Elképzelhetőnek tartod hogy a mágia beépüljön a mindennapjaidba?
Yliana írta: Elképzelhetőnek tartod hogy a mágia beépüljön a mindennapjaidba?

Yliana!

Jó kérdést tettél fel, mivel napjainkban igen megnőtt az érdeklődés a mágia iránt. Maga a szó „mágia” valami misztikumot, csodát – varázslatot, (sámánt, jóst, varázslót stb.) természetfeletti erőt juttat eszünkben. Korunkban egyre többen fordulnak a mágia a felé és kérik a segítségét -
- gondjaik megoldásához. Tulajdonképpen ez valakinek, egy veleszületett képessége, amit lehet későbbiek során tökéletesíteni és természetesen a jó dolgok, az egész emberiség javára fordítani. Aki tudja, ismeri, az nem kérkedik e képességével, nem önző célok érdekében használja. Aki csak hallott felőle, minimális ismeretekkel rendelkezik e témában, az hirdeti és igyekszik nagyon tájékozott lenni e témában, - ez már megkérdőjelezendő. Annak, aki nagyon jól ismeri annak természetes velejárója mindennapi életének a mágia. Tehát lehet vele élni.  
Polli46 írta:

Yliana!

Jó kérdést tettél fel, mivel napjainkban igen megnőtt az érdeklődés a mágia iránt. Maga a szó „mágia” valami misztikumot, csodát – varázslatot, (sámánt, jóst, varázslót stb.) természetfeletti erőt juttat eszünkben. Korunkban egyre többen fordulnak a mágia a felé és kérik a segítségét -
- gondjaik megoldásához. Tulajdonképpen ez valakinek, egy veleszületett képessége, amit lehet későbbiek során tökéletesíteni és természetesen a jó dolgok, az egész emberiség javára fordítani. Aki tudja, ismeri, az nem kérkedik e képességével, nem önző célok érdekében használja. Aki csak hallott felőle, minimális ismeretekkel rendelkezik e témában, az hirdeti és igyekszik nagyon tájékozott lenni e témában, - ez már :) megkérdőjelezendő. Annak, aki nagyon jól ismeri annak természetes velejárója mindennapi életének a mágia. Tehát lehet vele élni.  

Aha....majdnem. A mágia az ember természetes képessége. Tehát "lehet élni vele." 

Polli46 írta:

Yliana!

- gondjaik megoldásához. Tulajdonképpen ez valakinek, egy veleszületett képessége, amit lehet későbbiek során tökéletesíteni és természetesen a jó dolgok, az egész emberiség javára fordítani. Aki tudja, ismeri, az nem kérkedik e képességével, nem önző célok érdekében használja. Aki csak hallott felőle, minimális ismeretekkel rendelkezik e témában, az hirdeti és igyekszik nagyon tájékozott lenni e témában, - ez már megkérdőjelezendő. Annak, aki nagyon jól ismeri annak természetes velejárója mindennapi életének a mágia. Tehát lehet vele élni.  

Lehet, hogy én csak műkedvelő vagyok a mágia területén, de úgy gondolom, hogy ez is egy olyan cselekvési lehetőség, mint sok más ami megadatott az emberi fajnak, csak valamelyest magasabb rezgésszinten jelenik meg, a tudat fókuszában. Ha pedig a mindennapokban lehetőségünk van eldönteni, hogy egy cselekedetünkkel jót teszünk vagy ártunk, és ez valójában kizárólag saját szabad döntésünk eredménye, akkor a mágia esetében sem lehet kijelenteni, hogy a mágiával kizárólag mindenki aki használja, csak az emberiség javáért fog cselekedni. Több példáját is láttam már az önző, meggondolatlan, szándékosan ártó célzatú mágikus cselekedeteknek. Ezért tartom veszélyesen félrevezetőnek azt, ha az emberek abban a hitben vannak, hogy az aki elért egy bizonyos fejlettségi szintet, és mágikus képességeit fizikai szinten tudja megvalósítani, az már bizonyára olyan fejlett, hogy nem fog ártani senkinek. Legalábbis, nekem ez a véleményem. 
Utólag elnézést kérek, hogy nem a fórumindító témához szóltam hozzá. 
Jó a kérdés,de egyszerű rá a válasz.Nem az a gond,hogy veszélyes lehet e a mágia,hanem az,hogy jó,vagy rossz ember alkalmazza? Már a gyermek rendelkezik ösztönös tudással.Az ember céljai elérése érdekében nem válogat az eszközökben.Teremtő erővel rendelkezünk,Gondolataink valóságot teremtenek.
Igen,e szerint a mágia lehet veszélyes,de ezek ismerete nélkül is kifejti romboló ,vagy építő hatását a jó,vagy rosszakarat.
Szerintem nem is igazán "beépül" a mindennapokba a mágia. Hanem egy bizonyos "idő" után rájövünk, hogy mindig is része volt a mágia az életünknek, csak korábban nem tudatosítottuk. Persze célszerű óvakodni a túlzásoktól. Hallottunk már mindannyian olyan "mágusokról", akik mindenkin 12 szellemet találnak, és rontások tömkelegét, így természetesen az illetőt semmilyen felelősség sem terheli tetteiért, hiszen ő csak kiszolgáltatott áldozata volt az ártalmas energiáknak. Ahogy a Csillagjegyek hatásai - szerintem - nyilvánvalóan valóságosak. De amikor valaki arra hivatkozik, hogy ő azért tett ezt vagy azt, mert ilyen vagy olyan a csillagjegye, az aszcendense, és különben is most olyan fényszögeknek vannak, amik kikerülhetetlenül arra viszik az életét amerre, akkor ismét célszerű elgondolkozni azon, hogy hol marad ilyenkor a szabad akarat. Mert lehet, hogy valaki éhes, így a teste erős jelzéseket küld a számára, hogy egyen, ösztönös, kínzó érzések, érzelmek formájában, mégis tudatos döntéssel - ha éppen mondjuk fogyókúrázik - képes kontroll alatt tartani ösztönös vágyát az evésre. Véleményem szerint hasonló - ha az analógia nem is pontos - a helyzet a Csillagjegyekkel is. Erőteljes hatásuk van, de rajtunk áll, hogy személyiségjegyeinket erősítjük vagy ellensúlyozzuk. 
Tehát igen, a mágia beépülhet a mindennapokban. De ha szabad idéznem az egyik általam nagyra becsült írót - aki már nincs közöttünk - "Használd a józan eszedet!"
Kedves Anita!
Biztosan van az otthonodban villany, gáz, valamilyen fűtés...ezek veszélyesek, ugye? Mindannyian megtanuljuk gyerekkorunkban, továbbadjuk gyermekeinknek a gondos, körültekintő, biztonságos használat módját. Mindenki sugároz ki energiát. Ha ugyanígy megtanítanánk használatát, vajon veszélyesebb lenne mint a jelen, amikor az emberek túlnyomó része kontrollálatlanul szórja?

Egyetértek Simeon. Gondolom, a megélhetési-mágusokat kihagyhatjuk most, hiszen nekik erősen érdekük hogy a titok titok maradjon. 
Yliana írta: Kedves Anita!
Biztosan van az otthonodban villany, gáz, valamilyen fűtés...ezek veszélyesek, ugye? Mindannyian megtanuljuk gyerekkorunkban, továbbadjuk gyermekeinknek a gondos, körültekintő, biztonságos használat módját. Mindenki sugároz ki energiát. Ha ugyanígy megtanítanánk használatát, vajon veszélyesebb lenne mint a jelen, amikor az emberek túlnyomó része kontrollálatlanul szórja?

Egyetértek Simeon. Gondolom, a megélhetési-mágusokat kihagyhatjuk most, hiszen nekik erősen érdekük hogy a titok titok maradjon. 

Nem tudom, hogy magamat a "megélhetési ezoterikus munkások" közé kell-e sorolnom, hiszen magam is ezen a területen dolgozom. Bár - számomra - a "megélhetési" kifejezés, kifejezetten azt a gondolatkört takarja, amit leginkább a segít-is-meg-nem-is, gyógyít-is-meg-nem-is kifejezések írnának le, amikor a cél, hogy az "ügyfél" kapjon ugyan egy kevéskét, de semmiképp se annyit amivel valóban tud - magától is - kezdeni valamit. Így persze biztosított, hogy visszatér, és fizet. Persze ilyenkor az efféle "szakemberek" azt mondhatnák, hogy nekik is meg kell élni valamiből, amit én megértek, csak a megvalósítás módjával nem értek egyet.
Természetes, hogy ha az ember egy szakmában dolgozik, szeretné, ha abból meg tudna élni, és ezért nem igazán örül neki, ha bárki meg tudja csinálni azt otthon saját magának, amiért ő pénzt kér. De - számomra - nyilvánvaló, hogy vannak olyan munkaterületek, amit bárki meg tud tanulni, de mélységében elmélyedni csak az tud, aki kellő időt, energiát áldoz rá. Így van ez szerintem a mágiával is. Az alapokat mindenki meg tudja - és meg is kellene - tanulni. De amikor valamilyen mélyrehatóbb, átfogóbb segítségre van szükség az ember szakemberhez fordul. Ezért nem értem igazán azokat, akik bőszen védelmezik "ezoterikus" titkaikat. Már azért sem, mert manapság annyi könyv kapható ebben a témában, hogy ezek a titkok nem titkok többé. Ráadásul - ismét szerintem -  ezek az ismeretek ott vannak az univerzum minden építő elemében szabadon hozzáférhető formában, csak meg kell őket vizsgálni, törekedni kell a megértésükre. Ahogy a Kybalion-ban is olvasható, "A bölcsesség ajka mindaddig zárva marad, míg értő fülre nem talál."
Egyetértek abban, hogy a mágia természetének az építés és a rombolás éppúgy részei, hiszen ahhoz, hogy egy házat felépíthessünk, előbb helyet kell neki csinálni, és ha azon a területen már áll egy épület akkor előbb azt le kell rombolni. A kreatív és destruktív energiák mindenkiben ott vannak, és nap mint nap használja is mindenki őket, bár csak kevesen tudatosítják ezt. Ha csak egy kicsivel figyelnénk oda mindennapjainkban arra, hogy milyen következményeket alkotunk egy-egy kimondott szó, egy dicséret vagy egy szidás, egy simogatás vagy egy pofon által, talán kicsit harmonikusabban élhetnénk egymással, és környezetünkkel.
Kedves Yliana,
természetesen igazad van,a tudás hatalom,amivel nemcsak élni,visszaélni is lehet .Ezért veszélyes.Sok információ elérhető,és talán eljött az ideje,amikor meg kellene tanulnunk védekezni ellene.Egy új kor hajnalán élünk,az un.titkos tanok ismeretére igény van,de nem minden esetben társul hozzá erkölcsi tartás.Törvényszerű,hogy a fejlődés érdekében nem az információk elzárása a megoldás.Új kihívás ez,melyben szerintem az első és legfontosabb feladat a védelem megteremtése.
Így van, Anita. A tudatlanság viszont mindentől veszélyesebb. A törvény nem ismerése nem ment fel senkit a felelősség alól. Az alapokat ahogy Simeon írta, mindenkinek meg kell tanulnia. Ahogyan minden anya tudja, hogyan segítsen a gyermekén egy kis sérülés, enyhe gyomorrontás esetén. Azt is tudjuk, mikor kell orvoshoz rohanni vele.Ez a tudás ősi, persze folyamatosan változik, ahogyan az orvostudomány és a gyógyszervegyészet is. Egy kis Betadine a lehorzsolt térdecskére...hozzá a gyógyító simogatás, kis bűbáj egy elsuttogott varázsige...tudatosan alkalmazva.
Sajnos, az emberiség eddig még minden nagy ajándékot fegyverként használt. Nem akarok itt most sorolni, de végiggondolható.
A nagyobb tudás az én látásmódom szerint nem nagyobb hatalom, hanem nagyobb felelősség.
Eliphas Levi (is) írja: Ha már eljutottál arra a szintre hogy meg tudnád csinálni a Bölcsek Köve segítségével az aranyat, már nem akarod megcsinálni.   

én elképzelhetőnek tartom.sőt használom is mindennap. :)
  én elképzelhetőnek tartom.sőt használom is mindennap. :) [/quote]
egy kis mágia most nekem is jól jönne barátom és a kedves mamája :lol:  

Szuper,hogy rátok találtam! Igen a mágia mindig volt,mindig lesz! Amivel problémánk van ma a HIT(nem vallási hitre gondolok) bár az is megérne néhány"misét"! A valódi HIT Én hiszem,hogy megtudom csinálni,megtudok gyógyulni,sikerülni fog stb.Tehát a valódi eredendő képességünk,HIT-ünk lett alaposan megtépázva és folyamatosan elveszitjük(sokat ront a helyzetünkön a reklám a média) azt ami elemi képességünk.Nagyon találóan megfogalmazva(nem tőlem)HA AZT HISZED MEGTUDOD csinálni akkor is igazad lesz,HA AZT HISZED,HOGY NEM TUDOD akkor is! :oops: :roll: Minden jót nektek!
Bambika írta: Szuper,hogy rátok találtam! Igen a mágia mindig volt,mindig lesz! Amivel problémánk van ma a HIT(nem vallási hitre gondolok) bár az is megérne néhány"misét"! A valódi HIT Én hiszem,hogy megtudom csinálni,megtudok gyógyulni,sikerülni fog stb.Tehát a valódi eredendő képességünk,HIT-ünk lett alaposan megtépázva és folyamatosan elveszitjük(sokat ront a helyzetünkön a reklám a média) azt ami elemi képességünk.Nagyon találóan megfogalmazva(nem tőlem)HA AZT HISZED MEGTUDOD csinálni akkor is igazad lesz,HA AZT HISZED,HOGY NEM TUDOD akkor is! :oops: :roll: Minden jót nektek!

ez bizony így van.ha nincs hitünk, na és kitartásunk akkor nem is sikerül semmi.nagyon sokan kinevetnek mert tudják hogy boszorkánysággal foglalkozom. de mikor bajba vannak szívesen fordulnak hozzám. :D
Zoya0728 írta:   én elképzelhetőnek tartom.sőt használom is mindennap. :)

egy kis mágia most nekem is jól jönne barátom és a kedves mamája :lol:  

[/quote]

hiába nevetsz rajta,attól mert nem látod még létezik. próbáld ki. 8)