Kedves Simi!

A hisztis, acsarkodó barátnőket én is elkerülöm.
Szerencsére, a barátainkat magunk választjuk meg.
A férfi-nő barátságról írt véleményed nem győzött meg.
Ezzel kapcsolatban egyetlen kérdésem van.
Ha valaki a társával nem tudja a dolgait megbeszélni, ehhez barátra/barátnőkre van szüksége, minek él vele?
Én nem lennék képes olyan férfivel összekötni az életem, aki nem értékel olyan szinten, hogy velem ossza meg a gondját, baját, élményeit.
Ha két ember között nincs meg a megfelelő bizalom, ott nincs értelme az összetartozás látszatát fenntartani.
Sok nő elfogadja, sőt boldog is,hogy a 3-4 nő közül ő az egyik.
Sajnos, vagy szerencsére genetikailag másként vagyunk kódolva.
Számomra a barát az olyan ember, akivel nem tárgyaljuk ki a társunkat, a társ pedig azt jelenti, hogy van valaki,akivel megbeszélhetem az olyan dolgokat, amelyek nem tartoznak idegenekre. Számomra a baráti kapcsolat kérdése valahogy így kerek...
Kedves Amalina!

Nem is volt szándékom, hogy bármiről is meggyőzzelek, csak leírtam a véleményem azzal kapcsolatban amit feszegettél.

Ami pedig az egy kérdésedet illeti, válaszold meg te magad az alapján amit írtál, idézem:

"méltóbb,ha a barát/barátnő saját nemével tárgyalja ki a másik nemmel való kapcsolatában felmerülő gondokat, problémákat, vagy akár az élményeket is.
Szerintem korrektebb,ha az én barátom inkább férfi baráttal beszél ki a hátam mögött, mint a női "barátjával" órákon át azon vihognak, hogy....."
Kedves Simi!

Amit idéztél, azzal tulajdonképpen a férfiak barátságára utaltam,mivel a férfiak tényleg nem olyan mértékben szítják a tüzet, mint a nők. Elég sok férfi van a családban, rokonságban, látom, hallom, hogy bizonyos szituációkban inkább lokalizálni próbálják a helyzetet, mint élezni.
Igaz, nekik a párjuk mellett férfi barátaik vannak, nem veszi körül őket hölgykoszorú. Monogámok.Úgy látszik, nálunk ez családi hajlam.Bár, ahogy a sógornőimet ismerem, a barátnőknek rövid időn belül vakvezető kutyákra lenne szükségük. :D
A nők körében gyakrabban előfordul a férfibarátoktól kapott információkkal való visszaélés.
Arról a barátnők elfeledkeznek, hogy aki nekik beszél, róluk is beszél. :)
Ezek után is azt vallom, nem lennék képes olyan férfivel együtt élni, aki nem velem, hanem a barátnőivel osztja meg a közlendőit, s még büszke is, hogy a nők akaszkodnak rá.