Szia,
Segítséget szeretnék kérni mobillal kapcsolatban. A telefonom 8 GB-os, most már teljesen full, de nem azért, mert egy csomó appot letöltöttem, hanem eleve, gyárilag rá van telepítve olyan alkalmazás, amit nem is használok. A baj csak az, hogy ezeket nem lehet kitörölni, vagy letiltom, vagy leállítom. Lehet bővíteni a tárhelyet, de nem vagyok hajlandó több ezer forintot fizetni ezért, így viszont már a frissítésre sincs elegendő hely. Legalábbis ilyen értesítéseket kapok.
Azokat az alkalmazásokat, amelyeket letöltöttem, használom is, nem sok és nem foglal sok helyet.
A kérdésem az, hogy, ha leállítom vagy letiltom a nem használt alkalmazásokat, akkor felszabadul tárhely? Gyanítom, hogy nem, de nem értek hozzá.
8 GB nagyon kevés ...

Leállítással és az adatok + gyorsító tár törléssel valamennyit nyerhetsz.

Valamit segítene az SD kártya vásárlása, mert akkor egy része átkerülhetne arra.

A rendszer frissítést úgy tudnád megoldani plusz költségek nélkül, ha a saját alkalmazásaidat átmenetileg törölnéd, majd a frissítés után visszaraknád.

Ilyen kevés memóriával senki ne vegyen telefont, ha telefonáláson kívül másra is akarja használni, és főleg ajándékba ne adjon hasonlót.
Köszönöm szépen a segítséget