Galkata55!köszönöm a képeket.Szentendrén egy pincegalériában láttam a képeit.ezekbe még bele lehet képzelni valamiket,de van olyan is,amibe nem.azok a képei az izgalmasak.egy fekete örvénylő massza.Gulácsi Lajos pedig Nakonszipán köré szőtte festményeit,egyik másik egyszerűen ott lóg a Kiscelli múzeum folyosójának a falán.vagy Gönczi Tamás;Napúton(ősvallás,mítosz,tradíció Csontváry írásaiban,művészetében)
image.png

image.png

image.png

image.png

ezekre gondoltál?
kissé más irány mint a Vajda
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
köszönöm Bonzovocs!most már nem látom,még jó hogy megnéztem.hiánypotló volt a samsara és a piramis.találtak azóta valamit?ja és a filmművészet is ide tartozik nem?
biztosan az irigység mondatja velem~ezek a pacsmagok tényleg ennyit érnének?
próbáld ki
pacsmagolj te is
neked biztos több van mint
2 általános
ez nem az általánoson múlik,hanem pontosan az átlagon felüli tehetségen.bizonyos szakmai,(ecsetkezelés)technikai tudás is szükséges.a régi festőinasok évekig tanultak festéket keverni.még a naiv festők .Pl.Vámos Russzo képein nemcsak tárgyszerűség ,de szellemiség is megjelenik.
image.png

a növények is lehetnek "társkeresők"
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
ízlések és pofonok......
Lehetnek... Csontváry szimbólikus festményében én ezt vélem látni :D
Csontváry;a magányos cédrus és a többi festményében a nemzetünk sorsa van megjelenítve,kódolva.Ahogy ezt Gönczi Tamás;Napúton(Ősvallás,mítosz,tradíció Csontváry írásaiban,művészetében)című könyvében is kifejti.
a festményben felsejlik hazánk
egész történelme
különösen a balsors
a híd Mosztarban
a taorminai görög színház romjai
a siratófal
a magyar nép sorsának
mozzanatai

a magányos cédrus
Libanonban készült
és számos festmény
grafika
ami hazánktól
igencsak távol van és volt is

ennyit a szokásos misztifikációtól
valamit mindég
mondani kell

miért nem hagyják
hogy az alkotás beszéljen???
essen szó a magyar festőkről!Tóth Menyhért a kedvencem.