Én, ezzel a képes idézettel emlékezem József Attilára, kedvenc költőmre a költészet napján.
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
hernadi_judit__1607174_5529_n.jpg

Hernádi Judit (Budapest, 1956. április 11. –) Jászai Mari-díjas magyar színésznő, énekes, érdemes művész.

Még főiskolásként kezdett filmezni, egyebek között játszott a Holnap lesz fácán (1974), A pogány Madonna (1980), a Mephisto (1981), a Szamba (1995), az Ámbár tanár úr (1998), a Le a fejjel! (2004) és a Hasutasok (2007) című filmekben. Kedvelt szinkronszínésznő, csaknem 300 filmben hallható egyedi hangja.

Neve 1980-ban lett igazán ismert, amikor az Örökség című Mészáros Márta-filmben elénekelte a harmincas évek hangvételében íródott Sohase mondd… kezdetű dalt. A Sohase mondd eléneklésére eredetileg Kovács Katit kérték fel, ő azonban nem vállalta. A Verebes István-Döme Zsolt szerzőpáros így találta meg Hernádi Juditot. A hatalmas siker mindhármukat meglepte, legjobban a színésznőt, akinek nem is volt igazán kedve a lemezfelvételhez.

Forrás: Wikipédia és Irodalmi Kávéház

https://www.youtube.com/watch?v=kBZm7deIVbA
Zsikem írta: Én, ezzel a képes idézettel emlékezem József Attilára, kedvenc költőmre a költészet napján.

Most már tudom őt mindenképpen,
Minden dolgában tettenértem.
S tudom is, miért szeret engem,
Tettenértem az én szivemben.
1799. 04. 21. - 218 éve született Táncsics Mihály író, újságíró, politikus.
"... a koronák és trónusok csak addig állhatnak fenn, míg a népek szegények, tudatlanok."

1816. 04. 21. - 201 éve született Charlotte Bronte, angol írónő. ( Jane Eyre )
" Ha becsülik az embert (...), az olyan jó érzés, mindha az ember állandóan napfényben sütkéreznék, és
szívében kellemes, derűs érzések bontakoznak ki."

1910. 04. 21. - 107 éve hunyt el Mark Twain amerikai író. ( Tom Sawyer kalandjai )
" Nem az a baj, hogy túlságosan sok a bolond, hanem az, hogy a villámcsapás nem oda sújt ahova kéne."

Legyen szép napotok és olvassatok sokat! :roll:
Ma ünnepli 80. születésnapját Jack Nicholson.

JN.jpg
1564. 04. 23. Stratford-upon-Avonban megszületett William Shakespeare.
Olvasátok gyönyörű szonettjeit.
a mai nap nemetorszagban a Nemet sörök napja !.
23.4.1516 Ingolstadtban adtak ki a nemet sör, tisztasagi törvenyet. A vilag elsö elelmiszer törvenye ez
.
Prost
"Mosolyogni tessék! Persze nem szüntelenül, nem reggeltől estig, de bujkáljon bennünk a mosoly - minden eshetőségre készen -, hogy bármikor felragyoghasson. Mert a mosoly meggyőződésem szerint mindig egy kis fényt hoz az életünkbe, meg a máséba is. Kicsike fényt, de sok kicsi, mint tudjuk, sokra megy." :) :)
Janikovszky Éva
91 éve született a magyar gyermekirodalom egyik legnagyobb alakja.A Kossuth-díjas írónő munkássága során igazi életbölcsességeket osztott meg kicsikkel és nagyokkal, így könnyítve meg a felnőtté válásunk rögös útját.
Írói világában fontos helyet kap az őszinteség, a barátság, a közösség, a munka, a játék. Még akkor is, ha nem gyerekeknek, hanem felnőtteknek, illetve az idősebbeknek szerez kellemes perceket szavaival.
Kimeríthetetlen témája a felnőtt-gyerek kapcsolat, a mindennapi élet – sajátosan mindennapi élményeivel és konfliktusaival. Nála a lemeznek (vagy ha úgy tetszik, az éremnek) mindig két oldala van, ezért a gyerek és a felnőtt problémáival egyaránt foglalkozik.
Vidám, szép napot kívánok mindenkinek! :)

majális.JPG
"Ahol több az érzés, több a szenvedés is."
1519. 05. 02. - 498 éve hunyt el Leonardo Da Vinci festő, grafikus, szobrász, építész, mérnők és természettudós.
Zsikem írta: 1564. 04. 23. Stratford-upon-Avonban megszületett William Shakespeare.
Olvasátok gyönyörű szonettjeit.

CXVI

Nem igaz: - hű lelkek násza nem ismer
Akadályt! Szerelem a szerelem,
Amely hőfokot más hőfok szerint nyer
Vagy ár-apályt játszik készségesen?

Ó, nem; az örök fárosz maga ő,
Nézi a vihart, s nem ing semmi vészben;
Minden vándor hajók csillaga ő,
Magasságát mérhetik, erejét nem.

A szerelem nem az Idő bolondja,
Bár romlás rabja arc és rózsa-ajk,
Szerelmet nem merít ki hét vagy óra,
Ítéletnapig szilárdan kitart.

Ha tévedek, s én is hűtlen leszek,
Sose írtam s szív sose szeretett.
Köszönöm Valika! :P Úgye milyen szépek W. Shakespeare szonettjei!?

Ma emlékezzünk az 52 évvel ezelőtt született Bódi László ( Cipő ) rochénekes, zeneszerző, dalszerzőre. Republic együttes - volt - énekesére. "Erdő közepében járok..."
1929.05.04. - Ma lenne 88 éves Audrey Hepburn angol-holland származású Oscar-díjas szinésznő.
108 éve született Radnóti Miklós
radnoti_miklos.jpg

Semmim se volt s nem is lesz immár sosem nekem,
merengj el hát egy percre e gazdag életen;
szivemben nincs harag már, bosszú nem érdekel,
a világ ujraépül, – s bár tiltják énekem,
az új falak tövében felhangzik majd szavam;
magamban élem át már mindazt, mi hátravan,
nem nézek vissza többé s tudom, nem véd meg engem
sem emlék, sem varázslat, – baljós a menny felettem;
ha megpillantsz, barátom, fordulj el és legyints.
Hol azelőtt az angyal állt a karddal, –
talán most senki sincs.

Sem emlék, sem varázslat (részlet)