nem tűnt fel ,hogy hozzászólásodban egyetlen eszperente szó sem szerepel?
feladványodat eszperente nyelven tedd fel ha lehet :)))
megfejtés:kurzor
feladvány:szerkezet mely segedelmedre lehet ,mert szeletel,kever esetleg kenyeret keleszt
Bocsi :oops:,
én kérek bocsánatot :roll:
Lehet ehhez eszesednem kellene. Lehetetlen nekem!   :lol:
alencsi56gocslizi írta:      Nem írom,megfejtés :?  coursor-kurzor :?                                                                                                           robotgép :)

robotgép :)[/quote][/quote]

Keresed, megleled, felszereled, kezedbe veszed, ezzel reszelsz, keversz, szeletelsz, Fejek tengelye egyszerre sebesen elegyel, fejcsere beteszed felvered. Eledeled meglesz, eszed.

új: farsangi bál
Farsangi bál: Egy jeles este, melyen jelmezben jelensz meg, s kedves emberekkel kellemes zene mellett lejtesz.

Új: hóvirág
Próbáljunk mást, hátha könnyebb kitalálni, mint feladványt írni.

Ezen helyre lefektetve feneke veresre veretett egy hetyke gyereknek.  ( a megfejtés egy eszperente tárgy   :) )

L.emma írta: Próbáljunk mást, hátha könnyebb kitalálni, mint feladványt írni.

Ezen helyre lefektetve feneke veresre veretett egy hetyke gyereknek.  ( a megfejtés egy eszperente tárgy   :) )

deres

Új: eleve menetel, te kelsz erre, neked cseng, te kezed erre teszed, ez nem menetel.
vekker
Ezen emberek,nem szeretnek ebeket,vernek,kegyetlenkednek vele.Rendes emberek,szeretve szeretettel erre helyre ,helyeznek ebeket.
gyongyvirag írta: vekker
Ezen emberek,nem szeretnek ebeket,vernek,kegyetlenkednek vele.Rendes emberek,szeretve szeretettel erre helyre ,helyeznek ebeket.

menhely

szerkezet, mely reggel este megy, keresed elemes szerkezettel, mely  kellemes percet szerezhet szemednek
Televízió
Ej de rendes eszes emberek lebzselnek, jeleskednek e helyen!
Azt hiszem, ezt a megfejtést - a feladótól legalábbis - nem fogjuk megtudni.

Meglehet, ezen helyen kedvesre lelt, s vele elszelelt.  Szerencse vele!   :wink:

- - - - - - - - - - - - - - - - -  - - - - -  -

Új feladvány: 

Ezen meleg helyre nyers eledeled behelyezed, s lelkesen lesed. Letelve negyvenegy ( esetleg hetvenegy) perc, kedvenced remek lesz, megeheted.  

Talan nem helyes, de egy altalam kb. 45 evel ezelott irt eszperente levelet adok kozre amit a szerelmemhez irtam tizenevesen. O lett a felesegem es 42 ev hazasag utan nem tul regen vesztettem el.
Helene!
Ezen eszperente levelem Neked, mely szerelmem egyvelege.
Leszel Te nekem kedves nejem?
Ez nem lehet mert Te leszel nekem felettesem.
Fene ette, de ez nem mehet egyetlenem ezen egyenesen.
Neked, nekem lesz egy kertes, de keservesen egybeszedett feleghetetlen hely.
Lesz Neked egy gyermeked, melynek fekete szeme, de eszetlenke feje leszen.
Veled egyetlenem remek, de Te tekergetted el fejem, mely nem helyes.
Te eszesedel, ez lehet leghelyesebb, de leszel e nekem nejem- mert nekem kell- Te engem szeress.
Ehez nem kell egyetem ez ev(i)dens.
Kedves helene. Veled leszek helyes esetben, nem helyes esetben. Helyzetek lesznek, de ez nem lehet szerelmem ellenfele.
Kellemes esetek rengetegen lesznek, de nem lehetnek ke;;emetlen helyzetek? Lesznek!
Egyengetve kell helyes egyenesre terelve ezen helyzeteket.
Te leszel nekem legkedvesebb ellenfelem heveredve fekve egy kereveten.
De etetel engem ehetetlen vegyes eledellel, de ezt kell ennem mert ezt kevergetted este..
Veled menyben leszek, mert Te leszel nekem egyetlen kedvesem, Te eszetlenke Helene.
Egyetlen szerelmed.