Fiatalon is ritka jelenség.Vágy nélkül lehetséges?
Nálam fiatalon sem volt ritka jelenség...A 60 fölöttről még nem tudok nyilatkozni,
de nem tartom kizártnak, hogy akkor is megélhető, vággyal és vágy nélkül egyaránt...A lélek nem öregszik...
Mi az, hogy!
Csak sajnálni tudom, aki még nem élte át. (bár lehet, csak nem tudja beazonosítani, összetéveszti valami mással)
Hatvan fölött is létezik a szerelem, s gondolom, életünk végéig bármikor.
Akár vágy nélkül is, bár ebben kevésbé hiszek.
Szerintem a szerelem az maga a vágy!
Legalább is, én úgy gondolom , hogy egy szép szerelemre vágyik mindenki
Korhatár nélkül
A szerelem érzése időtlen, kortalan, bármikor megélhető, éppen ez az egyik tulajdonsága, amitől csodálatosnak tartjuk.
Hiszen a szerelem az egyik legnagyobb motiváló, életben tartó erő.
A szerelem hatására megszépül az ember, kisimulnak a ráncai, sugárzik róla az érzés, s ezt mások is észreveszik.
Hiszem, hogy szerelem nélkül a földi létünk üres, beteljesítetlen küldetés. Tudom, hogy nem elég az akarat hozzá, nem elég keresni, várni rá… Nincs is jó tanács, recept hozzá…Merjünk kicsit őrültek, kicsit gyerekek lenni, könnyedek… és a csoda meg fog találni minket, akárhány évesek is legyünk
Bármikor jöhet az igazi, mindent elsöprő nagy szerelem. S ez a jó benne. Nem köthető korhoz, testalkathoz, anyagi helyzethez… jön, s mint a hullám ereje magával ragad!
az en szereny velemenyem szerint Szerelem csak ugy tizen huszon evesen van ,ha van... ezentul ez atalakul mar masmilyen erzelemre ugy iron hogy szeretetre.
ha Ti szerelmet vartok es irtok ugy 50- 60 fele azon en csak mosolyogni tudok
almodjatok csak szepeket es ne csalodjatok abban ha a kezetek a bilibe er :)
Retro nagyon szépen ír a szerelemről.
Szerintem is kortól független. 40 illetve 50 év felett volt szerencsém részese lenni és azt kell mondjam teljesen más mint a fiatalkori. Ez talán abból fakad hogy másképp éljük meg és jobban is értékeljük. De szó szerint igaz hogy megszépül, kivirul tőle az ember a belső változásokról nem beszélve. Nem csak a nőkre igaz de a férfira is.
Persze függ ez attól is hogy ki milyen típus, mennyire képes átadni, megadni magát az érzéseinek de ez sem kor függő.
Csak sajnálni tudom azt aki a korára hivatkozva megtagadja, elzárja magától ezt a "csodát".
szerintem letezik szerelem es varom a csodat, amire raszolgaltam alaposan.
Sajnos itt a ferfiak kukak, kimerul abban a tudomanyuk, hogy mosolyt kuldenek. Nem a tanciskolaban vagyunk, mindenkinek van jo es rossz tapasztalata. Igaz itt rossz az arany 80 nore 30 ferfi nem mondom kell kapaszkodni erosen. Magdolna 0422
Retro szavai igazak, van szerelem folott is, csak nyitottnak kell lenni s nem felni az erzesektol. Bar itt az pluszon levo ferfiak batrabbak lennenek s nem felnenek a noktol, s elzarkoznak az esetleges kapcsolattol. Nem is ertem mit akarnak. Sem kapcsolat, csak a buta gyerekes smile. Lehet, hogy elrontottak megalaztak elozoleg a nok s most felnek egy normalis talalkozastol is.
Udv Magdi
Úgy gondolom ez a vers pont ide passzol!

Katona Bálint: Jár nekem!

Jár nekem egy lassú ősz,
és jár még néhány tavasz,
jár nekem kis napfény is,
mielőtt a tél behavaz.

Jár nekem egy ölelés is,
jár nekem pár vidám óra,
mielőtt a bágyadt napfény.
elindulna nyugovóra.

És jár pár színes festék,
legyen szebb az életem,
de, félek, hogy csupán,
a szám jár már énnekem,
Hogyne! Én most is az vagyok. A hat unokámba. A természetjárásba. A hegyekbe, erdőkbe, vizekbe. A könyveimbe. Az otthonomba. Mozart és Csajkovszkij zenéjébe. Soroljam még?
kerem sorold meg tovabb Wo...

hozza teve ,mar 100 evvel ezelött leirtam itten ,hogy szerintem nincsen szerelem ilyen "agg" :) korban mar. olyan csak ugy tizen max huszon evesen van de az is atalakul szeretette elegge hamar, ha egyaltalan megmaradnak egymas mellett..

egyebbkent idezet ugy a szerelemhez ,Oh szerelem szerelem szerelem a vizcsapot
Igen elképzelhető,de nagy a fogalomzavar.Elhangzott pro és kontra.Jár mindenkinek,de csak kevesen élik meg.A vágy még nem szerelem,csak az alap.Lehet szeretni is sok mindent és mindenkit,de az nem szerelem.A lélek is elhangzott,de ha valakinek nincs része a szeretetben a lélek is elsorvad. Sok költő is próbálta megfogalmazni,de nehéz szinte lehetetlen.Hatvan felett szerelem?
Ha létezik szerelem, -s létezik, bármit is gondolunk alatta-, akkor az KORTALAN.

Ha nem létezik, akkor meg kár beszélni róla. A szkeptikusok meg gondolnak, amit akarnak. Csak tudnám, mi alapján keresnek társat?
Igen létezik van rá sok példa még hatvan felett is.Talán még hatvan felett sokkal értelmesebb és tartalmasabb.Szerelembe emelkedni(nem esni) ahhoz meg kell érni bölcsnek és tudatosnak kell lenni.Nem elég a vágy(az is kell hozzá).
Sajnos ott a gond hogy a testi és lelki értékek sok embernél elvesznek,ennek sok oka van.De még ez se kizáró ok. Ha "él" benned a szeretet az sok mindent megold. És még kell egy partner is aki ugyancsak elég bolond.