Egy új játék: nyisd ki a hozzád legközelebb eső könyvet a 23-ik oldalon, és az első mondatot másold be::

Most egy szőrös, erős férfikéz telepedett a papirosra, és erőteljs, gyors vonásokkal írta le ezt a nevet: Báró Beszterczey Kamilló.

Emlékszem , a hasunkat fogtuk a nevettünkben, a hölgy meg csak nézett megrökönyödve.  (Bulgakov)
Este, amikor lefekudt, mindig arra kerte az anyat, ne meseljen, hanem inkabb enekeljen.
Sidney Lawrence: Eljatszott tisztesseg
Ezt persze azért mondta,hogy az idegen rögtön tisztában legyen az Én alárendelt 
helyzetemmel.
Daphne Du Maurier : A Manderley ház asszonya 
Ettől a perctől fogva Jelena Pável Alekszejevics iránti szerelmét örökre megmérgezte az az Antonnal szemben elkövetett, helyrehozhatatlan bűn, hogy éppen azon a napon esett el, amikor ő megcsalta...
Kukockij esetei - Ljudmilla Ulickaja 
Újabb húsz év kellett, hogy megbocsásson, de barátok soha nem lettünk.
Nógrádi György: 40 év alatt a Föld körül
Nyíl a fehér szekfű,nyíl már az esőben,szerelmes nárcisz,nyílnak már a hegyi liliomok.
Melagros (Babits Mihály fordítása)
    - Ne haragudjanak, Gumpers úr, hogy felébresztettem magukat, de Silvelie-nek most rögtön haza kell jönnie velem

(John Knittel: Via Mala) 
"Erre az otthonuk békéjére árnyat vető elégedetlenségre, ezekre a panaszkodással töltött hosszú órákra Margaret nem számított." - Elizabeth Gaskell: Észak és dél

(Anyám olvassa, aki 85 éves... :) )
" Timmy vezetett, én meg telefonáltam. " 
Jay Dobyns: A pokol angyala 
Néhány nappal ezután Iván egy teljhatalmú uralkodó valamennyi kiváltságával felruházva visszatért a Kremlbe
Fjodorovszkij -Cárok és cárnék
, Elgondolkozva emelete fel a boros edényt, hátrapillantott, mert félt, hogy Kipa utánunk leselkedik az utca sarkon, aztán kortyintott egyet a borból."
Mika Waltari -Szinuhe
 "Eloltotta, s a kis lámpát kattantotta fel helyette, aztán megállította a faliórát, s letakarta a nagytükröt a berlinerkendővel"
 Szabó Magda
   Pilátus 
-Másfél kiló Máltai cukorkát?!

Graham Greene: Emberi tényező 
A körülbelül velemkorú fiatalember,aki a Narrow Street-i házban ajtót nyitott,nyilvánvalóan egyike volt azoknak a kiváló titkároknak,akikről Mr. Pinker beszélt.
(Anthony Capella A kávék költője)