabad és mit nem. Érdekesek a tájanatómia atlaszok. Az artériák pirosak, a vénák kékek, az idegek sárgák, az inak fehérek. Ráadásul mindegyikhez egy parányi fekete nyílvessző tart, a képlet pontos anatómiai nevével. Hát ? Persze, így könnyű ! - s majdnem nevetek. A valóság egészen más, az állandó szívás és törlés ellenére alig látunk a vérmaszattól, s semmi sem emlékeztet az atlaszban látottakra. A kendők által szabadon hagyott kis négyzet semmilyen tájékozódási pontot sem nyújt. Egyedül az anaesthesiológus kolléga helye biztos, többnyire a beteg feji végénél ül vagy áll.
Isten kezében vagyunk, a beteg és a személyzet egyaránt... A bevonuláskor nem szólnak fanfárok, csak néhány készülék zümmögése jelzi, hogy működésre kész. Kölcsönösen köszöntjük egymást. A beteg 75 feletti, az elképzelhető összes betegség birtokában. Váratlanul szólal meg:
- Mielőtt elaludnék, szeretnék imádkozni! Lehet?
- Persze, csak tessék! - mondom bosszúsan.
 - Köszönöm, fiam - s belekezd csendesen. - Domine ! ........... Ámen ! - mondja e két szót.
- Csak ennyi ? - kérdezem meglepetten.
- Csak ennyi.
 - Uram !..............Úgy legyen !
 - Igen, fiam. Ez minden. E két szó közöttieket az Úr úgyis tudja. Tudja, hogy mit mondanék, mit kérnék. Én nem kérek magamnak semmit, de elfogadom, amit Tőle kapok. Tudom, ma Ő vezeti a doktor urak kezét, így nem hibázhatnak.
Mereven állunk, feltartott kézzel. Talán csak a maszkok mögötti szemüvegek csillognak fényesebben, mint korábban.
- Lehet még egy kérésem ?
 - Igen, természetesen. - de már nem vagyok bosszús a késés miatt. Életem legrövidebb, és leginkább hittel teli imáját hallottam egy perce. Gondolatban még kitöltöm a két szó közötti helyet.
- Szeretném elénekelni a legszebb énekünket, ha még tudom, mert nagyon álmosodom.
 S, ekkor remegő, halk hangon belekezd a 42. zsoltár első sorába:
 - Mint a szép híves patakra, a szarvas kívánkozik,...
A következő sortól az egyik műtősnő csatlakozik:
 - Lelkem úgy óhajt Uramra, és hozzá fohászkodik...
 A versszakot már öten fejezzük be:
- Tehozzád én Istenem, szomjúhozik én lelkem.
Vajon színed eleiben mikor jutok, élő Isten ?
 Egy mély sóhajjal álomba merül a néni .
 - Törlést kérek! A szemüvegemre. Még várok egy percet, hogy összeszedjem magam.
 - Ha Isten velünk... Kezdhetjük!... Kérem intubálni ! 
Szép.
Nagyon szép :)