Korunk nagy rohanásában , a pénzkereséstől elfelejtünk magunkra figyelni, csak akkor kapunk észbe, ha baj van, megbetegszünk. Akkor viszont lehet , hogy sokkal több energiával tudunk viszonylag egészségesen élni. Pedig így 50 felett érdemes néha magunkra szánni egy kis időt. Pl. szombaton csak zöldségeket együnk, és sok vizet igyunk hozzá. Este sétáljunk egy nagyot, és 6 után már ne együnk. Ez egy héten csak 1 nap , de sokat segít a jó közérzethez. A reggelt kezdjük egy nagy pohár langyos vízzel, ezt minden nap megtehetjük. A készételek helyett főzzünk, használjunk fűszer növényeket, és jódozott sót. Szaunázzunk ha megtehetjük. Aki nem, az helyette egy lavór jó meleg vízbe tegyen egy kiló sima sót, és áztassa lábait 20 percig. Méregtelenít, és felfrissíti a fáradt lábakat. Aki hajlamos az izzadásra igyon zsálya teát. Ha megtehetjük főzéshez használjunk kókusz zsírt. Szedjünk cink és réz tablettát, és ne felejtsünk el egy kis c vitamint szedni. ( aszkorbin savként a gyógyszertárból olcsóbb ). Mindenkinek jó egészséget kívánok , Márta
Kedves Mártika!
Szomorúan vettem tudomásul, hogy nem sokan szóltak hozzá a témádhoz. Nekem kedvenc témám az egészséges, egészséges táplálkozás és életmód.Nagy igazságokat írtál itt le, mindenre kiterjedő részletességgel. Jó lenne, ha sokan megfogadnák. Én is találtam olyat, amit nem tudtam és bizony ki fogom próbálni.Valóban egyre kevesebbet törődünk ebben a rohanó világban az egészségünkkel, csak akkor kapunk észbe, rohangálunk, futkosunk, fogadkozunk, ha már megtörtént a baj. Nem vagyunk egyformák, de vannak dolgok amit nem szabad szem elől téveszteni, hiszen mindenkire érvényes.Csak annyit kell tenni, hogy odafigyelünk mit, mikor és hogyan eszünk.Erre jó példát hoztál.Elengedhetetlen főleg most nyáron a zöldség, gyümölcs /ami ha nem is olcsón, de könnyen beszerezhető/, hiszen óriási vitaminforrás. Mint ahogy írtad, nagyon fontos a folyadék, ásványi anyagok, nyomelemek, a napi mozgás.Viszont nem szabad elfeledkezni az alvásról, nem kerülendő mert életünk egyharmadát alvással töltjük, ezért fontos, hogy az pihentető legyen.Új kutatás szerint, ha egészségesen élünk 14 évvel meghosszabbíthatjuk életünket. A hozzászólásom egy kicsit szárazra sikeredett, de örülnék neki, ha még olvashatnék a napi életre kivetített jó tanácsokat. üdvözlettel Katinka
Katinka01 !
Köszönöm hogy hozzászóltál. Bizony nagyon fontos hogy egészségünket a saját kezünkbe vegyük, és figyeljünk magunkra és a családunkra is persze. Meglepő, hogy nem reagálnak erre többen. Lehet, csendesen elolvasták, és amit gondolnak megfogadják, vagy kipróbálják. Jó egészséget mindenkinek.
Próbáljátok ki, hogy almát és céklát vegyesen adagolva gyümölcscentrifugába ivólevet készítetek!
Ha ittatok már valami kimondhatatlanul finom és egészséges italt! Hát ez az! :wink:
Sziasztok, teljesen egyet értek az előttem szólókkal. Sajnos a mai időkben annyi, de annyi minden van ami mérgezi a szervezetünket, és azért, hogy ezek hatását csökkentsük nekünk is tennünk kell. Ne együnk előre gyártott készételeket, töltsünk több időt a konyhában, de főzzünk friss ételeket, csökkentsük a cukor, a fehér liszt felhasználást. Igen együnk sok gyümölcsöt, zöldséget, ha tehetjük készítsünk sok ivólevet. Ha van kedvetek hozzá, nézzetek utána az ayurvéda témának, szerintem ez egy csodálatos dolog, mert választ ad sok-sok kérdésre. Amikor megvásárolsz egy műszaki berendezést, mindig kapsz egy használati útmutatót, de amikor megszületünk, mi emberek nem rendelkezünk ilyen könyvvel, hát ez az ayurvéda, több ezer éves védikus tudomány. Választ ad arra, hogy milyen típusú ember vagy testfelépítés, pszichikai adottságaid alapján, mit egyél, mikor, mennyit, milyen fűszereket használj az egészséged, a jó emésztés megőrzése érdekében, mit tegyél felkeléskor, stb. stb. Mindenkinek nagyon ajánlom.
Akit esetleg érdekelnek a gyógyteák, itt talál néhány ősidők óta bevált csodaszert :)

http://data.hu/get/7101749/Gyogytea_keverkek.zip
Azt hiszem, ez sem elhanyagolható!
Nelson féle bioreozonanciás vizsgálat A Biorezonancia vizsgálat ötvözi a természetgyógyászat ősi bölcsességét a modern alternatív gyógyászat eredményeivel. A mágneses biorezonancia eszköz feltérképezi a test biomeridián állapotát és kimutatást készít a lehetséges egészségügyi panaszokról, kockázatokról és rizikó faktorokról.. Biorezonancia vizsgálat területei: • Krónikus fájdalmak • Belsőszervi panaszok • Emésztési zavarok • Dohányzás • Stressz és allergia feltárása A biorezonancia vizsgálat teljesen fájdalom mentes és 40 percet vesz igénybe.  A biorezonancia állapotfelmérésről Az állapotfelmérés a test biomeridián pontjait elemzi: a mérőeszköz, illetve a hozzákapcsolt számítógép részletes kimutatást készít a test biomeridián pontjainak állapotáról. Az eredményt a tanácsadó a mérés végén elemzi és ismerteti. A biorezonancia állapotfelmérés előnyei: • Teljesen fájdalommentes, semmilyen szúrás vagy egyéb fájdalmas beavatkozás nem szükséges a méréshez • A táplálkozással kapcsolatos eredmények és szokások elemzése segíthet a helyesebb étrend kialakításában • A biorezonancia vizsgálat segíthet gyulladások, allergiák kimutatásában, amelyek további panaszokat okozhattak volna • Hozzájárulhat a szervezet strukturális és funkcionális integritásának javításához • Figyelmeztethet további vizsgálatot, kezelést igénylő problémákra (megelőzés, prevenció)A biorezonancia vizsgálat nem orvosi vizsgálat, de újszerű megközelítést biztosít az érdeklődők számára.  
Újabban rákaptam a saját (házi) készítésű műzli szeletekre (rudacskákra), amik nagyon finomak és egészségesek. Céklás és sárgarépás változatban készítem és fogyasztom őket. Igazán csak ajánlani tudom másoknak is, hogy csináljanak és fogyasszák, de a közelemben élőknek készíthetek is, ha van rá igény, privát üzenetben várom.
Érdeklődöm, hogy közületek van-e valakinek személyes tapasztalata a SafeLeaser készülékekkel kapcsolatban? Nagyon korrektnek tűnik a vele kapcsolatban fellehető anyag a neten, de azért érdekelne pár személyes tapasztalati vélemény, ha van...
Sziasztok! Ha már gyógynövényekről és egészségünk megóvásáról esik szó ezen a fórumon, gondoltam, hogy én is hozzáfűzök valamit, hátha segíthetek vele valakinek, ki tudja... Létezik egy gyógynövény készítmény, ami esszenciális kivonata a hatóanyagoknak és rezgés szinten /energetikailag/ is hat. Ez a HRI Vitalion, ami a testben lévő érrendszeri lerakódásokat képes kitisztítani, s így az erek elzáródásából /meszesedés, koleszterin/ adódó betegségeket megelőzni és megszüntetni is.Részemről 50 éves koromban találkoztam vele először, egy infarktus után, akkor sokat segített. Másodszor egy most, nemrég lezajlott szívprobléma kapcsán, amikor is szintén segített, s most rendben van a szívem. Nyilván a szükséges gyógyszerek mellett. A termék gyógyszertárakban is kapható, de én a forgalmazó m.o.-i cégtől szerzem be. Pár eFt-tal  olcsóbb így és postán küldik ki.Az ereken kívül a csontritkulás kezelésére is nagyszerű, én arra megelőzésként szedem és csak napi 1 tablettát, cseppet sem hiányzik ugyanis, hogy még csontritkulásom is legyen. Ha valakit érdekel, van a cégnek weboldala, a http://www.vitalion.hu, ahol bővebben is olvashat róla. Bőségesen vannak fenn terméktapasztalatok is. Vagy ha gondolod, jelezd nekem és én is írhatok Neked e-mailben, vagy beszélhetünk Skype-on is, megadom a címem, ha valaki kéri. Remélem, hogy segíthettem e pár sorral! 
Egészségünk érdekében....
Sziasztok Kedves Érdeklődők!
Augusztus végén a budapesti vegetáriánus fesztiválon vettem részt, ahol kezembe került egy szórólap egy ingyenes vegán főzőtanfolyamról, ami 10 alkalommal látogatható, így hirdették: – Vegetáriánus főzőtanfolyam indul Mogyoródon szeptember 27-én vasárnap 10:30 órai kezdettel. HELYSZÍN: Mogyoród, Gödöllői út 201. (a HÉV megállótól 2 percre) – Ugyancsak vegetáriánus főzőtanfolyam indul a kezdők számára: HELYSZÍN: Budapest, 8. ker. Mátyás tér 4. (a Napsugár Idősek Otthonában) Időpont: Szeptember 29. Kedd 17 órától (ez az előadás sorozat minden kedden 17-tól kezdődik) Mindenkit szeretettel várunk! Az előadások ingyenesek és kötelezettségtől mentesek! Érd: 0630-697-2610 10 alkalomból álló előadás sorozaton megismerkedhetnek az egészséges életmód alapjaival, megtanulhatják, hogy miként lehet egyszerűen és finoman elkészíteni a vegetáriánus ételeket, és kóstolóra is lesz lehetőség. Előadások után kötetlen beszélgetésre van alkalom.
Mivel érdekelt, jelentkeztem és már részt vettem Blindikével 2 alkalommal: szeptember 29. és október 6-án keddenként 17 órai kezdettel. Akit érdekel még, lehet csatlakozni, mindenkit szívesen látnak, előtte esetleg egy telefonos bejelentkezés, érdeklődés: 30-8124924, 30-4590462, 1 2217036 (Bp. VIII. Mátyás tér 4. Tavaszmező utca felőli bejárat) /a szórólapon ezek a telefonok voltak!/
Természetes alapanyagokból készülő ételek receptjeiről kapunk tájékoztatást, leírjuk, megbeszéljük, félkész állapotukban meg is tekinthetjük a készülő ételeket, ugyanis itt az Idősek Klubja konyháján közben szorgos kezek készítik, amíg mi a receptekről az ebédlőben beszélgetünk, és mielőtt hazaindulunk, mindent meg is kóstolhatunk! Nagyon finom volt eddig minden étel, sütemény!
Az előadó: Tamás Mária, aki már hosszú évek óta így étkezik, nagy tapasztalattal rendelkezik, sok kérdésünkre adott választ. A vegetáriánus fesztiválon a 8 lépés egészségünk helyreállítása és megőrzése érdekében című előadását hallgathatta az érdeklődő közönség.
A tanfolyam egyik fele a főzőcskézésről, a másik fele az előzőekben említett 8 lépés egészségünk helyreállítása és megőrzése érdekében című előadásnak egy sokkal részletesebb kifejtését hallgathatjuk meg a következő, a még hátralévő 8 alkalommal. Előadó: Nagy Ferenc
Akit érdekel, jöjjön. jelentkezzen! Blindikével örömmel készülünk a holnapi délutáni részvételre. Üdv. mindenkinek:  Ditani
Érdekes cikk akadt a kezembe a minap (a kiemelések tőlem, de másnak más lehet a legfontosabb mondanivaló):

"A következő előadó Czimeth István volt, aki ugyancsak a hármasság szimbolikájával indította a gondolatsort. Mint mondta, kezdetben volt az egység, azután a dolgok széttöredeztek a világban, és megjelent az 5-féle energia. Ezekből lett az ember, aki egyszerre isteni és fizikai lény. „Magatoktól szenvedtek”, mondta, mert az energiák nincsenek egységben, vagyis megszakadt bennünk a tudás, a minőség. Ráadásul nem azt mondjuk, amit gondolunk, és nem azt tesszük, amit mondunk . Az angyali minőségünkre ma már csupán emlékszünk, úgy is mondhatnánk, hogy „benne vagyunk az eredeti bűnben”. Az 5 elemre jellemző vonásokat a Fa elemmel kezdte. Kiemelte, hogy ez az elem a dolgok elkezdésével, a megszületéssel van összefüggésben és jellemző az ember életére – egészen a tinédzser korig. A szélben mutatkozik meg energetikailag, hiszen mit látunk egy gyermeknél? Lót-fut, ott van, jelen van mindenhol – vagy mégsem? Mindenesetre kétségtelen, hogy a legfiatalabb korosztályt a folyamatos vitalitás, a változékonyság jellemzi. A Fa energetikája elsősorban vagy lényegét tekintve a mindenben kiáradó szeretetet képviseli, és nem véletlen, hogy ehhez az energetikai minőséghez tartozik szerveink közül a máj, amely a nagy átalakító, változtató. A Fa elem zavara abban is megnyilvánul, hogy az érintett ember életerő helyett erőtlenséget érez, továbbmenve: ez a belső állapota rögzülhet, és epekőben nyilvánul meg, majd agresszióba átcsúszva kialakulhat a daganat, amely a dühnek, a haragnak a következménye. Mitől jön létre egy ilyen daganat? Attól, hogy az illető nem tud, nem képes megbocsátani önmagának és a világnak, adta meg a választ az előadó. Hangsúlyozta a továbbiakban a megbocsátás fontosságát. A betegnek döntést kell hoznia a gyógyuláshoz. Ez a döntés, elhatározás pedig mindig a szívben történik meg. Mit jelent ez? Azt, hogy „jogom van másképp látni önmagamat és a világot”.
Más megfogalmazásban: „bocsáss meg, és lépj tovább”, ahogyan ez a Tabula smaragdinából is kiolvasható. (Hermész Triszmegisztosz alapművéről van szó)..."
„Az emberi élet következő stádiuma a kamaszkor, amely már a Tűz elemhez tartozik. Itt megkülönböztethetjük a meleg és a forró állapotot, ahogy a Tűz elem minőségén belül is megtalálhatjuk ezt a kétféle energiafajtát. Éppen a kamaszkorban teszi fel az ember önmagának a kérdést: ki vagy te? És az egyedüli helyes válasz: ember vagyok. Ahogy Hamvas Béla megfogalmazta: mi, emberek nem mikrokozmoszok vagyunk, hanem mikroteoszok , vagyis kis istenek. Mert van teremtő erőnk. Megvan a képességünk az örömre, megvan az identitástudatunk – és éppen ez az, amit a kamasznak el kell sajátítania, vagyis mintát és szerepet kell tanulnia. Czimeth István idézte Anthony de Mello buddhista (zen) szerzetes szavait: „mindig nézd meg, mit tenne a szeretet!” Természetesen ez egy adott helyzetben való cselekvésnek lehet
elsősorban a vezérfonala. De mi is a szeretet, tette fel a kérdést az előadó. Válasza: „nem más, mint az önmagammal való belső egyensúly”. Miért vagyunk itt, tette fel a kérdést. Válasza így szólt: „azért, hogy
megtanuljunk szeretni”. És a folytatás: „Ha a lelket nem gondozod, semmit nem teszel.” Ennek a gondolatnak a jegyében fejtette ki, mit takar a jelenlét fogalma. Ott és azzal kezdődik, mondotta, hogy megértem a másikat (mély hallgatás). Egy igazi találkozás, egy gyógyító beszélgetés esetén a lélek a lélekkel találkozik, és ilyenkor a szív gyógyít. Eljutottunk a Tűz elemen belül a forróság minőségéhez, vagyis a felnőttkorhoz. Ennek a lényege az identitás megtalálása, valamint az a belső ösztönzés, hogy az ember igyekezzen elérni valamit, tegyen le valamit az asztalra.”
Kedves Lidi!

Az egészség-betegség aktuális állapota egy meglehetősen bonyolult és sok mindennel összefüggő rendszer eredménye. Az egészséghez annál kicsit több kell, hogy megbocsájtsunk. Egyébként is van olyan, amit nem kell vagy nem is lehet ...
Minden betegség mögött húzódik valamilyen lelki ok is. A magunkba évekig, évtizedekig hordozott haraggal csak is kizárólag magunknak ártunk nem is kicsit. Pont ezért kell gyakorolni a megbocsájtást, amit szerintem lehet és kell is. Nem feltétlen azért bocsájtok meg mert a másik azt megérdemelné, de én megérdemlem a nyugalmat és a lelki békét, tehát magamért teszem. Aztán, hogy felejteni viszont soha nem fogom az már egy más kérdés. :)