Jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

"Hallottál már a Stanfordi csokitesztről? Ez egy híres kísérlet volt az emberi viselkedés tanulmányozására. Körülbelül hatszáz négy-öt éves kisgyerek részvételével végezték el. A gyerekek feladata az volt, hogy döntsenek: most, azonnal kapjanak egy szelet csokit, vagy ha várnak egy bizonyos időt, akkor kapnak kettőt.

A gyerekek többsége azonnal kérte a csokit, egy kisebbik része azonban képes volt várni a nagyobb jutalomra.

A kísérletet évekkel később folytatták, felkeresték a gyerekeket és összegyűjtötték az iskolai teszt eredményüket, meginterjúvolták szülőiket.

Azok a gyerekek, akik képesek voltak várni arra, hogy két csokit kapjanak, sokkal jobban szerepeltek az élet lényegében minden területén. "

Szerintem a párválasztás területén is valahogy így lehet. Sajnos itt nem tudja előre senki, hogy mennyi ideig kell várni türelmesen.

A fenti idézett gondolatokat Braskó Csaba Szemléletfejlesztés írásából idéztem röviden. A műveit minden érdeklődőnek őszintén ajánlom.
Valamint az sem egészen biztos, hogy csoki lesz benne. ;-)
Nem feltétlen kell az az egy szelet csoki ma, igaz nincs rá garancia holnap vagy holnap után többet vagy jobbat kapunk. Akkor így jártunk, inkább egy finom csokoládé illúziója mint sem fanyalogjunk a rossz szájíz miatt. :))))
Csokis lány.. kettő az egyben. :-) Én is jobban szerepelek, ha van egy kis csokika. :-)
"Szerintem a párválasztás területén is valahogy így lehet. Sajnos itt nem tudja előre senki, hogy mennyi ideig kell várni türelmesen."

Sajnos, senki nem ígérte azt, hogy ha türelmesen várunk, akkor annak meglesz a "jutalma". Vagy egy univerzális kísérlet résztvevői lennénk? :D
49612792_2308582642486107_7285470986034479104_n.jpg
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
Nagyon bízom benne hogy a képen lévő "állapot" sosem jön el.
Lakásba sosem engedtem állatot, ma már az udvaromon sem tűrném meg nem hogy az ágyamban. :)
Heliantha írta: "Szerintem a párválasztás területén is valahogy így lehet. Sajnos itt nem tudja előre senki, hogy mennyi ideig kell várni türelmesen."

Sajnos, senki nem ígérte azt, hogy ha türelmesen várunk, akkor annak meglesz a "jutalma". Vagy egy univerzális kísérlet résztvevői lennénk? :D

Még hogy én egy férfit tartani ? Én ? Mosni, főzni reá....takarítani utána, büdös gatya, zokni stb. ápolni....Krahácsol, horkol.... sörszag, fokhagyma, hadd ne soroljam, áhhhh ! Madárnak nézel engem ? Már az állataim miatt sem lehetek az :-))
Így igaz, Laszloka... :-) Akkor másképp fogalmazok:
67319861_2878281418865139_6338257670213992448_n.jpg
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
Heliantha írta: "Szerintem a párválasztás területén is valahogy így lehet. Sajnos itt nem tudja előre senki, hogy mennyi ideig kell várni türelmesen."

Ezt nagyon sok embernek meg kellene nézni, hogy mosolyogjon és gondolkodjon rajta. :-)