" Vannak néhányan, akiknek lelkében hatalmas tűz ég, és soha nem jön senki, hogy melegedjék annál."
1890. 07. 29. - 127 éve hunyt el a holland posztimpresszionista festő.
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
Bocsánat :-) Zsike... nem bírtam kihagyni :wink:
" Én csak egy méltóságot ismerek: ha valaki megérdemli az ember nevet."
1863. 08. 03. - 154 éve született Gárdonyi Géza író, újságíró.
Isten éltesse a ma 80 éves Dustin Hoffman-t!
image.png
Mazel Tov! :)
90 éve született Daniel Keyes

https://www.youtube.com/watch?v=vfjywN5CN0Y
image.png

Ma ünnepli 68. születésnapját a magyar származású skót zenei ikon, Mark Knopfler, a Dire Straits alapítója. Boldog szülinapot!

https://www.youtube.com/watch?v=Z3_HTGdLXL4
„A költészet egyáltalán nem fizet jól, de ez volt az a szenvedélyes és élvezetesen önző kifejezési forma, ahol kiüvölthettem magam. Azt hiszem, kicsit tényleg kiabálnom kellett.”

Ma lenne 97 éves Charles Bukowski. „Regényíró, novellista, megalomániás, bujálkodó, szoknyabolond, élő legenda, a klasszikus zene megszállottja, trágárságkedvelő, szerető apa, szexista, testi nyomoronc, sittes, aranyérsújtott, zseni, csaló lovis, kitaszított, antitradicionalista, verekedő és egykori polgári szolgálatos” – írta róla 1976-ban a Rolling Stone magazinban Glenn Esterly.

Néhány kedvenc idézet Bukowski múveiből:

Néhány ember sosem őrül meg. Milyen szörnyű életük lehet.

Ha elveszted a lelked és tudod is azt, akkor még mindig van egy lelked, amit elveszíthetsz.

Meg kell halnod egypárszor, hogy valóban elkezdj élni.

Az embereknek nincs semmi humorérzékük, mindenki halál komolyan veszi önmagát.

Az ember egész életében csak várakozik. Várja, hogy megszülessen, aztán várja, hogy meghaljon. Sorban áll, és vár, hogy vécépapírt vehessen. Sorban áll a bankban, és várja, hogy megkapja a pénzét. Ha pedig nincs pénze, még hosszabb sorokban vár, csak nem a bankban. Várja, hogy alhasson, és várja, hogy felébredjen. Várja, hogy megházasodhasson, aztán várja, hogy elválhasson. Várja, hogy essen az eső, aztán meg hogy elálljon. Várja, hogy ehessen, aztán hogy ehessen újra. Várja, hogy sorra kerüljön egy csapat őrült közt, s közben azon tűnődik, vajon ő is megőrült-e.

Ha az életben az ember csak egy személyt is boldoggá tehet, akkor az életének értelme van.

image.png

image.png
Boldog születésnapot a 74 éves Robert de Niro-nak!

“A legnehezebb abban, hogy híres vagy, hogy az emberek mindig kedvesek veled. Éppen beszélgetsz és mindenki egyetért azzal, amit mondasz – még akkor is, ha teljesen hülyeségeket beszélsz. Szükséged van olyan emberekre is, akik el tudják neked mondani, amit nem akarsz hallani.”
(Robert De Niro)

A Mindenki megvan című filmjét ajánlom figyelmetekbe. És nemcsak. Egyébként is minden filmjében remekelt.
image.png
Ma ünnepli 81. születésnapját Robert Redford. Nem nagyon kell bemutatni őt, azért álljon itt néhány cím: Tisztességtelen ajánlat, Távol Afrikától, A nagy Gatsby, Ilyenek voltunk, A hírek szerelmesei, A suttogó, A jelölt, Mezítláb a parkban....és a felsorolás nem ér véget itt. Rendezőként, producerként is kipróbálta magát. Nemrég olvastam, hogy ismét Jane Fondával forgat.
Isten éltessen RR!

image.png
image.png

image.png

:lol: :D :wink:
2008. 10. 03. - 9 éve hunyt el Albert Györgyi újságíró, műsorvezető.
Nyugodjék békében :(

https://www.youtube.com/watch?v=rqP7lgO ... Omr50&t=17
100 éve - 1917. október 5-én született Szabó Magda Kossuth-díjas magyar írónő

Gondolataiból:
-Az élet hosszú-hosszú folyamat, minden órája hozhat váratlan fordulatot, valami meglepetést.

-Ha meg akarsz tartani valakit magadnak - ereszd el! Szabadság nélkül nincs semmi.

-Ott kezdődik a nagyemberség, hogy az ember észreveszi, hogy mások is élnek a földön őkívüle, és amit tesz, úgy teszi, hogy nemcsak magára gondol, hanem másokra is.
"Máglyát gyújtottam én
Minden emlék tüzén,
Ért sok bánat, öröm,
Agyő, megköszönöm.
Régi szerelmekért
Sírni ugyan mit ér,
Mindent, mindent, ha kell,
Elölről kezdek el."
1963. 10. 10. - 54 éve hunyt el Edith Piaf francia sanzonénekesnő.
Non, Je ne regrette rien
https://www.youtube.com/watch?v=Q3Kvu6Kgp88

piaf78486.jpg
:D

Pentek13_Ha_egy_fekete_macska.jpg

fekete-cica-eu.png