Nelson féle bioreozonanciás vizsgálat A Biorezonancia vizsgálat ötvözi a természetgyógyászat ősi bölcsességét a modern alternatív gyógyászat eredményeivel. A mágneses biorezonancia eszköz feltérképezi a test biomeridián állapotát és kimutatást készít a lehetséges egészségügyi panaszokról, kockázatokról és rizikó faktorokról.. Biorezonancia vizsgálat területei: • Krónikus fájdalmak • Belsőszervi panaszok • Emésztési zavarok • Dohányzás • Stressz és allergia feltárása A biorezonancia vizsgálat teljesen fájdalom mentes és 40 percet vesz igénybe.  A biorezonancia állapotfelmérésről Az állapotfelmérés a test biomeridián pontjait elemzi: a mérőeszköz, illetve a hozzákapcsolt számítógép részletes kimutatást készít a test biomeridián pontjainak állapotáról. Az eredményt a tanácsadó a mérés végén elemzi és ismerteti. A biorezonancia állapotfelmérés előnyei: • Teljesen fájdalommentes, semmilyen szúrás vagy egyéb fájdalmas beavatkozás nem szükséges a méréshez • A táplálkozással kapcsolatos eredmények és szokások elemzése segíthet a helyesebb étrend kialakításában • A biorezonancia vizsgálat segíthet gyulladások, allergiák kimutatásában, amelyek további panaszokat okozhattak volna • Hozzájárulhat a szervezet strukturális és funkcionális integritásának javításához • Figyelmeztethet további vizsgálatot, kezelést igénylő problémákra (megelőzés, prevenció)A biorezonancia vizsgálat nem orvosi vizsgálat, de újszerű megközelítést biztosít az érdeklődők számára. [/color][/color][/color]
A gyógynövények hasznosítása többféle módon történhet. Készíthetünk teát, tinktúrát, vagy olaját kisajtolhatjuk. Vörösborban főzhetjük, salátaként is használhatjuk némelyiket, vagy frissen szedve a bőrünkre kenjük (fecskefű és kövirózsa) és nem vicc, olykor a hajunkra (csalán).
A tinktúra alkoholos kivonatot jelent. Az alkoholba áztatott növényt kipréseljük, miután letelt az ideje és kipótoljuk az eredeti mennyiségre az alkoholt, pl. a fecskefű tinktúrát 50gr. friss fecskefűből és 100gr. alkoholból készítjük. Nyolc nap után kipréseljük és pótoljuk alkohollal az elveszett mennyiséget.
A teát célszerű, de macerás a következő módon készíteni: A fele növényt nem forrásban lévő, kb. 60-70 fokos vízzel leöntjük és hagyjuk kihűlni. A másik felét öt percig főzzük és szintén hagyjuk kihűlni. Leszűrve vegyítjük a két teát és így fogyasztjuk.

Kora tavasszal gyűjthető gyógynövények:

Tyúkhúr
Kép
A szaponin tartalmú növény föld feletti részei (herba) koleszterin csökkentő hatásúak.
Egy jó maréknyit salátába elkeverve, vagy teának elkészítve, heti egy alkalommal fogyasszuk. Nincs ismert káros hatása, ezért folyamatosan használható.

Pitypang, vagy gyermekláncfű
Kép
Hatóanyagai: A gyermekláncfű levele a vitaminok és ásványi anyagok gazdag forrása: A-, D-, C- és B-vitaminokat, vasat, szilíciumot, magnéziumot, cinket és mangánt, eudesmanolid és germacranolid típusú szeszkviterpén-lakton keserűanyagot, karatinoidokat, flavonoidokat, ásványi anyagokat, inulint, béta-karotint tartalmaz. Az egész növénynek igen magas a kálium tartalma, de a bórtartalma is igen jelentős, mivel a káposzta után a pitypangban található a legtöbb. Szintén koleszterin csökkentő, májtisztító hatású gyógynövény. Méregtelenítő kúrák elengedhetetlen alkotórésze. Keserűanyagai gyomorerősítő hatásúak. A pitypang virága az egyik leggazdagabb lecitin forrás. A lecitin növeli az agy acetil-kolin-koncentrációját, mely hatással van az emlékezőképességre. Teaként és salátába keverve fogyasszuk. Olaszországban nemesített fajtája a ruccola, kedvelt saláta-alapanyag.

Csalán
Kép
Mindenütt megtermő gyomnövény. Hatóanyagai: urticol, urticolin, csersav, hangyasav, sók és vas. Csalánozó képessége thermolabilis, így már 50-60 C°-nál elveszíti erejét.
Leveleiből, fiatal hajtásaiból készült tea vérképző, vértisztító hatású. Maximum 6 hétig szabad használni, utána ugyanannyi ideig mellőzni kell alkalmazását.
Gyökere, vörösborban megfőzve, szintén vérképző és idegnyugtató hatású.
Finom csalán-krémleves készíthető a fiatal hajtásokból.

Medvehagyma Kép

Hatóanyagai: Allicin a fő hatóanyaga, ezenkívül allinázt, ajoent, metil-allil-triszulfidot, adenozint, flavonoidokat, cisztent, foszfolipideket, béta-szitoszterint, növényi szteroidokat és klorofillt tartalmaz. Vitaminok közül A-, B1-, B2-, C-, és niacint, ásványi anyagok közül magnéziumot, nagy mennyiségű vasat (hússzor több vas van benne, mint a fokhagymában), cinket, mangánt, kalciumot, szelént.
Gyűjtéskor fontos az óvatosság, mivel a medvehagyma könnyen összetéveszthető a – hasonló körülmények között élő – májusi gyöngyvirággal illetve az őszi kikericcsel. Mindkét esetben az eredmény súlyos, esetenként halálos mérgezés lehet, mivel az említett két növény levelei emberi fogyasztásra alkalmatlanok. A medvehagyma és a másik két növény közti legfőbb különbség az, hogy a medvehagyma levelei és virágzata is erősen fokhagyma-illatúak, míg a másik két növényé nem.
A medvehagyma az egyik legerősebb vértisztító növény, gátolja a vérrögképződést, csökkenti a vérzsír szintjét beleértve a koleszterin és triglicerid szintet is. Javítja a memóriát, mivel tisztítja a hajszálereket is. Tartósan alkalmazva csökkenti a vérnyomást, mert képes feloldani az érfalak lerakódásait (főképp időskori magas vérnyomás esetén). A medvehagyma serkenti a vérképzést, magas vastartalma miatt vérszegénység esetén is bevált növény. Hatékonyan csökkenti a koszorúerek lerakódásait, így használatával csökkenthető a szívinfarktus veszélye.
Kedvezően hat a gyomorra, a bélrendszerre, krónikus hasmenés és szorulás ellen jó hatású, a szédülést, fejfájást enyhíti, a magas vérnyomást csökkenti, tisztítja a vesét és a húgyhólyagot, elősegíti a vizelet ürítését, tisztítja a vért. Tisztítja a vesét és a húgyhólyagot, serkenti a vizelet kiürülését. Kimossa a vese- és hólyaghomokot illetve az apróbb köveket. Fertőtlenítő hatással van az egész húgyúti rendszerre. A vizeletben, így a vesékben, hólyagban lévő baktériumokat és vírusokat elpusztítja és „immunizálja” az altesti szerveket, különösen hatékony felfázásos tünetek enyhítésére és felszámolására.
A medvehagyma – orvosilag is igazoltan – kiváló immunerősítő, tonizáló gyógynövény.
A férfiak esetében a növény béta-szitoszterin tartalma miatt hatékony szer prosztatagyulladás és jóindulatú prosztatanagyobbodás kezelésében.
Még nem teljesen bizonyított, de az eddig elvégzett klinikai vizsgálatok a növény vércukorszintet csökkentő hatásáról számolnak be. Ehhez azonban tartós alkalmazás szükséges. Általában a hagymaformák idegrendszerre gyakorolt nyugtató hatása kiemelkedő.
Női problémák, illetve nőknél változó kori panaszok esetén segít.
A hagymaformák a védikus tanítások szerint radzsasztikus ételek, azaz a vágyat, szenvedélyt erősítik, illetve az érzelemtestre hatnak.
Kedves Tibi!

Köszönöm, hogy megosztottad velünk ezt az információt. :)
Amiről én szeretnék írni, az gondolom, hogy nem újdonság senki számára, de
nagy a kínálat, és a verseny.Víztisztítás. 
Szorgos kutatásom eredményeképpen,/napokban mérhető az erre fordított időm/
javaslatom a KDF technológiás szűrő, Point néven is kapható.
A legnagyobb ellenségünk a klór!!!Rengeteget olvastam erről a témáról is, szerintem
is igen sok betegség kiváltója, okozója.Ami érdekes lehet még, hogy a klórt egyszerűen
is tudjuk közömbösíteni, aszkorbinsavval.Teszem azt, egy kancsó vízbe beleszórunk egy
keveset, stb.A forralással is párolog, kicsapódik.Persze nem mind!
Érdemes belemélyedni egy kicsit ebbe a témakörbe, mert a víz nagyon fontos szerepet
játszik az életünkben.  Olvassatok bele, hogy mit tesz a klór az emberrel. :!:
Ne sajnáljátok a pénzt egy elfogadható minőségű vízszűrőre./a Point 34 ezer körül van./
Nem forgalmazom, félre ne értsetek! :D  Segíteni szeretnék, hogy egészséges vizet
igyon, akinek igénye van rá.A palackos víz is méreg, kár a pénzt kidobni rá!Jó üzlet...
Jó egészséget kívánok mindenkinek!

Üdv.: Zitus 
A beírás nyelvezete olykor régies. 1908-as, 1932-es gyógynövényes könyveim vannak, ezekből ollóztam.

Ibolya
Kép
Hatóanyaga: violin, salicilsavas metilester
Használjuk az egész növényt, szárát, leveleit, virágát, gyökerét. A föld feletti részeit mézzel főzve a hörgők és a torok elnyálkásodását, a szamárköhögést és a tuberkolitikus köhögést szünteti meg. Folyamatosan használandó egy-három héten keresztül.
A növényből készült tinktúra reumánál, köszvénynél, daganatoknál és izombénulásnál külsőleg kitűnően bevált bedörzsölőszer.
Újabban a teáját használják mind belsőleg, mind külsőleg rákos daganat és rákos betegségnél. Szájnyálkahártyának gyulladásánál öblögető.
Gyökerének főzete köptető és nyugtató is. Vizelési inger, láz gyógyszere és amellett vértisztító. 

Galagonya
Kép
Virágának hatóanyagai: trimethylamin, quercitrin, quercetin. (Gyümölcs hatóanyaga: crataegussav)
A virágjából és gyümölcséből készült tea a szívizomgyengeség kitűnő gyógyszere; az elernyedt szívet nagyobb teljesítményre teszi képessé.
A szívműködés megerősödik, szabályzódik, az ideggócok megnyugodnak.
Szédülés, szorongó érzés, szívdobogás, szabálytalan szívműködés, rövid légzés, ideges görcsök gyorsan megszűnnek.
Heteken át veszély nélkül iható, nem halmozódik fel a szervezetben.

Kökény
Kép
Hatóanyagai: amygdalin, cserzőanyag és sók.
A virág felhasználása ott van javallva, ahol a vizelést és az anyagcserét fokozni kell és vértisztítást akarunk elérni. A virágjából készült főzet enyhén hashajtó hatású, zsírcsökkentő, vértisztító; a nők gyomorgörcsénél és a különböző bőrkiütésnél, de a vese s a hólyag bántalmaknál is kitűnően használható.
Mint soványítóval feltűnő hatást lehet elérni, amellett teljesen ártalmatlan.
Levele kitűnő orosz-tea pótló.
Gyümölcse musttal megerjesztve idegfelüdítő szer.  
Tibi, csak minket érdekel az egészség téma? Ezek szerint, itt mindenki
kiváló egészségnek örvend, csak mi kúráljuk magunkat mindenféle varázsitallal. :)

Üdv.: Zita
Zitus,

jelen pillanatig 438 megtekintést regisztrált a rendszer... érdeklődés van, ha hozzászólás nincs is. :)

De abban igazad van, hogy köszönet illeti meg Tibort, amiért megosztja velünk ezt a tudást.
Szerintem minden olvasó nevében mondhatom: Köszönjük!

További szép napot kívánok! Ildikó
Kedves Ildikó!

Látod, ez az írás átka! :( A hozzászólásokra gondoltam én is, köszönöm a segítséget. :)
Szeretek én a Tibivel "csevegni", nincs is semmi gond ezzel, csak jó lenne, ha
mások is megosztanák velünk a hasznos információkat, mert nagy a vakítás, hogy
mi a jó nekünk...   :shock: Nézek is nagyot időnként.
Az árakról meg ne is beszéljünk!Ugyanaz a hatóanyag, összetétel, /esetleg jobb is/
és fele annyiba kerül.Ezt a táplálék kiegészítőkre értettem.
Legyen szép az estétek, majd a napotok! :)

Zitus 
Vérehulló fecskefű
Kép
Hatóanyaga: chelerythrin (sárga-vörös színű szívméreg) 0,03%, chelidonin, amelyek egyesek szerint a morfiumhoz hasonló hatású, mások szerint inkább a papaverin hatásának felel meg. Friss tejnedvében 25% gyanta van. Protopin, almasav, citromsav stb. is található benne. Nedvességtartalma 12%, hamu 10%, homok 1,2%, vizes kivonata 25%.
A friss növény nedve a bélnyálkahártya, a máj, a hasnyálmirigy és a vese kiválasztását fokozza, reumánál, köszvénynél és bőrkiütéseknél értékes eredményt érünk el vele. A füvet és gyökerét tavaszkor, amikor leghatásosabb, kell összeszedni és árnyékos helyen szárítani. Mindkettőnek csípős, maró tejnedűje van, a mely épen maró hatásánál fogva kiválóan alkalmas az anyagcserénél, tehát viseletnél, leadásnál, altesti és végbél-bajoknál. Sokan syphilitikus bajoknál is dicsérik. Az elmondott esetekben a fűből 5 gramm, 3 deci vízben főzendő és lassan beveendő. A sárgaságnál is ajánlhatom.
Külsőleg a tejes nedűt bőrbajoknál és skrofulotikus daganatoknál szokták alkalmazni.
"A vérehulló fecskefű kelidonin alkaloidja fájdalomcsillapító és görcsoldó hatású. Általában úgy tekintik, mint amely számos betegségre jó hatással van, de hatását semmilyen kutatás nem igazolja, mindamellett gyakran használt különféle oldatokban, különösen szemölcsökre.
A fecskefűnek görcsoldó, salaktalanító, gyulladásgátló és vízhajtó hatása van. Külsőleg a bőr kóros elváltozásait (ekcéma, szemölcs, tyúkszem) kezelhetjük vele. Sejtosztódást gátló hatása fehérjebontó hatással párosul.
Lényeges megjegyezni, hogy erősen mérgező hatású, így használata különös óvatosságot követel. Csak orvosi felügyelet mellett használjuk! Túladagolása súlyos zavarokat okoz, akár halálhoz is vezethet! Terhesség alatt fogyasztani szigorúan tilos, gyermekektől távol tartandó! .
A chelerythrin sósavas sóját a gyógyászat fájdalomcsillapítónak, gyomor-, epe- és vesebántalmak esetén használja. A főzetét máj- és epebántalmak, májduzzanat, epekő esetén sikerrel használják, fájdalomcsillapító hatása is ismeretes.
Epebántalmak esetén használják a következő gyógyszert: 10 g gyökeret áztassunk 8 napon át 200 g borban vagy alkoholban, 8 nap múlva szűrjük le, és naponta kétszer-háromszor 15-20 cseppet fogyasszunk el.
Segíthet asztma és hörghurut esetén is. 1 csapott teáskanál szárított fecskefüvet forrázzunk le 1 csésze vízzel. A tejnedvet tejjel vagy vízzel elkeverve hatásos szemcseppet kapunk, enyhíti a látásromlást. (Plinius római természettudós és Dioscorides görög orvos szerint a fecskék a fecskefű tejnedvéből táplálkoznak, és ez erősíti a látásukat.)"

Kövirózsa (fülfű)
Kép
A leveleknek bőséges nedűje üdítőleg frissítőleg és összehúzólag hat, miért is hasmenésnél, hólyagbántalmaknál ajánlható. Nyavalyatörős és folyton rettegő gyermekeknek e fű kipréselt leve, napjába kétszer, kávéskanállal beadva okvetlenül használ.
Külső hasznáról is beszélhetünk:
1. amennyiben a tüzes daganatokat a reá rakott levelek elosztatják;
2. a szájban lévő hólyagocskákat, kelevényeket e zöld fű leve gyógyítja;
3. égési sebeknél a fű levét írósvajjal, vagy más tiszta zsírral összekeverve, a sajgó tagokra rakják;
4. a kezeken lévő szemölcsöt, pl. tyúksegg, a fájós tyúkszemet kieszi a reá kent zöld fűnek leve, vagy összezúzott levele. Tyúkszemnél a láb meleg sós vízben (4 liter vízbe 1 marék só) áztatandó és az így kiáztatott tyúkszemre, a fülfű levelének nedűjébe mártott vatta kötendő.
A kövirózsa leveléből kinyert zöldes színű folyadék kiváló gyulladásgátló hatású. Huzat, fülfájás, fogfájás és nyaki nyirokmirigy duzzanatok kezelésére is alkalmas, a levével átitatott vattával dugaszoljuk be a fület éjszakára.
Közhasznáról is beszélnek. A lónak dagadt lába meggyógyul, ha e füvet borecetben timsóval megfőzik és a ló lábára kötik.
Jegyzet: Erről a növényről a középkorban az a babona volt elterjedve, hogy amelyik házon terem, azt a meny kő kikerüli. V. Károly császár e növénynek termesztését elrendelte.  
Kedves Tibi!

Most lettem 2 típusú cukorbeteg. Mindent, ami erre jó szívesen fogadok. Szóval a fejtett bab hüvelyét kell kifőzni? Leírnád pontosan? Visszérre?

Előre is köszönöm. 
Kedves floret!

Cukorbetegség (Diabetes mellitus) elleni tea: Babhéj, lenmag, áfonya levél egyenlő részben; egy liter vízben 6-6 evőkanálnyit, három órán át főzni és minden főétkezés előtt egy csészényit elfogyasztani.
Egy csésze tea 3-5 inzulin egységet pótol.
A csalán és a gyermekláncfű is hasznos a cukorbetegségre. 

A visszér nem gyógyítható sem kenőccsel, sem gyógynövényekkel, de a gyulladás csökkenthető.
A vadgesztenyéből és a körömvirágból otthon készült kenőcsök hasznosak a gyulladt visszérre. Disznózsírban főzzük a körömvirág virágzatát, vagy a vadgesztenye termésének reszelékét, így nyerjük a kenőcsöt.
A kitágult erek falán lerakódott plakkot és thrombusokat lenmagolaj iszogatásával oldhatjuk fel.

Kedves Tibi!

Nagyon köszönjük tanácsaidat!
Én ugyan mindez ideig egészségesnek tudtam és éreztem magam, de legutóbbi vérkép leletem szerint a cukrom 6,2, összkoleszterinem is magasabb értéket mutatott /ugyan nem sokkal/ a megengedettnél.

A belgyógyász cukorterhelést és koleszterin szintem csökkentését javasolta háziorvosomnak.

Hallottam már olyan híreszteléseket, hogy a megengedett vérkép értékeket leszállították a gyógyszeripar nagyobb hasznú elérése miatt. El tudom képzelni.

Visszatérve a koleszterinre, mi okozhatja ha nem zsírral főzök, kevés húst, abból is többnyire csirke, rengeteg halat fogyasztok, sovány tejet iszom, flóra margarint használok, nem eszem fehér kenyeret, rengeteg zöldet és gyümölcsöt eszem. Minden héten 3x , van hogy többször is rendszeresen sportolok, úszom, jógázom, vízi tornázom, tornára járok?

Eddig kétszer próbáltam koleszterin csökkentő gyógyszert szedni és mindkét esetben foltokban kihullott a hajam. /de mire én erre rájöttem, hatalmas kivizsgáláson, fog áttöméseken, hajgyógyászok, bőrgyógyászok, természetgyógyászok pénztárcám kifosztásában volt részem/.

Ezért az én kérésem az lenne, hogy van-e olyan természetben található gyógynövény, amely a koleszterin szintet rendben tartja?

Köszönettel Margó
Szia Margó!

Floretnek adott válaszomat a cukorbetegség ellen, kiegészíteném egy fontos dologgal. A sok mozgás, az aktív élet a cukorbetegség egyik legjobb ellenszere! Amint írod, a mozgással nincs gond, tehát a cukorbetegség elleni tea nálad is hasznos lehet.

Koleszterin..., ha beviszed a koleszterint kívülről, akkor a szervezeted nem termeli, tehát a kézenfekvő válasz, hogy a koleszterinmentes diéta elhibázott döntés, így kényszeríted a májad a koleszterin termelésére. Egyél sok tojást! Párhuzamosan javaslom a tyúkhúrt, ami nem jó ízű, de garantáltan koleszterin csökkentő hatású gyógynövény. Heti egy marékkal teában, vagy salátába keverve kell használni.
Az érfalakon lerakodott zsírt a lenmagolaj napi két evőkanálnyi mennyiségben oldja, újra rugalmasak lesznek az érfalak. Egy-két éven keresztül iszogatni, vagy salátára önteni kell a lenmagolajat.
Nálunk fejlettebb országokban a biopiacon frissen sajtolják a lenmagolajat. 
Köszönöm TIBOR!

Szeretném még véleményed kérni abban, hogy a rendszeres szaunázás és gőzfürdőzés valóban növeli-e az erek rugalmasságát?

Vagy egyáltalán milyen jótékony hatása van az egészségre?

Köszönöm Margó
Kedves Mindenki!

A szaunázás jótékony hatásairól ezeken találtam fontos és hasznos információt.

http://www.szauna.biz/a-szauna-legnagyobb-elonyei
http://www.szauna.org/a_szaunazas_elonyei
http://drimmun.com/testedzes/a-szaunazas.html

De persze Tibor ettől még várjuk a sok jó egészséggel kapcsolatos bejegyzéseidet.
Nagyon szépen köszönöm. Sokat tanulunk belőle.

üdv. Vincuska :P
Köszönöm Vincuska!

Elolvastam a hasznos tanácsokat. De vannak köztük eltérő vélemények. Az utolsó szaunázásról szóló cikkben cáfolják, hogy a szaunázás, gőzfürdőzés fogyasztó hatással lenne. A zsírokat nem oldja, csak a testben lévő folyadék mennyiségének csökkenése miatt fogyunk. Nem tudom mi az igazság, de én nagyon szeretem mindkettőt és hetente több alkalommal is igénybe veszem Frissebbnek, nyugodtabbnak, könnyebbnek érzem magam, bizony hiányzik ha valami ok miatt kihagyom.

Üdv Margó