Kép

A spiritualitás valódi keresése egy későbbi lépcsőfok az evolúciós fejlődésen, amikor a lélek ebből kilép és az úgynevezett individuális evolúciós fejlődési fokba lép át, amelyének lényege, hogy önmagának gondolkodik, és önmagának akarja megtalálni azt, ami igaz számára, ugyanígy azonosságát sem a kollektívba való tartozásban látja immár. Rádöbben önmaga individuális létezésének alapjára, és ezen az alapon át igyekszik önmaga létét és az univerzumhoz fűződő viszonyát megtalálni. A valódi spiritualitás tehát soha nem szervezett vallás, hanem egyéni keresés eredménye.
A probléma sokszor éppen az, hogy vallásosan kondicionált valódi "keresők" egy ponton ellentmondásba kerülnek az eredeti "szabályokkal" és emiatt gyakran a legértékesebb potenciális tanítók, akik segíthetnének másokat közelebb jutni a valódi spiritualitáshoz, gyakran a vallási intézmények "kitagadnak" maguk közül.

Akiket érdekelnek az okkult témák, mint pl. misztikus küldetésünk, Számmisztika, Személyes évek, azok itt találnak kedvükre valót: http://www.uranusz.eoldal.hu/
Szia Julitte,
éppen tegnap jártam az ajánlott oldalon, tetszik. Az ÚTKERESŐKNEK ajánlom :P

Jutka
Sziasztok!

Lehet, hogy megköveztek ezért a bejegyzésemért... Megnéztem az idézett oldalt... Nos, az az érzésem, hogy ezzel a "nyelvezettel" ez az oldal nem fog "tömegeket" vonzani (gondolom ez nem is célja)...

Julitte, az az ominózus 99% "nem tudatos" annyi is marad, ha ilyen módon próbálunk hozzájuk szólni. A spiritualitás az élethez tartozik, nem egy vájtfülű "elithez", ha el akarjuk vele érni az embereket, az ő nyelvükön kellene hozzájuk szólni... Erre a földre mindenki útkeresőként érkezik, az is, aki ebből a nyelvezetből csak a névelőket és a kötőszavakat érti... Vele, velük mi lesz?
Vajk51 írta: Sziasztok!

Lehet, hogy megköveztek ezért a bejegyzésemért... Megnéztem az idézett oldalt... Nos, az az érzésem, hogy ezzel a "nyelvezettel" ez az oldal nem fog "tömegeket" vonzani (gondolom ez nem is célja)...

Julitte, az az ominózus 99% "nem tudatos" annyi is marad, ha ilyen módon próbálunk hozzájuk szólni. A spiritualitás az élethez tartozik, nem egy vájtfülű "elithez", ha el akarjuk vele érni az embereket, az ő nyelvükön kellene hozzájuk szólni... Erre a földre mindenki útkeresőként érkezik, az is, aki ebből a nyelvezetből csak a névelőket és a kötőszavakat érti... Vele, velük mi lesz?

Vajk, mi a problémád a "nyelvezettel"?
Íme rögtön az oldalcím: "A Tarot, mint a szakrális objektumok archaikus szintézise."

Jutka, menj ki az utcára és kérdezd meg az első 10 embert, aki utadba kerül, mennyit értenek belőle... A válaszaikból kiderül majd, mi a bajom a nyelvezettel... Vagy ez az oldal nem nekik (is) íródott? Akkor kiknek is?  
Vajk51 írta: Íme rögtön az oldalcím: "A Tarot, mint a szakrális objektumok archaikus szintézise."

Jutka, menj ki az utcára és kérdezd meg az első 10 embert, aki utadba kerül, mennyit értenek belőle... A válaszaikból kiderül majd, mi a bajom a nyelvezettel... Vagy ez az oldal nem nekik (is) íródott? Akkor kiknek is?  

Tudod, én úgy vagyok vele, ha valami érdekel, de a szövegben számomra ismeretlen szavak vannak, akkor elkezdem keresni a jelentését, és ekkor még olyan dolgokat is megtudok azzal kapcsolatban, amit még addig nem ismertem, így bővül a látóterem is. Van aki tudatosan keresi ezeket az oldalakat, de van olyan is, aki csak ide téved, ami persze nem véletlen, és amit többnyire csak később szoktuk felismerni.
Jutka, én értem amit írsz, mégsem vagyok boldog tőle... Ezek szerint, ha netán jön majd egy valódi kataklizma (ne zárjuk ki, áttételes értelemben a küszöbén állunk..), akkor a túlélést biztosító új "Noé bárkáját" csak azok az "útkeresők" találják majd meg, akiknek a fejükben van a fél Idegen szavak szótára, mert csak így juthattak a kellő tudáshoz...  Nem túl biztató perspektíva... Úgy tűnik, az amúgy is "atomizált" társadalom végleg magára maradt... 
csutka55 írta: Szia Julitte,

Jutka

Szia!
Saját mű.
:lol: Ezreket vonz, a saját e-oldalam. Amíg tanítják a Tarot-ot, addig nagy lesz ott a forgalom. [quote="Vajk51"]Sziasztok!

Julitte, tisztelem a nagyságodat...:) De mivel nem egy nyelvet beszélünk, nem is zavarom itt tovább az áhitatot... :)  
Vajk51 írta: Jutka, én értem amit írsz, mégsem vagyok boldog tőle... Ezek szerint, ha netán jön majd egy valódi kataklizma (ne zárjuk ki, áttételes értelemben a küszöbén állunk..), akkor a túlélést biztosító új "Noé bárkáját" csak azok az "útkeresők" találják majd meg, akiknek a fejükben van a fél Idegen szavak szótára, mert csak így juthattak a kellő tudáshoz...  Nem túl biztató perspektíva... Úgy tűnik, az amúgy is "atomizált" társadalom végleg magára maradt... 

"ha netán jön majd egy valódi kataklizma".
Ugye nem tartozol az apokalipszis híveihez? Ha igen, sok milliárd évet kell még várnod rá, de majd akkor beszélünk róla. :D
Vajk51 írta: Jutka, én értem amit írsz, mégsem vagyok boldog tőle... Ezek szerint, ha netán jön majd egy valódi kataklizma (ne zárjuk ki, áttételes értelemben a küszöbén állunk..), akkor a túlélést biztosító új "Noé bárkáját" csak azok az "útkeresők" találják majd meg, akiknek a fejükben van a fél Idegen szavak szótára, mert csak így juthattak a kellő tudáshoz...  Nem túl biztató perspektíva... Úgy tűnik, az amúgy is "atomizált" társadalom végleg magára maradt... 

Nem a szavakon van a hangsúly, hanem az érzéseken, amit takar.
[quote="Julitte"][quote="csutka55"]Szia Julitte,
Sziasztok!
Egy megjegyzést törölni akartam, de üresen nem engedi tovább a program.
Mivel én csak 10 bejegyzést írhatok, így kénytelen vagyok rövid pórázra venni magam.
Mindenkinek nagyon szép napot.
Vajk51 írta: Julitte, tisztelem a nagyságodat...:) De mivel nem egy nyelvet beszélünk, nem is zavarom itt tovább az áhitatot... :)  

Kedves Vajk!
Részemről is tisztelet. Hol találkoztál áhítattal?
Pillanatra visszatérek az "igaz barátság" topikban írt megjegyzéshez. :lol: Mivel nem egy nyelvet beszélünk, látod, máris kizáró ok az igaz barátság.