Nyitottak az ismerkedésre a mai fiatal lányok?
(Egy megkezdett témám folytatása.)

Néhány hónapja, írói kíváncsiságtól ösztökélve vagyok fent egyik közösségi oldalon. Ma két unokám korabeli ifjú hölgy reagált profilomra.

Ma ők voltak a 61. és 62. érdeklődők .Nem hiszem, hogy 81 éves életkorom és bevallott házas állapotom lenne számukra a vonzó. Hogy szegény lennék, vagy netalán jóbb módú, arra sincs semmi utalás bemutatkozásomban. Akkor miből fakadhat az érdeklődés?

Bemutatkozásomban említettem:
Szolid, békés természetű férfi vagyok. Szeretem, tisztelem a nőket. Szót tudunk érteni egymással. Szeretek a nőkkel beszélgetni, de még hab is lehet a megcsodált tortán.

Több diplomám van, de ez már múlékony semmi.
Legvégül még felvésik azt a két betűt is, ...ha el nem felejtik.

Kiegyensúlyozott, empatikus, derűs férfi vagyok. Kedvelem, szeretem a nőket. Fiatalon házasodtam közel 60 éve. Soha nem bántam meg.
Szeretem a természetet. Szeretem kertünk virágait, szeretem a hegyekre néző kilátásomat.
Hiszek abban, hogy 80 körül is lehet örömteli az élet.

Mondjátok meg, hogy mi lehet a profilamban figyelemkeltő egy ifjú hölgy számára?
Kedves Belmonte!
Mivel csoportosan felkértél bennünket a vélemény nyílvánításra , csak azért írom le a saját véleményem.Próbálom a vitriolos megjegyzésem finomítani . :-)
Szerintem , az a két kis betű , a sok diplomával , nagyon vonzó tud lenni a fiataloknál . Gondolom, Ők úgy gondolják: egy jól szitulált idősebb úriember mellett könnyen megszerezhetik az egzisztenciájukat, fiatalságukat, szépségüket ,adják érte! Persze nem egy alkalomra,
Kedves Belmonte!
Amúgy különben bírom a bejegyzéseidet, de ezt most kicsit álszentnek tartom. Te, okos ember lévén, pontosan tudod, hogy mit akarnak a fiatal lányok. Csak dicsekedni akarsz egy kicsit. :D
Ráadásul a kérdésedet rossz helyen tetted föl mert itt már inkább kevésbé fiatal "lányok" vannak.
Kedves Belmonte!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem a kérdésedre a választ te magad is tudod.

"Szeretek a nőkkel beszélgetni, de még hab is lehet a megcsodált tortán.

Több diplomám van, de ez már múlékony semmi.
Legvégül még felvésik azt a két betűt is, ...ha el nem felejtik.

Kiegyensúlyozott, empatikus, derűs férfi vagyok. Kedvelem, szeretem a nőket. Fiatalon házasodtam közel 60 éve. Soha nem bántam meg.
Szeretem a természetet. Szeretem kertünk virágait, szeretem a hegyekre néző kilátásomat.
Hiszek abban, hogy 80 körül is lehet örömteli az élet."

A leírtak női szemmel felkérés egy "táncra", de már maga az a tény is hogy házas létedre itt vagy még akkor is ha állandóan próbálod hangsúlyozni hogy milyen boldog házasember vagy. :))))
Kedves Rezedavirág!
Kedves Heliantha!,
Kedves Simi!

A kis történetemet, egy hozzátok hasonló fiatal hölgynek is elmeséltem. Meglepődött! Indulatosan csak ennyit mondott: Ez őrület!
Most nektek is szeretnék válaszolni.
Nem hiszem, hogy konkrétan a személyemnek szólna a fiatal hölgyeknek a szerény érdeklődése. Számomra ez azt sugallja, hogy egy érdekesnek látszó profilnak szól a figyelem.
A szóban forgó fiatal hölgyek talán egyszer-egyszer szívesen elbeszélgetnének velem. Akadna talán köztük olyan is, aki a vacsora vendégem lenne.

Ugyanakkor miért dicsekednék ezekkel?
Ők találtak bemutatkozásomban valami érdekeset. Az ő figyelmük, profiljuk is érdekességként él bennem.

Nem ez a természetes?
Kedves Belmonte!
Hidd azt, ha Neked jól esik. Amikor engem találnak meg (más társkeresőkön) fiam-korú "gyerekek", még véletlenül se az jut eszembe, hogy érdeklődésük a személyes varázsomnak vagy az érdekes profilomnak szól. :D Tudom, én vagyok a pfúúúj, hogy ilyeneket gondolok...
Kedves Heliantha!

Ha ilyen szigorú vagy a fiatalabb férfiakkal szemben, akkor milyen szigorú
lehetsz, ha idősebbek találnak Rád?

Egy élet, egy feleség. A többi majd eldől a túlvilágon.

A fiatal lányoknak majd onnan üzenem, hogy érdemes-e igazi beteljesülésre várni, vagy érdemesebb fiatal életüket aprópénzre váltani.

Azt hiszem, hogy én vagyok az első férfi ezen az oldalon, aki ilyen ígéretekkel szédíti a lányokat.

Szerencsére ennyire fiatal lányok nálunk nincsenek.

Aki az elmúlt hosszú évek alatt csalódott volna bennem, azt őszinte szívvel most kiengesztelem.
Kedves Belmonte!
Ez nem szigorúság, meglehet színtiszta relőítélet a sokkal fiatalabbak felé. :D.
Egy velem nagyjából egykorú férfiról nem feltételezem, hogy "szponzort" keres, hogy velem/általam akarja felépíteni az egzisztenciáját. Bár láttunk erre is példát.
Mindenesetre részemről nem tartom egészségesnek a nagy korkülönbséget legyen bármelyik fél az idősebb.
És végül nőtársaimnak egy kis optimizmus:

Madonna 55 éves, a pasija 25.
Tina Turner 75 éves, a pasija 57.
J.LO. 43 éves a pasija 25.
Szingli vagy? Ne aggódj lehet hogy a párod még az iskolapadot koptatja...
Kedves Heliantha!

Természetesen igazad van.

Nálunk otthon, a nejem és köztem közel két és fél év a korkülönbség. Mivel fiatalon házasodtunk, én vagyok ennyivel idősebb. Így van ez jól.

Utolsó beszélgetőpartneremmel 13 évnyi közöttünk a korkülönbség. Ez a partnerség már négy éve tart. Első időben ez természetesnek hatott, hiszen az özvegy partnerem férje is hozzám hasonló életkorú volt. Mostanában azonban érzem, hogy egyre jobban nő a korkülönbség közöttünk. A beszélgető partnernőm hatvan felett, már határozottan nálam fiatalabb élettársra vágyik.

Az élet az már csak ilyen. A nők jó pár évvel tovább élnek, mint férfiak.
Ki vágyik társa korai, újbóli elvesztésére?