Kedves Mindenki!

Szeretem a Rózsvölgyi Szalon színvonalas hangulatát.

Szeptember 15, 23-án és október 03-án én ott leszek
Gyertek kacagjunk együtt és koccintsunk egy közös asztalnál.
Barátkozzunk, vidáman szép az ÉLET

Üdvözlettel Megkereslek
Szia! Én is szívesen csatlakoznék hozzád.
Röviden annyit, hogy én is özvegy vagyok, egyedül élek, és most elhatároztam, hogy nyitok a világ felé, pl érdekes programokra is szívesen elmennék. Jó lenne ismerősöket, barátokat szerezni. Ha lehet kérlek értesíts hol mikor találkoznánk.

Üdv. Györgyi
Ajánlom figyelmetekbe! Tegnap este láttam. Illés együttes felejthetetlen. Szörényi Levente egy dal erejéig részt vett az előadásban, hihetetlen hogy hangja ma is a régi.

Enyém a világ! :)

https://www.jatekszin.hu/eloadasok/tied ... rsasjatek-

https://www.youtube.com/watch?v=xWF4RLPeQ_A

https://www.youtube.com/watch?v=h4aDFyc9rBY
Kiss Kata Zenekar - Magyar vagyok
Áldott e föld és áldott e szó
Édes Hazám!
Itt van a bölcsőm, s itt ringatott
Az én édesanyám.
És ha egyszer síromon nő a vadvirág
Én fentről is, a mennyből is,
Hallom majd szavát:
Együtt dobban a szív, s benne dobban a szó
Magyarnak lenni, igenis jó!
Az egekig ér már a nyíló virág
Karjába zárja a Magyarhazát. Hazám e föld mit szívünk fölé
Kárpátok fonnak népünk köré
Hazámban mindig otthon vagyok
Hiszem, hogy én is jó magyar vagyok!
Mint sírból támadt ősi erő
Olyan vagy Hazám
Messze sodort bolyongó kő
Tenger zord viharán
Nagy hegyeknek öléből
Nyílik a vadvirág
Én Lentről is, a mélyből is
Hallom majd szavát:
Együtt dobban a szív, s benne dobban a szó
Magyarnak lenni, igenis jó!
Az egekig ér már a nyíló virág
Karjába zárja a Magyarhazát.
Hazám e föld mit szívünk fölé
Kárpátok fonnak népünk köré
Hazámban mindig otthon vagyok
Hiszem, hogy én is jó magyar vagyok
Ezer virágból bokrétát kötni kéne már
Mert egy az utunk s ha összefogunk megmarad Hazánk!

( Közreműködnek a pápai Erkel Ferenc Általános Iskola tanulói )

YOUTUBE.COM
Magyar vagyok Áldott e föld és áldott e szó Édes Hazám!
Kiss Kata Zenekar
://youtu.be/kE-qxA-GAJI?list=RDY9YL1p914Y8
A szürrealista mozgalom Dalítól Magritte-ig – Válság és újjászületés 1929-ben. Tegnap láttam, a Magyar Nemzeti Galéria kiállításán, de továbbra sem sikerült megkedvelnem ezt az irányzatot.

1974.46_sueno-causado-vuelo-abeja-alrededor-granada-segundo-antes-despertar.jpg

Festő: Salvador Dali

Címe: Álom, melyet a gránátalma körül repkedő méh váltott ki egy pillanattal az ébredés előtt.

" Két vérszomjas tigris hatalmasat ugrik a levegőben egy alvó nő fölött. Egy gránátalmából kirobbanó, nem éppen szelíd hal szájából jönnek elő a vadállatok: az egyik szuronyos puskával szúrja meg Galát, Dalí alvó feleségét, hátha felébred. A háttérben egy visítozó elefánt rohan rendkívül hosszú lábakon teljesen más irányba. Fantasztikus tengerparti tájban, sziklákon fekszik a nő, tőle balra egy méhecskét láthatunk, amint éppen megbirizgálja a gránátalmát, ami később a kép bal felső sarkában robban majd szét. A festmény alján két vízcsepp bizonytalanul lebeg a sziklák fölött." Mészáros Ákos/ Magyar Kurir

"Gala Dalí kedvenc modellje és múzsája lett. Az asszony kegyesen szemet hunyt a festő extravaganciájának, mindent felülmúló egoizmusának és “őrületeinek”, igaz ő maga is hajlamos volt minderre. A művészi tehetséget jól ismerő asszonyt az avantgárd festőkhöz és alkotókhoz fűződő barátsága miatt Párizsban “a szürrealisták múzsájaként” emlegették. Gala, az erélyes orosz asszony viszonylagos rendet teremtett Dalí életében, bátorította írói és festői tehetségének kibontakoztatásában, egyszerre volt pótanya, múzsa és modell." - Cultura Magazin
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
látom nem érted .ez nem nőknek való , de tetszik az igyekezeted.
Értem én, csak azt nem hogy miért nem nőknek való?
cak kötöszködtem
Sejtettem, bár a humorom most cserben hagyott. :) És Leonardo? Arról mi a véleményed, mert azt is megnézem.
úgy vagyok vele mint a műkedvelő hentes az irodalommal . kérdezte, hogy a híres mű mennyi ideig készült. évekig volt a válasz. ja ha neki annyi ideje lett volna mondta. hol nézed meg?
Most néztük meg a lányommal. A Király utca 8-10. szám, a volt Gödör klub helyén található a kiállítás. Nem túl gazdag, reprodukciók és másolatok. Da Vinci műszaki találmányainak makettjei, amelyek közül többet ki lehet próbálni. Mindenesetre érdekes volt, a lányom gyermeki örömmel próbálta ki a maketteket. Volt rövid életrajzi ismertetés "Az utolsó vacsora" reprodukciója előtti részen.