Köszi Hel!   OK, úgy legyen!  :)
Maha felszínen tartásáról lécci-lécci készítsetek fotót!  Látni akarom!  :lol: :lol: :lol:

Egy pár szlovák szó, kifejezés (magyar helyesírással fonetikusan):

Áno/nyie - igen/nem                           Úcset proszím! – A számlát legyen szíves!
Gyakujem – köszönöm                       sapované pivo/flaskové pivo – csapolt sör/üveges sör
Vítajtye - üdvözöljük                           cservené víno/bielé víno – vörös bor/fehér bor
Ahoj, csau – szia, csá                        voda - víz minerálna voda - ásványvíz
Dovigyenyia - viszontlátásra                jablkoví dzsúsz/pomarancsoví dzsúsz – almalé/narancslé
Dobré ráno – jó reggelt                        káva - kávé
Dobrí gyeny – jó napot                        csaj - tea        
Dobrí vecser – jó estét                        kolács – kalács 
Dobrú noc – jó éjszakát                      zákuszki - sütemény
Prepácstye – elnézést, bocsánat
Proszím – tessék, kérem
Nyiet za cso – nincs mit
Nerozumiem. – Nem értem.

Ugye milyen ismerősen hangzanak? :)  
:Az úton kb az utolsó 10 km-ig bárhol beszélhettek magyarul,meg fognak érteni:)Ha jók lesztek ,akkor tolmácsolok nektek :lol:
Ez tényleg különleges!
Jó lenne töltődni itt.
Szia Harmonia!
Ne fogd vissza magad, gyere velünk!   
Kedves Sym, Hamucipőke és Maha !

Kicsit későn szólok , de még ha van szabad hely szívesen mennék veletek !
Csatlakoznék Manocska50-hez egy két ágyas szobába , az utazást megbeszéljük .

Zsóka
 Zsóka, Üdvözlöm a szándékodat!  
Utazás szemponjátból a jelenlegi helyzet:  Nálam van még szállítási kapacitás tehát részemről rendben.
Tudomásom szerint eddig öten lennénk egy autóban (van mégy egy hely)  
Zsanna, Riaegy, Ircsi, Zsóka , Maha

Hamucipőke,  Szállás ügyben jó lenne egyeztetnünk.

Kapcsolatfelvétel: maha.napkozi@gmail.com

Sziasztok!
Örömmel írom, hogy Manocska is jelentkezett és így megvan a telekocsi. :)

Utastársak: Zsanna, Riaegy, Zsóka, Manocska, Ircsi, és Maha  
Terveim szerint a Kelenföldi pályaudvar  parkolójában találkozunk. 
Ircsi, egyeztetés céljából Jelentkezz!  

maha.napkozi@gmail.com 

Breaking news!!!! Közkívánatra az utasfelvétel a város több pontján is lehetséges. 
A részleteket majd még megálmodjuk. :)  
Útvonal:  https://www.google.hu/maps/dir/Budapest,+BP.+Kelenf%C3%B6ld,+Etele+t%C3%A9r+5,+1115/Budapest,+%C3%81rp%C3%A1d+h%C3%ADd/P%C3%A1rk%C3%A1ny,+Szlov%C3%A1kia/Bellegszencse,+Szlov%C3%A1kia/@47.784624,18.1430161,9z/data=!3m1!4b1!4m29!4m28!1m5!1m1!1s0x4741ddc1a1b35c0f:0x6a688084ca4b633f!2m2!1d19.0216518!2d47.4651567!1m5!1m1!1s0x4741dbe0f6d7de55:0x341b1d0fce0c658e!2m2!1d19.0529787!2d47.5378028!1m5!1m1!1s0x476a6194c7c61315:0x1e8065a7fc01cd1d!2m2!1d18.7152845!2d47.799212!1m5!1m1!1s0x476b1d90588cf34d:0x400f7d1c696ea10!2m2!1d18.3399932!2d48.102287!2m2!1b1!2b1!3e0?hl=hu

Kérlek Benneteket, hogy küldjétek el a telefonszámotokat!  

Maha 
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
Sziasztok!
Én még nagyon új vagyok az oldalon, csak most olvastam ezt a kiruccanási lehetőséget. Én is szívesen csatlakoznék hozzátok, ha még lehet, ha nem csak egy összeszokott társaságnak van ez a lehetőség.
Várom a visszajelzést!
Üdv,
Marcsi
Szia ,egy kis türelmet kérünk ,egyeztetjük a névsort és a szállást:)Természetesen minden kirándulásra bárki jelentkezhet:)
Kedves klubtársak,Barátaim! Sajnálattal közlöm,hogy nem tudok veletek tartani.Az influenza a fülemre húzódott és mind két fülem perforált.Így a fürdés eleve kizárt.A szervezőkkel felvettem a kapcsolatot.Nagyon szívesen találkoztam volna Veletek.Remélem lesz még alkalom bepótolni az elmulasztott találkozást.Érezzétek jól magatokat.Üdvözletem küldöm fájó szívvel és füllel:Fanni0214
Sziasztok!
 Fanny, nagyon sajnálom, hogy lebetegedtél gyógyulj meg  mihamarabb!

Borbika! Üdvözöllek a klubban!
 Nagyon örülnék, ha velünk jönnél kirándulni. Sajnos információ hiányában nem tudok konkrét választ adni a kérésedre.
A szállással nincs gond mert 8 hely lett foglalva. 
. A telekocsiban elvileg már nincs több hely. Viszont Ircsit nem értem még el. Nem tudom , hogy elfelejtett bennünket vagy úgy gondolta, hogy bejelentkezik és tuti, jön. Én egyébként erre gondolok.
 Sissyt szintén nem értem el és nem is jelentkezett. Tudomásom szerint kocsival rendelkezik és szívesen fogad utastársakat. Egy különcsapat tervezte , hogy egy napot velünk fürdőzik de végül lemondták.
 Borbika! Javaslom, hogy levélben vegyük fel a kapcsolatot. maha.napkozi@gmail.com Van még egy hetünk, amint adódik valami megoldás, azonnal értesítelek.

Üdv mindenkinek: Maha  

Kedves Klubtársak!
Betegen, de itt vagyok. Nem tudtam, hogy Imi keresett.
Még nyomom az ágyat, de már tudok nézni és legfőképpen gondolkodni. :oops:
Tehát 4-én indulunk?
Momentán nem tudok semmit a dologról csak annyit, hogy szeretnék menni.
Kérlek benneteket osszátok meg az infót.
Mikor indulunk, hol találkozunk ki csatlakozik hozzám?
Mennyi €-ra van szükség? .....stb. :roll:
Köszönettel:
Sissy
Gyógyulást kivánok Sissy:)
A szállás 12 € ,a fürdőbelépő 9 € + 6 ha speciális szolgáltatásokat igényel valaki /pl.szaunák/,az étterem árait nem tudom de az itteni árakat tekintve 10 € ból simán meg lehet vacsorázni.
Gyakorlatilag az élelmiszer árak majdnem olyanok mint nálatok,tankolni ne itt tankoljatok,az drágább :)
A reggelit be tudjuk szerezni közeli boltból.A pénzváltást ajánlanám a határ átlépése után Párkányban,
A híd után az első jobbra kanyarodásnál van egymáshoz közel 3 pénzváltó.A legjobb árfolyamon váltják.

Szép napot mindenkinek :)
Sziasztok!

Sikerült Sissyvel és Borbikával  felvenni a kapcsolatot.  Egyeztetés folyamatban van. Remélhetőleg Ircsi is jelentkezik hamarosan.
Nyolc ágyat foglaltunk, abban az esetben ha Borbika és Ircsi is velünk tart pont stimmel a létszám.
De ha valaki kedvet érez egy fürdőzéshez és velünk tartana ne fogja vissza magát, a szállást megoldjuk.

Terveim szerint szombaton reggel 7 órakor indulnék Budakesziről és a térképen jelzett útvonalon haladva 1/2 8 körül  az árpád hídnál egy kupacban lennénk.  A menetidő kényelmesen 2 és 1/2 óra de nyilván megszakítanánk az utazást egy kávézásra stb. Tehát kb 11 -re érnénk Bellegszencsére ahol a szlovákiai összekötőink Hamucipőke és Misa felderítik a terepet és várnak. Ha lehetséges elfoglaljuk szobáinkat ha nem , akkor becuccolnánk Hamucipőékhez. Ezt követően átadjuk magunkat a  fürdőzés örömeinek. Javasolnám, a fürdőkellékeket külön táskába csomagolni. Előre nem tudható, hogy Misáéknál, lesz-e hely bőröndöt nyitni.  Szerintem közös ebédet ne tervezzünk. Én speciel a fürdő büfét gondoltam ki vagy hazai.
Fürdő után kicsit pihegünk a szálláson majd egy közös vacsorát javasolnék.
A vasárnapi program kidolgozása folyamatban van.  Zsanna  nagyon profi ebben a kérdésben, szuper programokat szervezett  az eddigi kirándulásokon. Szerintem a környék nevezetességeit tekintjük meg.  Én látatlanban Rá szavazok. Akinek tetszett a fürdő az lötyikézhet aki pedig Zsanna programját választja az velünk tart.  :)  A programot és minden részletet egyeztetünk a vízben ázva.  :D

Üdv : Maha   

Tervezett kisérlet végrehajtva :D Sikerült Mahát a felszínen tartani.

Hálából megmutatta a fakanáltechnikát, vészhelyzet esetére a szomjhalál elkerülése érdekében :D
Még a gép is elhomályosult a megilletődöttségől :D