Sziasztok!

Két receptet keresek, amelyek régebben megvoltak, csak hogy - hogysem - elvesztek.

Az egyik a Tuppervare módra készített túrógombóc.
Emlékeim szerint a túróhoz valamennyi evőkanál (de egyenlő arányban) grízt, lisztet és zsemlemorzsát kellett tenni és a recept szerint elkészített gombócokat a tálaló mesterben megfőzni.
Nagyon szerettem, könnyű volt elkészíteni, nem kellett habot veregetni és sosem főtt szét, pont jó volt az állaga.

A másik a sárga - barna kosárka.
Emlékeim szerint linzer tészta a kosárka és ebben van csokis és vaníliás krém. Nagyon finom és mutatós. Jönnek az ünnepek, tökéletes lenne, mert napokkal előtte el lehet készíteni.

Ha Valamelyikőtöknek megvan a recept, kérlek Benneteket, tegyétek fel!

Köszönöm!!!!

Zizi
Szerintem nem kell elbonyolítani!

Alap kettő adaghoz, amiből 8-10 gombóc lesz:

450 g túró
75-90 g búzadara
2-3 tojás

Sokak szerint a trükk az, hogy közel azonos hőmérsékletűnek kell lenni az alapanyagoknak.

- Kikészíted időben, vársz, amíg összemelegednek, majd összekevered.
- Összekevered, visszateszed a hűtőbe, vársz, amíg minden alkotóelem hideg lesz.
- Összekevered, vársz, amíg minden felmelegedik.

Saját módszer:

Összekeverem, nem várok, kifőzöm.
(Egy kisebb szedőkanálban formázom.)
Sima edényben is könnyen elkészíthető egy „csipet” sóval és egy teáskanál olajjal a vízben.
A szükséges vizet elektromos vízforralóval egy perc alatt felforralom.

A „meztelen” túrógombóc is finom pirított zsemlemorzsa nélkül.

Ha mégis kell, azt egy már kiselejtezésre váró viszonylag vastag falú kerámia bevonatos edényben készítem rusztikus zsemlemorzsából (nem kell hozzá olaj!!!). Sajnos oda kell figyelni rá, mert egy darabig úgy tesz, mintha nem lenne kedve pirulni, majd utána szinte minden átmenet nélkül barnul.

Mellé sok (egri) tejföl és vaníliás cukorral vegyített porcukor, a tejföllel nem keverve. (Nálam majdnem minden recept úgy kezdődik, hogy végy egy 450 grammos egri tejfölt.)

Ezzel is lehet kísérletezni:

https://www.lekueusa.com/collections/fo ... un-steamer
Lekue.jpg
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.