Indulás előtt a blogomban megosztottam veletek egy fotót, amit a neten találtam. Ezt a fotót én készítettem,telefonnal.

Vlacherna templom és Egérsziget.

Korfu.jpg

Kicsit izgalmas volt a leszállás erre a pályára. Majdnem lenn voltunk, de még mindig csak a vizet láttam a gép alatt. :)

Reptér.jpg
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
Womanus sziciliajahoz - 2007
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
Városi ember...mit sem vész észre a környezetében rejlő kincsekről))
Van egy régi buszmegálló amely már évek ota kívan vonva a forgalomból. Időközben két terebélyes szilvafa nőtt ki mellette ....közvetlenül a lakótelep mellett ahol több 10 emeletes ház húzódik.

Nos egy ágról kb.12 kg. szilvát szedtem 1/2 óra alatt!
Vittem magammal hosszú horgot amit egy ágra akasztottam így nagyon kényelmes volt a szedése!
Közben jött egy úr aki ezt a fát ribizlinek vélte...aztán jött egy idős ráncos hajlott hátú néniké cigarettával kezében....és hiába akartam adni egy marék szilvát...nem kellett neki.

Aztán jött egy anyuka cigaretta a kezében... pici baba a mellén kenguruban...egy 3...4 evés kisfiucska mellette....ő sem fogadta el a marék szilvát...mert a kisfiú nem szereti a héjat))

Most mosom a szilvát vízzel felfőzöm paszirozom és lekvárnak főzve üvegekbe rakom...ami még üresen megmaradt...

Jó lesz télen palacsintába.)))

A szilvafa sosincs permetezve...soha nem kukacos...gyümölcse gyönyörű hamvas egészséges.

Szóval több száz ember naponta tapos a rengeteg szilvában...de nem tudná elképzelni...hogy hasznosítsa azt!

Egy pár fotót mellekelek.

Nos a grúz konyha ősi receptje szerint csakis ebből  szilvafajtából készítenek pikáns mártást húsokhoz...fokhagyma ...zöldfűszerek menta....stb...

A szósz neve tkemali!

youtubon megtekinthető.

https://www.youtube.com/watch?v=Ayuruok ... e=youtu.be