Úgy látom csak magammal beszélgethetek...Fejvagyírás lelépett, Laci nem szeretne virtuális pofonokat kapni, Pali pedig röhejesnek tartja a szexről való beszélgetést...A többiek hallgatnak....

Pedig olvasók vannak, a topikot több mint háromezerszer tekintették meg...Rendszeresen figyelemmel kísérem az olvasottságát....De hiába az érdeklődés, ha nem alakul ki párbeszéd...:-(

Kénytelen vagyok önfenntartásra, - továbbra is monológokra - berendezkedni...
jutiq60 írta: Úgy látom csak magammal beszélgethetek...Fejvagyírás lelépett, Laci nem szeretne virtuális pofonokat kapni, Pali pedig röhejesnek tartja a szexről való beszélgetést...A többiek hallgatnak....

Pedig olvasók vannak, a topikot több mint háromezerszer tekintették meg...Rendszeresen figyelemmel kísérem az olvasottságát....De hiába az érdeklődés, ha nem alakul ki párbeszéd...:-(

Kénytelen vagyok önfenntartásra, - továbbra is monológokra - berendezkedni...

Csekély nézettségem ellenére nem vagyok ismeretlen ebben a klubban, és két napi olvasgatás után úgy gondolom, hogy azért nem szól senki hozzá, mert ez, hogy "beszélgessünk a szexről" túl általános. Ha lenne valami konkrét szegmense az oly szép, színes és gazdag szexualitásnak, akkor talán könnyebb lenne beszélgetni.
Javaslok egyet: erotikus masszázs. Kinek volt már ilyenben része akár adó akár fogadó szinten? Ezt olvastam egy vonatkozó témájú könyv bevezetőjében:
"A technikánál is fontosabb az, ami belőled árad.
Annál, ami belőled árad, fontosabb az, ami a másiknak jó.
Annál, ami a másiknak jó, fontosabb, hogy ne erőltess semmit.
De légy mindig kész rá, hogy új dimenziókat fedezz fel.
Az érintések kifinomult tánca ez."
kaméleon

Lassan elsomfordált, majd dünnyögve megjegyezte:
- Veletek? Emberekkel? Nem versenyezhetek!!

Nos mit is szeretnék mondani ezzel??

A férfiak zöme csak használja a nőket.
Durván hangzik, tudom. De tény.
Egy olyan férfi, akinek felesége van, mégis kezd mással (több esetben másokkal) is, nem szeret senkit. Még önmagát sem. Igen. 
Idővel - az értelmesebb rétege - rá fog döbbenni, magának ártott a legtöbbet. 
Magunknak ártunk? Jogunk van hozzá.
Másokat bántani senkinek nincs!
Egy nős férfi egyszerre három embert árul el, háromszorosan sebez: elsősorban a legártatlanabbat az egészben: a feleségét. Másodsorban azt a bizonyos harmadikat - és végül saját magát...

a fals ego

"Kötetlen kapcsolatot keresek"
belegondoltam, mi az hogy kötetlen kapcsolat?
Hm..??
ha csak úgy indulok neki ennek a dolognak hogy a szép magyar egymáshoz illő rokon értelmű szavakat teszem sorra belőle:

kapcsolat-kapocs-kötődés..
és mindez legyen kötődés nélkül?!
elképesztő ellentét,
de mint annyi mindenben ma, ami trendi benne van a paradox,
az önző ember tipikus mivolta.

Ajánlásom......hogy ne itt keresd azt. amit otthon is megkaphatsz:

Adj időt!!

Rohanó világunkban egyre kevesebb időt szánunk a meghitt és csendes pillanatokra, a szexualitás betanult pózokra, rutinszerű mozdulatokra redukálódik, és megszokássá alakul át. 
Egyre többen sajnálják az időt a szex nélküli simulós, bújós és becézgetős pillanatokra. A szexuális intimitás elmélyítése érdekében fontos, hogy megtanuljuk, az együttlét nem kell, hogy szexhez vezessen, néha elég, ha csak érintésekkel mutatjuk ki érzelmeinket.

Érintéseinknek egyik legfontosabb alaplépése, hogy érezzük, nem szorít minket az idő: nem kell a gyerekért rohanni az oviba, nem kell egy üzleti vacsorára készülődni, nincs semmiféle olyan kötelezettség és körülmény, elterelő, idegtépő tényező, ami megakadályozhat minket abban, hogy teljesen átadjuk magunkat a csendes pillanatnak. 
Ha képesek vagyunk átadni magunkat az ujjak által okozott impulzusoknak, ha mélyen érezzük a simítás által közvetített érzelmeket, megértjük az érintés lényegét. 

Ahhoz, hogy megfelelő állapotban fogadjuk és adjuk át az érintést, igyekezzünk lenyugodni, belülről elcsendesedni és partnerünket is arra biztatni, hogy lazítson. 
És talán visszatérünk a gyökerekhez, mikor tinédzserként az első érintéstől, libabőrösen, kitágult pupillával, ébren álmodva katarzisként rohantak keresztül rajtunk az érzések...

Szerintem ennyi is elég az illendőseg határain.. belül..hogy beszéljünk a szexről..így nyilvánosan több száz ember előtt...))
Mert úgy gondolom...ha boncolgatni kezdjük a szexualitást ...részletekbemenően...éppen azt a varázsát veszíti el amire hivatott.. és a hétköznapi fogyasztás szintjére degradáljuk le(((

Az intimitás szó magában hordozza...hogy intim kapcsolat...vagyis azok között zajlik..akik intim módon megélik azt....mert ellenkezőleg...nem így neveznénk...

A 3000 nézetség pedig nem hiszem hogy a téma miatt érdeklődnek...csak prűdek hozzászólni.....inkább a fejleményekre a párbeszédben...

Érdekes akik ezt a témát olyannyira feszegetik...nem vállalják fel az arcukat...intim témában beszélgetni inkognitóban....hmmmm.....furcsa számomra ezen az oldalon...ahol közel 2 év alatt itt olyan embereket ismertem meg....akik egy olyan korosztályt kepviselnek.. akik egy olyan korban éltek es nőttek fel amikor az intimitás az intimitás volt....és nem illett róla beszélni...még baráti körben sem..))

Remélem senkit nem sértettem meg.....és köszönöm, hogy elmondhattam a véleményemet én is...

Szép vasárnapot...El
Kedves El!
Csak megerősíteni szeretném, amit leírtál.
A szexről beszélgetni a két ember magánügye. Érintőlegesen bőven elég annyi, mint amit az előbb megtettEl.

Kedves Jutiq!
Van jó néhány irodalmi és kevésbé irodalmi mű, ami erről beszél. A szex, a szeretkezés, a szexuális érintkezés különböző formáiról, érzelmi hátteréről. Aki erre kíváncsi, tájékozódhat.
Egy társkereső oldalon aki késztetést érez arra, h mindenki tudjon szexuális szokásairól, ezzel kapcsolatos gondolatairól, lelke rajta, ossza meg. Az ír ide. Most ennyien akarják kiteregetni legbensőbb ügyüket.

Ha partnerre akad ezen az oldalon az ember fia/lánya, bőven lesz idő rá, h szóba kerüljön ez az intim terület is kettejük között. Én szívem szerint ennek a híve vagyok. Két ember ügye, s így nem csoda, ha beszűkül a topikban megszólalók köre.

Nem vagyunk egyformák,
ditke
Nagyon félve írtam ide a gondolataim...kedves ditke....mer bármiről is irok véleményt rögtön megtámadás alá esek...de olykor úgy érzem nem hallgathatok...annyira kihívást jelent nekem egy - egy téma egy bejegyzés vagy egy hozzászólás ...hogy nem hagyhatom figyelmen kívül...

Köszönöm a megerősítést....így nem érzem...hogy olyannyira furcsa különc lennék....mivelhogy egyedül vagyok a sajátos gondolataimmal érzékenységemmel....))

El
Kedves Heliantha! Amennyire emlékszem több témával is próbálkoztam már itt, és a nyitó hozzászólásomban azt is részletesen kifejtettem: nem csak, sőt elsősorban nem az aktusra gondolok, amikor a szexről való beszélgetésre megnyitottam ezt a topikot...És a megnyitása óta azt is többször tapasztaltam, hogy blogokban sokan mennyire szívesen tárgyalják ki azokat a témákat, amikről itt is lehetne beszélgetni.
Az erotikus masszázs abszolút jó téma...Akinek eddig nem jutott eszébe ezzel feldobni ellaposodó, elunalmasodó kapcsolatát, nézzen utána a témának...Inkább masszázzsal színesítsen, mint külső kapcsolattal...
Kedves Eleena! Hozzászólásod szép példája annak, hogy igenis lehet erről a témáról kulturáltan beszélgetni.
Kedves Ditke! Ilyen alapon teljesen felesleges az itteni blogozás, fórumozás, mert nem csak a szexről de gyakorlatilag bármiről lehet elegendő könyvet találni...
Még Nl Cafés időszakomban jöttem rá, hogy a legizgalmasabb általános téma is előbb utóbb kimerül...Pl. volt ott egy sokakat megmozgató topik a nyitott házasságról...nagyon sokáig pörgött, de csak vége lett egyszer...Az embereket legjobban a személyes történetek érdeklik...
Van akinek visszatetsző, ha valaki kiteregeti a szennyesét, de nagyon hiszek abban, hogy van akinek ez segítség...Több esetre is emlékszem, amikor a Való Világban megköszönték nekem az ilyesféle segítséget...Mert bár nem annyira gátlástalanul mint a Neten, de én a valóságban is kiteregető személyiség vagyok...És azt tapasztaltam, hogy mások is felbátorodnak és megnyílnak ha arról hallanak, olvasnak: mások élete sem fenékig tejfel, mások sem tökéletes anyák, háziasszonyok, Nők...Nem csak az Ő csecsemőjük bőgi át az éjszakákat, nemcsak az ő kétévesük verdesi magát a földhöz, stb, stb. A szexben pedig főleg ez a helyzet: kevesen vállalják fel a személyes problémáikat...
Probléma?.....talán így)))...ilyen?

A legtöbb ember nem él,csak létezik...

Eszi amit eléraknak.
Hallgatja a rádióban a kommersz slágereket,és ettől jól érzi magát.
Sosem kockáztat.
Igy sosem veszit.
Nem tudja,hogy a Nap,az nem csak egy égitest.
Nem tudja,hogy a fák azok nem csak fák...
Nem érez,nem sérül.
Nem él,csak létezik.
Csak van.
Sodródik az árral.
Arra vágyik,amire a többiek vágynak.
A tömeg.
Az érintést összekapcsolja a szexszel.
Pedig többféle érintés létezik...
Nem ad időt a csóknak.
Azonnal többet akar.
Nem hisz Istenben.
Önmagában viszont túl magabiztos.
Azt hiszi mindent látott,pedig még semmit sem.
Az élete "működőképes "...
Jól érzi magát a bőrében.
Nincsenek kudarcai.
De sosem mászott sziklákat...
Az egész léte egy sikságon játszódik.
De neki ez jó.
Azt sem tudja miért nem jó neki.
Sosem tapasztalta milyen boldog tud lenni a csend valaki mellett.
Sosem fürkészte még egy másik ember szemeit...a lelkéért kutatva.
Megveti ,neveti azokat,kik eltérnek a tömegtől.
"Nemtudni"... talán szerencsés ...
Mert az is egyfajta boldogság.

De ha tudná,hogy mit nem tud...))
Sok estben miért más blogoknál jelennek meg ide is kapcsolható írások? Valószínű azért mert az ott leírtak hozzák elő a gondolatokat.
Az igény erre és a látogatottság egymástól semmiképp nem függetleníthető hiszen az is egyfajta igény, aki azt mondja, hogy ő csak arra kíváncsi, hogy ki mit ír. Mert ugye ha nagyon ellenére lenne a téma akkor véletlenül sem olvasna ilyen jellegű írásokat. :))))

A szex két ember magánügye és nem illendő azt kiteregetni, beszélni róla.
Valóban magánügye mint ahogy magánügy a szerelem, a randi, társkeresés, érzések,gondolatok, hit és minden más is.

Vannak akik szívesen beszélgetnek róla, valóban vannak és sokkal többen mint azt sokan gondolnák. Ez az igény fennáll úgy a férfiak mint a nők részéről. Miért is? Mert még mindig tabu a szex és illetlen dolog róla beszélni úgy baráti körben mint családi körben de ami a legnagyobb baj hogy sok esetben párkapcsolaton belül is. Mivel nincs kivel beszélni ezekről a dolgokról legtöbb esetben pont ezért nem mernek a párok beszélgetni róla mert fogalmuk nincs, hogy hogyan tegyék, hogyan hozakodjanak elő vele, milyen reakcióra számíthatnak a másik részéről,tele vannak gátlásokkal, félelmekkel. És amikor olyan emberrel találkoznak, akivel lehet róla beszélgetni felszabadultan, félelmek és gátlás nélkül, nagyon örülnek és hálásak érte.
Mit nem adtam volna érte ha 20-30 évvel ezelőtt csak feleennyire lettem volna nyitott mint most. Pontosan tudom milyen visszahúzódónak, gátlásosnak lenni és azt is tudom milyen az ellenkezőjének lenni.

Miért vagyunk kevesen akik mernek erről írni? Eleve kevesen vagyunk akik írunk úgy általában. Aki más témában sem ír az nem fog szexről sem. Aztán vannak akiknek ez nem fér bele az értékrendjükbe a szexről való írás csak az olvasása. :)))) Vannak akiknek beleférne de még sem nyilatkoznak mert tartanak a negatív megítéléstől, hogy esetleg ezért hátrányt szenved az esélyük a pártalálásban. Vagy épp az úgy gondolják az itteni hozzáállást látva nem érdemes erre időt és energiát áldozni.

Döntse el mindenki saját maga hogy mit tart ildomosnak és mit nem és lehetőleg tartsuk egymást tiszteletben még akkor is ha nagyon mások vagyunk.
Kedves simi...a szex nem tabu...a szex intim)))

Illetve mégiscsak tabú.....Tabú...mindazok számára..akik a két emberen kívül vannak...

De ha mégsem az.....és lehet róla beszélni....olyanokkal akikhez semmi közünk.. sem testileg.. sem virtuálisan....

Akkor kezdhetnénk Veled....

Mesélj kérlek))).....figyelünk)))
Azt hiszem, hogy itt a két malomban őrölés esete forog fenn: szerintem senki nem azt várja, hogy valaki a saját szexuális életéről meséljen, az én föntebbi kérdésem is tévesen van megfogalmazva.
Hanem szexszel kapcsolatos dolgokról, hitekről és tévhitekről. Ahhoz, hogy értelmesen beszéljünk a szexről, nem kell a saját szexualitásunkat kiteregetni. És nyilvánvaló, hogy sokakat érdekel a téma, ha nem is megnyilvánulás, de olvasás szintjén. Hiszen magazinok, intenetes portálok tucatjai specializálódtak arra, hogy szexuális "felvilágosítást" adjanak, tippeket, ötleteket.
Ez önkéntes fórum, aki akar ír, aki akar olvas, aki meg úgy gondolja, továbbgörget, vagy googlezik inkább.
"Döntse el mindenki saját maga hogy mit tart ildomosnak és mit nem és lehetőleg tartsuk egymást tiszteletben még akkor is ha nagyon mások vagyunk."

Kedves simi.....még ami lemaradt.....az előző bejegyzésemből....idézlek fent.....azért idézlek....mert szinte mindenkor....ha valakivel véleménykülönbségben vagy...tiszteletlenségnek tartod a másik véleményét...ha nem egyezik a tieddel.....és ezt töbször hangsúlyozod egyébb más naplók hozzászólásoknál....is.

Nem hinném...hogy csak azért mert elmondtam a véleményem...meghozzá tisztelettel...attól máris tiszteletlen voltam...)))

Ilyen alapon sehol semmit nem írhatunk le ha ellenkezik a másik véleményével...
Pedig pont te vagy az...aki szinte minden napló hozzászólásaidban...ellenkező velemenyt alkotsz....bármilyen tema is legyen az...
Az én esetemben mindig türelmesen válaszoltam.. érveltem...és folytattam a veled való "vitát"...mindaddig amíg teljesen ki nem merítettük azt....
De soha nem éreztem ....még egy pillanatra sem gondoltam volna hogy ez tiszteletlenség a részedről....sőt megtisztelve éreztem magam...hogy méltó vitapartnert látsz bennem....

Nekem megtiszteltetés!!!

Szép estét

El
Kedves Heliantha...maximálisan egyetértek veled.....

Én tovább is görgetem )))

Részemről ez volt a maximum amit elakartam mondani.....a témát kimerítettem...és további jó -beszélgetéseket kívánva...maradok tisztelettel.

El
Kedves EL!

Mivel rendszeres olvasója vagy az oldalnak így pontosan olvashattad, olvashatod minden írásomat, nem kell megismételnem.
Te ennél okosabb vagy mintsem hogy ne tudd hogy nem intim részletek kiplakátolásáról van szó. Tudni kell, hogy mikor minek és hol van a helye és nyilván a jó ízlés határain belül.

Nem igazán értem a felháborodásod, az idézett mondat nem személy szerint neked lett címezve de ha te magadra vetted, hát a te dolgod.
Kedves El!

Ez a fajta kirohanás nem igazán jellemző rád, mi történt,ja mondom én, hogy a régi El jobban tetszett. :)))
Nyájas olvasóink)))

Símivel privátban rendeztük..azaz részemről rendeztem...a topikos affért))

Senki ne izguljon és ne idegeskedjen...lehet nyugodtan aludni is...simivel minden a Régi)))

Ujra a Régi vagyok))))

El