Kedves Barátaim!

Kíváncsi lettem, hogy ebben a témában mások, máshol, hogyan látják a fiatalkori lényegest.

Hány éves korig működik a szex?

Idézetek:

1. Sokáig, de azért nem vagyunk egyformák.

2. Gyerekkoromban a szomszédomban két kilencvenes éveiket taposó kisöreg közül a mami folyton panaszkodott, hogy az ura még nem hagyja békén, még ilyen vén fejjel sem.

Amikor az öreg mami meghalt, a kis öreg egyedül maradt, a lánya rajta kapta, hogy az éjszaka közepén szex filmet néz.

3. Nem vagyunk egyformák. Van akinek 30 felett gondja van, de ez inkább lelki ok, mint testi
kérdés. Ez a dolog a kék tablettán múlik Akinek az erekkel még gondjai nem voltak, fiatalon karban tudta tartani, annak nincs gondja idős korában sem.

4.Van akinek működik 45-ig, van akinek kitart 85 éves korig.

Hát nem tudom.

A távlatok riasztanak, vagy feldobnak titeket?

Belmonte
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
Szervusz Belmonte!
Egy ideje már, majd négy éve, hogy olvashatom írásaidat. Eleinte kíváncsian, ma már csak megrészegülve a borzongástól, amit nárcisztikus kommentjeid okoznak, de ez a mostani... hát ne kerteljünk, ez már a vég. Hofi azt mondaná, hogy ennél lejjebb, csak, ha a béka is jelenthet.
Most komolyan azzal akarsz etetni, mert ugye erre megy ki a játék, hogy neked még feláll? és abban a harmonikus házasságban, amit vizionálsz ez mennyire fontos? Ja... és, hogy fontos a véleményünk?
Agyrém!
Az egoizmus feldob, vagy riaszt?
Ragaszkodom egy csatolt önarcképhez a válaszodban..., de lehet több is, csak, hogy lássam kivel beszélek.
Kedves Belmonte és VagyimPetrovics! 
  A szexről nem beszélni, hanem csinálni kell!  :D
Maha  
Részemről: nyolc betű / magánügy/ :lol:
a kettösbetü az nem egy /1/ betü ? szoval nem nyolc hanem het,de maganügy az maganügy
es a biologiai adottsag hataroz meg mindent. kinek igy kinek ugy .Vagyim hozzairasa talalo
A Wikipédia szerint:
"A digráf, kettős betű vagy összetett betű (a szabályzatban kétjegyű betű, AkH.11 7. a)) olyan betűkapcsolat, amely két grafémából jön létre, és egyetlen beszédhangot (fonémát) jelöl. A digráf annyiban különbözik a geminátától és egyéb betűkapcsolatoktól, hogy egyetlen különálló hangot jelöl, és nem bontható fel elemekre."
Én ezt így fordítanám le magamnak: két betű, de egy hang.

De mivel ez nem tartozik szorosan a témához, vegyük csupán lábjegyzetenek. :lol:

Az eredeti témáról a véleményem röviden: magánügy :)
A Wikipédiát kell olvasni. :D

Amugy meg a szex szó végén az iksz négy betüböl áll.
Ezt adja össze valaki.
:lol:
Teljesen mindegy hany szobol all a szex szavunk.Egy meghitt kapcsolatba nem ez az erdekes .De ha a masik fel a 13-dik mondat utan a szexrol beszel biztos hogy csak arra kellesz neki,bar mi szep szavakat is mond kozbe.Egyet ertek Maha108hogy nem beszelni kell rola hanem csinalni.De egy meghitt kapcsolatba ha ket fel elfogadja egy mast azt hiszem ez hozza magat es nem ez a szentpont,nem erre kell ragorcsolni .Ha egy kapcsolat jo mukodik a szexrol nem is igen kell beszelni!!!
Azt már biztosan, hogy van közöttünk aki tanult foniátriát és segítségével meg tudom már különböztetni a fonémát a digráftól. Nálam eddig úgy voltak, mint Gizike és a gőzeke, vagy mint a graféma és a grafomán...
Köszönöm, kedves Lidi! :) ... azért , ha egy humort is bele mertél volna vinni, a hasam fogtam volna a nevetéstől. :)
Pista okfejtését az ikszről már nem is említem. :)
Ja és nehomá' kiöntsük a gyereket is a feredővízzel...
Belmonte! Valahol olvastam, így válaszképpen beillesztem: "...két kilencvenes éveiket taposó kisöreg..." és "van akinek kitart 85 éves korig."
Szóval, mint olvashatod, mennie kell még.
Kedves Arisztid, Balázs Tibor,

akinek nem inge, ne vegye magára. A wikipédiából kimásolt rész az előttem hozzászóló kérdésére volt a válasz... még akkor is, ha a hozzászólás csupán kérdésnek álcázott piszkálódás volt. A humor pedig néha a sorok között van...

De, hogy ne maradjatok humor nélkül, íme egy, ami -talán- kapcsolódik az eredeti témához (bár, ha jól emlékszem, a "humor" rovatban már szerepel...)

Idős bácsi beszélget az orvosával:
- Doktor úr! Az első még megy. A második kicsit nehezebb. A harmadikon már fulladok, a negyediken, pedig már meg kell állnom.
- Na, de bácsi! Hát örüljön, hogy egyátalán eljut a negyedikhez!
- Na jó, csakhogy én a hatodikon lakom!
Kedves Barátaim!

Azzal, hogy a témám címe fedi a tartalmat, minden jogos érzékenységet figyelembe vettem.

Czeizel dr. egyik, interneten is megtalálható előadásában megemlíti, hogy svédországi orvos barátaitól megkérdezte, hogy náluk hogyan működik az időskori szex.

Azt a választ kapta, hogy a 80 éves férfiak havonta általában még négyszer hozzá kezdenek.

Azt nem említették, hogy hány éves volt a partner. A végeredményről sem esett szó.

Czeizel dr. azt még hozzátette, hogy hasonló korú barátaitól érdeklődve azt tapasztalta, hogy nálunk nem ilyen bíztató a helyzet.

Ez azért érdekes.

Nem?

Belmonte
Meddig működik? Amíg igénye és lehetősége van rá valakinek na és persze nincs akadályoztatva egészségügyi problémák miatt! Gének, vérmérséklet sokat számít! Lehet valaki akár már 30-40 évesen is inaktív vagy hébe-hóba tipus, és 60 évesen is napi rendszerességgel aktív. Az sem elhanyagolható szempont, hogy ki milyen kapcsolatban él illetve, hogy a partnere mennyire partner a szexben.

Gyöngyvirág65 írta: "Ha egy kapcsolat jól működik akkor a szexről nem is kell beszélni!"

Nos szerintem, meg egy kapcsolat akkor működik jól, ha tudnak a szexről beszélni, természetesen nem csak beszélni!
Nagyon sok kapcsolat pont attól romlik meg vagy akár szakad meg mert nem beszélik meg, a problémájukat szőnyeg alá söprik és inkább kikacsingatnak a kapcsolatból.
Természetesen nyilván nem itt kell kibeszélni mert az jobb esetben 2 ember intimszférája, még is sokan elzárkóznak ettől, amit nem igazán értek, hiszen szex hasonló szükséglete az egészséges embereknek mint pl a táplálkozás. Ha valaki ezen felháborodik olvasson utána, hogy mennyi jótékony hatása van az intimitásnak, szexnek!
Tovább megyek, szerintem aki nem tud róla beszélni az nem tudja a gyakorlatban sem megélni !
Riasztanak. Úgy tudom, mások ezt a riadalmat kapuzárási pániknak hívják.
"szex hasonló szükséglete az egészséges embereknek mint pl a táplálkozás."

Kedves Simi!

Ezen a megállapításon most el fogok gondolkodni. :)
:) Kedves Simi
Nagyon nem értek azzal egyet, hogy aki nem tud róla beszélni az meg se tudja élni :)
Mer ugye az embernek van magánélete ami nem tartozik a közre. Az intimszféra pedig azé intim ,hogy csak az illetékesekre tartozzon :) Bocs ,de olyan bulvárszagú kielemezni nyilvánosan a létező vagy nem létező problémákat.
De ez csak az én különbejáratú magánvéleményem :)