Julitte írta:
Vajk51 írta: Julitte, tisztelem a nagyságodat...:) De mivel nem egy nyelvet beszélünk, nem is zavarom itt tovább az áhitatot... :)  

Kedves Vajk!
Részemről is tisztelet. Hol találkoztál áhítattal?
Pillanatra visszatérek az "igaz barátság" topikban írt megjegyzéshez. :lol: Mivel nem egy nyelvet beszélünk, látod, máris kizáró ok az igaz barátság.

Kedves Julitte!

Az volt itt a bajom, hogy "elit topic" érzésem támadt... Kíváncsi is vagyok, hányan szállnak még be ide... A felvetett kérdésem is érdemi válasz nélkül maradt, illetve azt éreztem ki a reakciókból, hogy ha a "plebs" nem érti az ominózus honlapot, vessen magára... 

Amúgy szívesen olvasom Szepes Máriát, aki azért köztudottan a spiritualitás hazai nagyasszonya... Valahogy nem érzem nála ezt, amiket itt felvetettem... Ő mintha mindenkihez szólna, nem csak a "vájtfülüekhez"... És nagyobb alázattal, érzésem szerint... Mindig érzek nála egy "belső mosolyt", ami épp nekem szól...
Vajk51 írta:
Julitte írta:
Vajk51 írta: Julitte, tisztelem a nagyságodat...:) De mivel nem egy nyelvet beszélünk, nem is zavarom itt tovább az áhitatot... :)  

Kedves Vajk!
Részemről is tisztelet. Hol találkoztál áhítattal?
Pillanatra visszatérek az "igaz barátság" topikban írt megjegyzéshez. :lol: Mivel nem egy nyelvet beszélünk, látod, máris kizáró ok az igaz barátság.

Kedves Julitte!

Az volt itt a bajom, hogy "elit topic" érzésem támadt... Kíváncsi is vagyok, hányan szállnak még be ide... A felvetett kérdésem is érdemi válasz nélkül maradt, illetve azt éreztem ki a reakciókból, hogy ha a "plebs" nem érti az ominózus honlapot, vessen magára... 

Amúgy szívesen olvasom Szepes Máriát, aki azért köztudottan a spiritualitás hazai nagyasszonya... Valahogy nem érzem nála ezt, amiket itt felvetettem... Ő mintha mindenkihez szólna, nem csak a "vájtfülüekhez"... És nagyobb alázattal, érzésem szerint... Mindig érzek nála egy "belső mosolyt", ami épp nekem szól...

Kedves Vajk!
Először a honlapomról.
Mint bizonyára láttad, zömében a TAROT-ról szól.
Ami ott olvasható, az részben az elvárt szakdolgozatom.
A tanáraim kérésére tettem közkinccsé a Természettudományi Egyetem hallgatói részére.
Nem ajánlott számukra, hogy ne értsék az ott leírtakat. :lol:
Nem nagyon szoktam reklámozni, de most megtettem azért, hogy lóduljon már valamerre ez az oldal is.
Szerintem nem az "elit topik" a probléma, hanem már maga a spiritualitás szó is.
Erre vajon mit válaszolna az utca embere?

Hm...
Szeretnék az Ezotéria és a Spiritualitás Nagyasszonyának, Szepes Máriának a nyomdokaiba lépni.
De talán majd a következő életemben. :)
Nagy tisztelője és lelkes olvasója vagyok.
Sohasem vonzott a spiritializmus, okkultizmus, ezotéria, mágia és hasonló tudományok.

Az emberi lélekben hiszek, ameddig az élő ember testében lakozik. Utána már nem.
A szeretteimnek - akik már elmentek az élők sorából - nem a lelkükre gondolok, hanem a velük kapcsolatos emlékeimet őrzöm az agyamban, szívemben. Örökké, amíg élek.

Nem hiszek a reinkarnációban. Abban, hogy más korban és más élőlény testében már éltem valaha és, ha meghalok majd valamikor újjászületek.

Abban hiszek, hogy, ha valaki úgy él, hogy javát szolgálja a környezetének (ebbe az embereket, természetet, az egész élővilágot értem), akkor, ha eltávozik erről a világról, biztos lesznek olyanok, akik emlékezni fognak rá. Így tovább élhet - másokban.

Nem vagyok vallásos. Ez nem azt jelenti, hogy nem hiszek semmiben. Csak azt, hogy nem tartozom egyik felekezethez sem. (Ők is mindig "harcban" állnak egymással. Hm? :) )

Tiszteletben tartom mindenkinek a világnézetét, el is fogadom. Engem is így kell elfogadni!

Nem is vitatémának írtam mindezt, csak azért, hogy, ha valaki elolvassa a bejegyzésemet e sorok által is többet tud meg rólam.
Nem tudom, hogy a "plebs"-hez tartozom e (valószínű), az ominózus honlapot, amiről leveleztek nem láttam, mert ilyen témájú oldalakat ritkán látogatok. De véleményem szerint az biztos, hogy, ha idegen szavak szótárával a kézben , minden második szó kikeresésével lehet elolvasni egy művet, akkor az átlagemberek közül csak azok fogják ezt megtenni, akiket nagyon érdekel a téma.
Az emberek nagy százaléka (lehet, hogy épp 99) nem Természettudományi Egyetemet végzett az e támával foglalkozó szakon.

Részemről tiszteletet az érdemelne, ha ezekkel a tanokkal az embereknek segíthetnének, gondolkodásukat jó útra terelhetnék a tanítók
Sok sikert kívánok ehhez! :)
Kedves Mindenki! Igen az a legnehezebb,hogyha hiszünk,vagy tapasztalunk dolgokat,azt úgy mondjuk el,hogy a másik is megértse.És úgy,hogy esetleg az érdeklődését is felkeltsük.)
Ott kezdődik a spirituális gondolkodás, ha a másik személy véleményét elfogadom: legyen az ő hite szerint!   Az embereket nem kell meggyőzni a spiritualitásról. Általában a megtapasztalás viszi rá erre az útra őket, s ha az érdeklődés kialakul, egyre jobban elmélyülnek  benne. 
Sziasztok!
Nem régen csatlakoztam a klubhoz. Örömmel fedeztem fel a fórumot és érdeklődve olvastam soraitokat. Szeretném megosztani Veletek a véleményem. Előre is elnézést kérek, ha akaratom ellenére bárkit megsértek. Az, hogy nem értünk egyet, nem zárja ki, hogy meghallgassuk egymást és elgondolkozzunk szavain.
"Vajk51" gondolkodása közel áll hozzám.Az "idegen" szavak, mint ki is emeltem "idegenek" számunkra. A magyar nyelvet nem csak beszéljük v. értjük, összeköt minket egymással és a múltunkkal
Egész életem az olvasás és a könyvek között telt, kivéve az első hét év. Olvastam olyan könyvet is, ahol valóban csak a névelőket és kötőszavakat ismertem fel.Értelmező kéziszótárból kiírtam a többnyire görög-latin "magyarázatot", szerencsés esetben csak egy, de volt, hogy 3 v. több lehetőség Ennél már az a hindu könyv is olvashatóbb volt, ahol a könyv végén a szanszkrit szavak jelentését egyértelműen meghatározták.
Egy kínai mondás szerint: "...ami nem egyszerű, azzal nem érdemes foglalkozni" Ugyanakkor számos idegen szó a gyakori használat miatt mindennapossá, megszokottá vált. A "spirituális" szó is ilyen.Az embereket csak az érdekelheti, amit értenek is. Köszönöm, hogy meghallgattatok.
Kedves beszélgetők!
A spiritualitás egy összefoglaló szó.De hát ezt gondolom nem is kell magyarázni itt senkinek.Akit  viszont érdekel ez az út,megkeresi,hogy melyik ágazat érdekli a sok közül.Szép napot mindenkinek! 
Vajk51 írta: Jutka, én értem amit írsz, mégsem vagyok boldog tőle... Ezek szerint, ha netán jön majd egy valódi kataklizma (ne zárjuk ki, áttételes értelemben a küszöbén állunk..), akkor a túlélést biztosító új "Noé bárkáját" csak azok az "útkeresők" találják majd meg, akiknek a fejükben van a fél Idegen szavak szótára, mert csak így juthattak a kellő tudáshoz...  Nem túl biztató perspektíva... Úgy tűnik, az amúgy is "atomizált" társadalom végleg magára maradt... 

Vajk, - LÁJK!  :)
Kedvesek...!
A spiritualitás szó olyan misztikusnak tűnik...
Szerintem, csak tágabb világnézetet jelent, amíg a realitás talaján áll.

Találtam egy egyszerű, de tanulságos idézetet:

A bölcsek azt tanácsolják, hogy amikor egy ismeretlennel találkozol fordulj felé alázattal és nyitottsággal, mert nem tudhatod, hogy mestered lesz-e, vagy a tanítványod"(Idézet egy szerzetestől származik)
Vajk51 írta: Íme rögtön az oldalcím: "A Tarot, mint a szakrális objektumok archaikus szintézise."

Jutka, menj ki az utcára és kérdezd meg az első 10 embert, aki utadba kerül, mennyit értenek belőle... A válaszaikból kiderül majd, mi a bajom a nyelvezettel... Vagy ez az oldal nem nekik (is) íródott? Akkor kiknek is?  

Teljesen egyetértek , a dolgok sokkal egyszerűbbek és csak mi bonyolítjuk. Az egyszerű parasztbácsika is éli a maga szakralitását ösztönösen, viszont a szó értelmét valószínű nem tudja.
...ha megpróbálsz napi 24 órában
önmagad lenni és
követni saját elhatározásaidat
akkor nincs szükséged arra
hogy definiáld minden egyes
lépésedet
ezek hamis ideológiák
amik tévútra vihetnek...

ez nem bölcsesség
csak tapasztalat...