Kedvesek!

Szeretnék ősszel elmenni egy kisebb túrára: Tatabánya- Tata - Dunaalmás - Tata - Tatabánya és vissza útvonalon. Összességében ez kb. 50 km-T jelenthet keréken és 2-3 km sétát egy tanösvényen.
http://www.tataifenyestanosveny.hu

A Tatabánya-Tata kerékpárút egyébként is kedves a szívemnek, több tó mellett szépen kiépített útvonal, Dunaalmásig is mentem már el úgy egy éve, akkor még nagyon új volt, de kellemes. (Talán kicsit kopár egy része.)

Arra gondoltam, egy napba kényelmesen bele tudna férni a következő:
- Indulás a tatabányai vasútállomástól
- Tata Fényes-tanösvény. Odáig kb. 14 km tekerés, a tanösvény csak gyalog bejárható, kb. 1,5 óra alatt kényelmesen, kb. 2,5-3 km lehet.
- Dunaalmás kikötő, Dunapart. További 10 km.
- Tata Cseke-tó körbekerüléssel - 15 km
- ebéd/kávé/cukrászda/bámulat
(- opciós Öreg-tó kerülés +8 km, )
- Tatabánya vasútállomás 10 km

Időpont javaslat: 2016. szeptember 24. szombat, alternatív október 1. szombat vagy 2. vasárnap.

Kinek van kedve csatlakozni?

Ági

merretekerjek.JPG

Tatabánya-Tata.jpg
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
Szia Ági, nekem van kedvem. :)
Jagica írta: Szia Ági, nekem van kedvem. :)

Nagyszerű! :)
Nekem is van kedvem, de az első időpont nekem nem jó. Ha máskor lesz véletlenül, akkor megyek.
Katakat
Katakat, kedves, Neked mikor lenne jó?
Részemről október felé még csúszhat valamennyit. A jó társaság érdekében rugalmas tudok ám lenni. :)
Nagyon aranyos vagy Nesnes!
Minden más időpont jó, de azon a hétvégén elutazom.
Katakat
Jagica, Katakat, 1 héttel később, október 1. szombat esetleg?

Próbáltam bicikli kölcsönzőt találni Tatabányán, de csak Tatán találtam. Ott viszont 40 ezer kauciót kérnek kerékpáronként, ami (bár értem én, de akkor is) döbbenet. A pályaudvarig el tudtok jutni bicajjal?
Igen, meg tudom oldani. Jobb is ha a sajátunkkal megyünk. Nekem most úgy néz ki, hogy jó az okt. 1.
Üdv., Katakat
Sziasztok Lányok! Én is szívesen betársulok,ha tudunk időben egyeztetni.("Támadnék" másik irányból :-) ) Mikorra kellene Tatabányára érni(menetrend miatt kérdezem)Lehet,hogy a lánykám(a legkisebbik)is betársulna.Bringát tudunk hozni.
Ó de jó, örülök Márti! :)

Legyen akkor OKTÓBER 1. a kitűzött időpont.
Érdemes lenne 9-10 óra között nekiindulni, hogy jusson idő mindenre, de még ne kelljen a messzebbről érkezőknek sem hajnalban kelniük.
Ahogy néztem a menetrendet, Mosonmagyaróvár felől 9:37-kor ér be egy vonat, Bp. felől pedig 9:12.kor egy Déliből induló személy vagy 9.25-kor egy Keletiből induló IC, (bár azon kerékpár helyfoglalás is kötelező, jelentsen ez bármit is.) De ha nem bánnátok hamarabb indulni, én nyitott vagyok arra is.

Addig megpróbálok egyszer eljutni és bejárni a terepet, változott-e bármi jelentősen tavaly óta.
Szia Nesnes!
Én is csatlakoznék hozzátok október 1.-én.

Üdvözlettel:

Sissy
Szia Nes!

Már látom sajnos megint lemaradunk mert az október 1 nekünk nem jó,Tapolcára megyünk.
Mikor szeretnéd bejárni, hátha tudunk csatlakozni, legalább a bejárásra??

Betti
Sissy, örömmel olvasom! :)

Betti, szeptember 24-én tervezem a bejárást. Esetleg még 18-a lehet, de a Színházak éjszakája után nem tudom mikor ébredek. :)
Szia Nes!

Eddig a szeptember 24. nekem jó.
Beszélek a többiekkel és jelentkezem.

Betti
Kedvesek és EddigMég Kedvetlenek!

Közeledik a Tata környéki biciklis kirándulás ideje.

Akinek kedve van, csatlakozhat a 24-i terepszemléhez, vagy az október 1-re tervezett túrához.
Egyelőre csak 24-i időjárás előrejelzést látok, az igazán szépet ígér, kellemes őszt, napsütéssel, huszonpárfokkal, kevéske felhővel.

Akik eddig jelezték, és még nem mondták le, továbbra is jó az október 1-i dátum?
Jagica, Katakat, Sissy?

Betti, alakult-e bármi 24-re?

Nes