Kedves Klubtársak, Hölgyek, Urak,

már lemondtam arról, hogy "kizárólagos"(csakis számomra rendelt) férfi partnert találjak különböző kulturális programokhoz,és mivel egyedül sem szeretnék menni, úgy döntöttem, hogy megpróbálom ezt a lehetőséget, és ezen az oldalon próbálok szervezkedni, hátha a közös túrákon, városnézéseken kívül, erre is kialakul egy kisebb társaság.
Az előzmény az, hogy hosszas hezitálás után jómagam is kiléptem az "ismeretlenség homályából", és nagyon kellemes órákat töltöttem együtt az innen verbuválódott városnéző csapattal Győrben, majd pár nappal ezelőtt, egy volt osztálytársam fotókiállításán Óbudán, egy szintén itt megismert sorstársammal.
.......és működött a dolog!
Most elindítom ezt a témát, és ötleteket várok a szerveződésre- arra, hogy egyáltalán akad-e akinek tetszik az ötlet- melyben természetesen én is tevékenyen részt vállalok, bár nem most, hanem február közepén, amikor ismét itthon leszek.
Üdvözlettel,
Íris
Szia Irisz!
Nekem tetszik az ötlet. Én is azért "találtam ki" a minden hónap 17-i "megérdemeljük" közös szüli- és névnap ünnepeket, hogy a "társaságot" színesítsük a személyes találkozásokkal, ne csak a "blog" maradjon. Esetleg össze is vonhatnánk, színház és utána még pld. koccintás valahol. Azt hiszem egy kicsit lehet hogy maradi vagyok, de a "XXI.sz-i virtuális valóságot" nem tudom az élet minden terültén értékelni.
Szia Ircsi,
én már régóta dédelgetem ezt a tervet, és éppen ideje volt, hogy a tettek mezejére lépjek, hiszen olyan sok program, és lehetőség van Budapesten, vétek kihagyni.
A gondom csak az, hogy én egy bő hét múlva utazom külföldre, s ez csak egy próba volt, hogy megtudjam, egyáltalán van-e érdeklődő.
Elképzelésem szerint bárki előállhat egy ötlettel, pl. "Menjünk a Pesti Színházba ,megnézni a Jó estét nyár, jó estét szerelem című darabot", s erre itt, a fórumon verbuválódhat a társaság, s megbeszélhetik, hogy hol mikor találkoznak.
Szerintem ez nagyon egyszerű, s az is megbeszélés kérdése, hogy színház előtt megisznak valahol egy kávét, vagy utána egy italt.
Üdvözlettel,
Íris
Szia Ircsi

Csak megköszönni tudom, ha megszervezel egy színházlátogatást.
Nagyon jó darabok mennek az Orlai Produkció keretében, de amit írtál az is nagyon jó.
Veszprém környékéről mennék kocsival, még plusz 3 kedves színházlátogatót el tudok vinni.
Ircsi szervezd, az utasokat pedig várom
üdv. Berta11
Kedves Klubtársak!

Az ötlet kiváló! :D
Szívesen be is nevezek ilyen programokra.
Nem akadékoskodásként mondom, de a gyakorlati megvalósíthatóság nem is olyan egyszerű. Kinézünk egy színházi előadást, koncertet, és mire a csapat összeáll, a darabra elfogynak a jegyek.
Mai viszonylatban menő színházba, menő darabra hónapokkal korábban lehet jegyet kapni (ha lehet), annyira előre viszont nem biztos hogy tudunk tervezni.
Ettől függetlenül meg lehet, kell próbálni.

Üdv: Jancsi
Kedves Klubtársak!
Nekem is tetszenek ezek  a téli hónapokra való ötletek: a színház, a havi-két havi 17. ék, , kis beszélgetésekkel.
Jancsinak igaza van a jegybeszerzéssel. Részemről nem ragaszkodnák az első évados darabokhoz... Lemaradásban vagyok a színházba járással, és valóban, könnyed, melengető vígjátékokat preferálnám.
Tehát támogatom az ötletet.
Halkan megjegyzem, hogy ne csak fővárosi színházakban gondolkodjunk. 
Kellemes Ádventezést!
Üdv Gyuri 
Kedves Klubtársak,

örülök, hogy ilyen rövid idő alatt ennyien jelentkeztetek.
Igen, én is évekkel ezelőtt jártam rendszeresen színházba, és igazat adok Jancsinak, hogy elég nehéz megszervezni mindezt, de ha figyelembe vesszük Gyuri javaslatát, hogy ne a premierekre akarjunk rövid idő alatt jegyeket szerezni, és a vidéki színházakat se hagyjuk ki, akkor talán menni fog.
Én boldogan vállalom a szervezést-persze a Ti segítségetekkel-február közepétől......de addig is próbálkozhattok!

Üdvözlettel,
Íris
Sziasztok, nagyon jó ötlet :).

A színházak repertoárja alapján előre ki lehet választani az előadásokat. Jó előre meg lehet venni a jegyeket, s ha valakinek közbe jön valami, akkor itt tud keresni valakit, aki átveszi a jegyét. A munkahelyi színházlátogatások is működőképesek így.

Vidéki színházak is kiváló darabokat játszanak... 

Köszi Gina,
te is hozzá tudtál tenni egy plusz ötletet, s ebből is azt érzem, nem egy eleve elvetélt ötlet volt az eredeti.Igazad van, az internetről meg lehet tudni mindent, s lehet jó előre szervezni.
Most csak azt sajnálom, hogy egyenlőre nem tudok részt venni benne....... :)
Kedves Irisz,

Nagyszerű ötletet hoztál, és látszik, hogy már gyülekezünk is :). Igen koncentráljunk a jó előadásokra, ne csak Budapesten. Jó darabok nem csak a menő színházakban lehetnek. Talán a zenei, klubestek, táncelőadások, könyvbemutatók is szóba jöhetnek. Néhol kávéház is működik a színház mellett.

Csak ötletelek:
Felújították a Zeneakadémiát (évfordító koncert Paya Beával decemberben)
Orgona koncert a Szent István Bazilikában
Experidance (Magyar néptáncot modern színpadi formában tálaló együttes)
Veszprém:
Szó és Szaxofon – Esterházy Péter és Dés László estje
Kulka János koncert
Győr:
Benkó Dixieland Band koncert
Szekeres Adrienn koncert
.....mi szemnek, szájnak ingere (ha vacsora is követi)...
Előtte/utána egy kis dumaparti is beleférhet.

Kellemes Ádventet Mindenkinek!
Szia Irisz

Érdekelne a Veszprémi és a Győri ajánlat
Ha elküldenéd a dátumokat (persze csak ha tudod) megköszönném.

üdv. Berta11
Kedves Berta11!

Irisz engedelmével és mivel csak ötleteltem előző levelemben, engedd meg, hogy megválaszoljam leveled.

Szekeres Adrienn koncert pont most megy, erről már lekéstünk ( 2015. december 16., szerda, 19:00)
Benkó Dixieland Band 2014. december 21. (a lenti linken elérhető az infó)
https://www.jegymester.hu/hun/Productio ... eland-Band
Kulka János koncertje – Elmondom újra
2016. február 02. (19:00)
Szó és Szaxofon – Esterházy Péter és Dés László estje
2016. május 2. hétfő, 19:00

Üdv.
tmm
Üdv!

Heti rendszerességgel járok szinházba..egyedül.
Általában a maesteszinhaz.hu oldalról választom ki az előadást, viszont az Orlay produkcióról eszembe jutott egy kiváló könyv feldolgozása: Glattauer: Gyógyir északi szélre.
http://belvarosiszinhaz.hu/musorfuzet.php?eloadas_id=34

Legközelebb január 16-án, este 7-kor adják. Nekem az egyik kedvenc könyvem, úgyhogy mindenképp ott leszek.
Jön még valaki? :D

Jelenleg 1900-3900 között kaphatóak jegyek a jegy.hu oldalon, és amint látom, a jegyek 80%-a elkelt.
Hátulra, az olcsóbb kategóriába (1900-2900) van még olyan 70 jegy.
Kedves Timearesz........és Klubtársak,
nem kell mentegetőznöd, hiszen a téma indításakor azt is hozzátettem, hogy most 2 hónapra elutazom, csak kíváncsi voltam, hogy egyáltalán érdekel-e valakit ez a kulturális program, s lehet-e szerveződni ilyen céllal is?
Az ötlet valóban bevált, s ahogyan látom elindult a maga útján. Annak örülök, ha többeknek van javaslata.
Az sem titok, hogy Nya_fu régi kedves ismerősöm egy másik társkereső oldalról, ahol megemlítettem neki, hogy alakul itt egy ilyen társaság, csak sajnálom, hogy most nem tudok részt venni a szervezésben.
Neki is tetszett az ötlet, és ahogyan látom már aktiválta magát.
Üdvözlettel,
Íris
Kedves Timearesz!

A bazilikai orgona koncert ill. az Experidance műsora érdekelne.
Dátumokat tudnál mondani?

Mást érdekelnek e ezek a programok?

Üdv: Jancsi