... melyben nyelvelhetsz, verselhetsz, nevethetsz, kedvedre eszetlenkedhetsz.  :D

Arra gondoltam, hogy az egyik játékos adna egy szót ( feladványt), és a másik írna hozzá egy meghatározást eszperente nyelven.

Pl. torta : Kerek eledel, veheted, eheted, de ne feledd, vele termeted teltebb lesz ...

( Játszható fordítva is: egy eszperente meghatározásból az eredeti szót kitalálni. ) 

Első feladvány:  TÁRSKERESŐ    ( Ha lúd, legyen kövér!   :wink:   )   

Ezen helyen, kereshetnek emberek,szellemes kellemes,jellemes egyedeket.
Esetleg,szeretetet lelhetsz.
Karácsony
Egyszer gyermek leendett Betlehemben, ezt felemlegetve szenteste emberek keverednek egybe, kedvesek,  szeretnek, zeneszerkezeteket zengetnek.

Új: VASÁRNAP

Heted legkedveltebbje,mert ezen reggelen nem kell vekkereddel verekedned s lebzselhetsz kedvedre,kereskedhetsz de e helyen vehetek neked veres kerekded kedveset melyben szemed meglesheted s szerelmes lelked repdeshet.

Hóember
/Rengeteget nevettem,rettenetesen szellemesek,eme jegyzetek./
Hóember
Telente,gyermekek szeretve cselekednek,emeletes embereket emelnek.
Szilveszter
Kherub írta: Heted legkedveltebbje,mert ezen reggelen nem kell vekkereddel verekedned s lebzselhetsz kedvedre,kereskedhetsz de e helyen vehetek neked veres kerekded kedveset melyben szemed meglesheted s szerelmes lelked repdeshet.

Hóember

Fentebb rejtettem,szemed nem lelte meg?Lehet nem rendesen jellemeztem :(( mézeskalács
Kerek esztendeje bejelentetted,nem lesz kerek tested,nem vedelsz s fellegeket sem eregetsz.Elteltek percek s rengeteg hetek,megtetted e ezeket?Ne keseregj emeld serleged ezen este s nevetve kezdj meg egy szebbet,teljeset!

Pezsgő
Sziasztok, jó szórakozást, kellemes vasárnapot!  :D  

Pezsgő: Kerek szemek kedvelt, remek  leve, mely pezsegve kelt emelkedett kedvet eszedet elfelejtetve.

Új feladvány: TÁNC 
Kereng-e zene,kedved kerekedett kedveseddel, kettesben kerengeni,egy keveset.

Új feladat: ajándék   
Szeretetem jele,mellyel meglephetem,kedvesemet,gyermekemet.
Új:Tél
Rengeteg,nem fekete pelyhek esnek,melyek megdermednek,belepnek embereket,tereket,
Gyerekek kedvence,mert teremthetnek egy testet,melynek feje fedett,szeme fekete :)

Új: PIHENÉS  
Nem kell felkelnem reggelente,vekkere.Heverhetek,kedvemre,rendezgethetek,teregethetek,zene mellett ehetek.
Esetleg elmehetek Egerbe,hegynek leve belembe. :lol:
Új szó:Munka
Ezzel kenyered keresed, lehet, keveset, esetleg rengeteget, de elengedhetetlen: rendszeresen kedvvel tedd!

Új: TELEFON

Egy szerkezet,mellyel fecseghetsz kedvedre,emberekkel,gyermekeddel,szerelmeddel,reggel,este.
Bell fedezte fel e szerkezetet?
Új:Balaton
Nemzetem tengere.Cseppet keskeny,medre sem feneketlen de keszege fergeteges s benne melegben kellemesen telnek percek,telente jege kecsegtet rengeteg embert.

horoszkóp