Gondolom már többen láttátok ezt a reklámot, a barátságról is szól .................

http://www.youtube.com/watch?v=xwndLOKQTDs

Wheelchair.jpg
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
Judit,Én még nem láttam,de fantasztikus,és tényleg erről szól a Barátság !! :):)
Cintia, igen szerintem is nagyszerű, persze egy pohár Guinnesst is szívesen iszok egy jó társaságban :D
Ilyen barátokat én is elfogadnék.Mennyivel egyszerűbb lenne az életem,de hol vannak az ilyen barátok ?  :(
Kedves Vajk!
Szerintem az emberek annyira elidegenedtek egymástól, hogy a szó szoros értelmében, - mint annó - nem létezik barátság. Csak a hasonló korú emberek vetik ezt fel, de inkább nosztalgiából, hogy "régen" hogy is működött. Azt hiszem, hogy hiányát is ez a korosztály érzi.
Lehet, hogy egyedül maradok ezzel a véleményemmel - bár úgy lenne - de ebben a témában ez a meglátásom.
Üdv:
László
hatvanas45 írta: Kedves Vajk!
Szerintem az emberek annyira elidegenedtek egymástól, hogy a szó szoros értelmében, - mint annó - nem létezik barátság. Csak a hasonló korú emberek vetik ezt fel, de inkább nosztalgiából, hogy "régen" hogy is működött. Azt hiszem, hogy hiányát is ez a korosztály érzi.
Lehet, hogy egyedül maradok ezzel a véleményemmel - bár úgy lenne - de ebben a témában ez a meglátásom.
Üdv:
László

Kedves László!

Vitathatatlan, hogy az elidegenedés korát éljük, de attól még a saját emberi minőségünk alkalmassá tesz minket a hagyományos értelemben vett barátságra... Az igényünk is megvan rá, legalább is sokunknak, úgy gondolom... Azoknak biztosan, akik a saját elvárásaikat preferálják a társadalom elvárásaival szemben... Bár sajnos a tendencia a hagyományos értékek degradálása irányába mutat, egyedileg van esélyünk barátot találnunk, ha nyitunk a világra és keressük benne azt a hozzánk hasonlót, akivel azonos az értékrendünk, hasonló az irányultságunk és lehetnének közös dolgaink...

Tehát én optimista vagyok ebben a tekintetben, hiszen a jót nekünk magunknak kell megtalálnunk -magunkban is és az életben is...  Ha erre képesek vagyunk, sok minden sikerülhet...   
Vajk51 írta:
hatvanas45 írta: Kedves Vajk!
Üdv:
László

Kedves László!

Vitathatatlan, hogy az elidegenedés korát éljük, de attól még a saját emberi minőségünk alkalmassá tesz minket a hagyományos értelemben vett barátságra... Az igényünk is megvan rá, legalább is sokunknak, úgy gondolom... Azoknak biztosan, akik a saját elvárásaikat preferálják a társadalom elvárásaival szemben... Bár sajnos a tendencia a hagyományos értékek degradálása irányába mutat, egyedileg van esélyünk barátot találnunk, ha nyitunk a világra és keressük benne azt a hozzánk hasonlót, akivel azonos az értékrendünk, hasonló az irányultságunk és lehetnének közös dolgaink...

Tehát én optimista vagyok ebben a tekintetben, hiszen a jót nekünk magunknak kell megtalálnunk -magunkban is és az életben is...  Ha erre képesek vagyunk, sok minden sikerülhet...   

Kedves László és Vajk,
én Vajk mellé tenném le a voksot,részben,mert optimista vagyok,részben,mert nekem is van néhány barátom.Szándékosan írtam így "semleges"nemben,mert hosszú ideig nem hittem benne,hogy ellenkező neműek között is lehet barátság.A férjem hosszú házasság után hagyott itt, s amíg ő élt valójában ő volt nekem minden,a szerelmem,a barátom,a gyerekeim apja....azután egyedül maradtam,s hirtelen a nyüzsgős élet után rám szakadt az egyedüllét....de, mivel szangvinikus típus vagyok-nyílt,beszédes,őszinte,derűlátó-nem törődtem bele.Közel 2 éve, az egyik társkeresőn keresztül ismertem meg az egyik barátomat,aki képzőművész, s akivel azóta is rendszeresen találkozom, s elcsevegünk a világ dolgairól....már hiányozna a társasága...s másoké is,akiket például erről az oldalról ismerek.
Valóban a mostani sikerorientált,pénz-és egyén központú világ nem igazán kedvez a barátságoknak,a hagyományos,konzervatív értékrend képviselőinek,de tudom,hogy többen vagyunk,akik hasonló elveket vallunk e téren is,csak elő kell lépnünk a "sötétből",megmutatni magunkat, s kezet nyújtani mások, a hozzánk hasonlatosak felé.
Szervusztok! A barátság szép! De az is igaz időigényes, ápolásra szorul ! Nos manapság vándorlunk a munkalehetőség után, és ahányszor helyet változtatunk, annyiszor morzsálódnak le ismerősök, emberek akik szerepet játszottak/hatnának életünkben. Persze magamról írok, miért ez a királyi többes?  A családra nem volt időm. Sőt,barátnőm elmaradt tavalyelőtt ,oviba már együtt jártunk(51éves BARÁTSÁG) . Hiába nem bírta az iramot,lassan már én sem.  Bocsi,olyan jól esett elmondani. Szép hétvégét! :oops:
Vajk51 írta: Megosztom az alábbi gondolatokat, hátha előbb-utóbb újra felfedezik az emberek a barátság értékét... Csodás dolog, ha Párod egyben a legjobb Barátod is, de ez nagyon ritka... A párkapcsolat nem helyettesíti a barátságot... Az IGAZ BARÁTSÁGOT, amely érdek és önzés nélküli ...

Márai Sándor: A barátságról (Füveskönyv)  

Nincs emberi kapcsolat, mely megrendítőbb, mélyebb lenne, mint a barátság. A szerelmesek, igen, még a szülők és gyermekek kapcsolatában is mennyi az önzés és a hiúság! Csak a barát nem önző; máskülönben nem barát. Csak a barát nem hiú, mert minden jót és szépet barátjának akar, nem önmagának. A szerelmes mindig akar valamit; a barát nem akar önmagának semmit. A gyermek mindig kapni akar szüleitől, túl akarja szárnyalni atyját; a barát nem akar kapni, sem túlszárnyalni. Nincs titkosabb és nemesebb ajándék az életben, mint a szűkszavú, megértő, türelmes és áldozatkész barátság. S nincs ritkább. Montaigne, mikor eltűnődött az érzés fölött, mely La Boétie-hez fűzte, ezt mondotta: „Barátok voltunk... Mert ő volt ő, s mert én voltam én.” Ez felette pontos. S Seneca ezt írja egyhelyt Luciliusnak: „Aki barát, szeret, de aki szeret, nem mindig barát.” Ez a megállapítás több is, mint pontosság: ez már az igazság. Minden szeretet gyanús, mert önzés és fukarság lappang hamujában. Csak a barát vonzalma önzetlen, nincs benne érdek, sem az érzékek játéka. A barátság szolgálat, erős és komoly szolgálat, a legnagyobb emberi próba és szerep.

Hiába, Márai mindig csodálatosan meglátja a lényeget. Nem véletlenül írta saját munkáiról, hogy ő nem arról szeret írni, ami történt, hanem arról, hogy miért? Barátság nélkül nem lehet jó egy kapcsolat. A barátság teszi lehetővé, hogy az ember igazán nagylelkű lehessen. Érdekes, mikor emberek azzal jönnek, hogy nincs idejük barátság ápolására, viszont órákat fekszenek a tv előtt. Vagy arra hivatkoznak, hogy nincs pénzük, és ezért nem tudják barátaikat meghívni! Ez döbbenetes marhaság. A legjobb baráti beszélgetések, amelyek sokszor megváltoztatják az ember életét, nem múlnak ilyesmin. Nem is értem, miért nem élünk többet a lehetőségeinkkel? Ma, pl vidéken, ha egy családhoz vendégek jönnek , a helyi "térfigyelő" rendszer azonnal működésbe lép, és aztán kitárgyalják, ki volt itt , meddig, mit ettek ittak, stb, csupa lényegtelen dolgot. De olyan is megtörtént, hogy egy családnál egy nem várt, sokadik gyerek született, nem éltek jólétben, sőt, elég szúk volt a kassza, e a barátaik, mert voltak nekik ilyenek, eljöttek, ki-ki hozott, amit tudott, és örömünnepet ültek, hosszan énekeltek,- nem alkohol hatása alatt- mégis, aztán tele volt a falu, hogy "ezek " biztos ittak! Pedig vannak csodás dolgok, például együtt örülni, együtt énekelni, beszélgetni hajnalig , nagyokat nevetni, segíteni egymásnak és élvezni a közös munka örömét, ezek ingyenes dolgok, bárki számára elérhetőek. Szerencse is, ha vannak barátok, de szeretet és odafigyelés is kell, hogy megőrizze őket az ember.
Kedved Mindenki!

Szeretném megosztani veletek, bár még a tojáshéj a fenekemen a klubban :D , hogy létezik igaz barátság és igen napjainkban  is. Nekem legalábbis megadatott. Több évtizedes barátságról van szó. Volt, hogy ordítottunk egymással, volt hogy nem szóltunk egymáshoz hetekig, volt hogy szétváltak útjaink, de egyet biztosan tudtunk, hogy ha az egyik bajba kerül, vagy hív, a másik azonnal ott terem. Mindig volt időnk egymásra! Nem volt ez teher, hisz fontosak voltunk egymásnak. A múlt időt azért használom, mert a halál közbeszólt.De, nem gyászolom, mert ő itt ül a szívemben, beszélgetek vele, jelen van! Hálás vagyok a sorsnak, hogy az utam egy részében velem volt.

És azt tapasztalom, hogy ha nyitunk egymás felé, azaz egész pontosan én nyitok mások felé, akkor felém is nyitnak.Igen, változhat a világ, ha én is változom. Ha, mosolygok az emberekre (ezt szoktam tenni!), akkor visszamosolyognak.Nem velem van gondjuk, csak a saját problémájukat vetítik ki, így hát  :D
Jó lenne ,ha ezeket a sex hirdetéseket letörölnéd,mert nem erre az oldalra valók !!
Pláne nem a barátság téma közé!!
Addig vedd le Te,amíg ki nem zárnak az oldalról :)

Csatlakozom Cintiához... Tegnap magam is ajánlottam az illetőnek a melegebb éghajlatra távozást, de mert kicsit nyersen fogalmaztam, ezt utóbb töröltem... Mindenesetre örülök, hogy mások is így látják, hogy az ilyesminek nincs helye itt.

Vajk51 írta: Csatlakozom Cintiához... Tegnap magam is ajánlottam az illetőnek a melegebb éghajlatra távozást, de mert kicsit nyersen fogalmaztam, ezt utóbb töröltem... Mindenesetre örülök, hogy mások is így látják, hogy az ilyesminek nincs helye itt.

Sziasztok!

Nem tudom kit rejt az angelbird88 nick, megpróbáltam jelenteni a szerkesztőnek a bejegyzéseit. Mit gondoltok mi lett a következmény? az én profilomat cenzurázták, törölték a  fotómat, és figyelmeztettek, hogy törlik a profilomat is, ha még egyszer felteszem.  Ez a még mindig neszóljszámnemfájfejem?????
Spitfire1 írta:
Vajk51 írta: Csatlakozom Cintiához... Tegnap magam is ajánlottam az illetőnek a melegebb éghajlatra távozást, de mert kicsit nyersen fogalmaztam, ezt utóbb töröltem... Mindenesetre örülök, hogy mások is így látják, hogy az ilyesminek nincs helye itt.

Sziasztok!

Nem tudom kit rejt az angelbird88 nick, megpróbáltam jelenteni a szerkesztőnek a bejegyzéseit. Mit gondoltok mi lett a következmény? az én profilomat cenzurázták, törölték a  fotómat, és figyelmeztettek, hogy törlik a profilomat is, ha még egyszer felteszem.  Ez a még mindig neszóljszámnemfájfejem?????

Szia Spit!
Nem értem,hogy miért Veled szórakoznak,ahelyett,hogy egyből letörölnék ezt a felhasználót!!!!
Remélem,hogy ha többen jeleznek,akkor megteszik hamarosan,mert semmi keresnivalója itt !!!!

Cintia írta:
Spitfire1 írta:

Sziasztok!

Szia Spit!
Nem értem,hogy miért Veled szórakoznak,ahelyett,hogy egyből letörölnék ezt a felhasználót!!!!
Remélem,hogy ha többen jeleznek,akkor megteszik hamarosan,mert semmi keresnivalója itt !!!!

Sziasztok!

Egyetértek mindazokkal, akik nem idevalónak találják. Vannak erre kialakított oldalak, ezek oda valók. Nem véletlen, hogy nem vállalja fel magát, nem rak fel képet. Csak azt nem tudom azért e mert annyira rusnya, vagy mert párkapcsolatban él, és fél, hogy valaki felismeri?
Minden kép saját magát minősíti.
Spit! Ez szerintem nem "neszóljszámnemfájfejem?????", hanem az a gyanúm, nem magyar az oldal üzemeltetője, és nem érti rendesen a magyar szöveget, így összekever dolgokat. Legalább is remélem, hogy "csak" erről van szó.

Üdv. Panni. Kellemes napot és hetet mindenkinek. Sziasztok.