Kedves érdeklődők!

Várom minden természet- és túraszerető klubtársunk jelentkezését egy "összekovácsoló" tavaszi gyalogtúrára, mely április végén - május elején a Budapest környéki hegyekben kerülne megvalósításra.

A szervezésben lesznek segítőim, őket is hamarosan megnevezem, illetve Ők maguk is "megnyilvánulnak" itt majd hamarosan... :)

Egész napos túráról lenne szó, kora reggeli találkozással valahol Budapesten és ugyanide érkezéssel az esti órákban. Várok túraútvonal ötleteket is, bár magam is fogok szolgálni ilyenekkel. Általános edzettségi szinttel megjárható útvonalra gondolok, de - hegyekről lévén szó - a szintkülönbségek okozta "nehézségekre" számítani kell majd... :) Az ajánlott öltözetről és a szükséges felszerelésekről később adok tájékoztatást...  

Remélem sokan leszünk majd... :)

Vajk51 írta: Kedves érdeklődők!

Várom minden természet- és túraszerető klubtársunk jelentkezését egy "összekovácsoló" tavaszi gyalogtúrára, mely április végén - május elején a Budapest környéki hegyekben kerülne megvalósításra.

A szervezésben lesznek segítőim, őket is hamarosan megnevezem, illetve Ők maguk is "megnyilvánulnak" itt majd hamarosan... :)

Egész napos túráról lenne szó, kora reggeli találkozással valahol Budapesten és ugyanide érkezéssel az esti órákban. Várok túraútvonal ötleteket is, bár magam is fogok szolgálni ilyenekkel. Általános edzettségi szinttel megjárható útvonalra gondolok, de - hegyekről lévén szó - a szintkülönbségek okozta "nehézségekre" számítani kell majd... :) Az ajánlott öltözetről és a szükséges felszerelésekről később adok tájékoztatást...  

Kedves István!

Remek gondolatok, indulásként!
Egy ötlet: van annak is egy hangulata, ha pl. fogaskerekűvel felmegyünk valameddig és onnan indulunk el túránkra....
:wink:
Kedves Molka!

Tetszik az ötlet... :) Az idejét nem tudom, mikor ültem utoljára a fogaskerekűn, de nagyon régen... Körüljárom a témát... :)
Fel vagyok dobva, több mint 350 megnyitás és elolvasás... :) És az eredmény: eddig egyenlő a nullával... :(  Egy vidéki szociális otthonban nagyobb lenne a lelkesedés... :) :)

Pedig kedves Társkeresők, ezen a túrán saját földi valójukban szemlélhetnék meg egymást a nyalka urak és a csinos hölgyek... :) Lehet ismerkedni és e-mail címet cserélni, prémium tagság nélkül is... :) Még néha kicsit le is lehet maradni a csoporttól kettesben, ha az elmélyült beszélgetés azt kívánja... :) Na, így már vonzóbb egy kicsit? :) :) 

Vajk51 írta: Fel vagyok dobva, több mint 350 megnyitás és elolvasás... :) És az eredmény: eddig egyenlő a nullával... :(  Egy vidéki szociális otthonban nagyobb lenne a lelkesedés... :) :)

Pedig kedves Társkeresők, ezen a túrán saját földi valójukban szemlélhetnék meg egymást a nyalka urak és a csinos hölgyek... :) Lehet ismerkedni és e-mail címet cserélni, prémium tagság nélkül is... :) Még néha kicsit le is lehet maradni a csoporttól kettesben, ha az elmélyült beszélgetés azt kívánja... :) Na, így már vonzóbb egy kicsit? :) :) 

Szervusz kedves István!
.......hát lehet, hogy épp ez a probléma..."saját földi valójukban" jelen lenni és még meg is mozdulni! :shock:
Úgy vélem sokan csak a monitor mögül "kukkolnak" és "hallgatóznak". Sajnos! És várják a herceget ill. királykisasszonyt. Pedig ennyi évvel a hátunk mögött már tudni kéne, hogy azok csak a mesében vannak. :wink:
Azért mi csak tervezzünk tovább, érhez még meglepetés is bennünket a jelentkezőket tekintve. :wink:
------------------------------------
Szerintem nézd át a programodat és jelöljünk ki időpontot.....mert az idő szalad. (Hogy ezzel a közhellyel éljek.)

Jó lenne
Sziasztok!

Sajnos a szokásos, unalmas, kiábrándító és ÉRTHETETLEN! hozzáállást tapasztaljuk ebben a témában is.
Nem valami lelkesítő az, hogy azon a néhány emberen kívül, akik itt a fórumon kinyilatkoztatják a véleményüket, lelkesen igyekeznek szervezkedni, hogy valami megmozduljon, a többiek ragaszkodnak a "csigaházukhoz".
Azt tudom mondani: Ez már legyen az ő bajuk! Aki a segítő szándékú lehetőségeket visszautasítja (passzívitása ezt feltételezi), aki saját jól megfontolt szándékkal kerüli a nyilvánosságot, az vessen magára. Egyedül fog maradni!

Én is azt mondom, amit Molka! Mi azért tervezgessünk! :)

Nézegettem a túraútvonalakat a neten, csak úgy tájékozódó jelleggel.
Van a Pilisbe is és a főváros közelébe több helyre is, már jól ismert és emberek ezreinek bevált túraútvonal. Ami nem nehéz, idősebbek és gyengébb fizikumúak - gyerekek - számára is teljesíthető.

Csak úgy mellékesen megjegyzem.
Lehet, hogy sokaknak az is a problémája, hogy messze laknak a fővárostól. Való igaz, hogy számukra nagyobb áldozat vállalni egy ilyen túrát. Hiszen a találkozó színhelyére kell érkezni és onnan haza is kell jutni. Az azért érthető, hogy ők nem biztos, hogy vállalni tudják a plusz utakat és költségeket.

Talán ez a fő oka az elzárkózásnak? (Már, ami a túrát illeti :) )
Helló Lányok-Fiú (k)! Lehet, hogy négyen fogunk kirándulni?? Esetleg Iris csatlakozik, ha sikerül olyan időpontot találni, amikor itthon van. :D Ez a létszám azért érthetetlen nekem, mert akkor mi a csudának nyitják ki ezt a cikket? Tényleg közelít a 400-hoz az olvasók száma, ennek 1%-át képviseljük. Szuper!! Igaza lehet Yessynek, hogy sokan nem laknak a fővároshoz közel, de alapvetően itt a legmagasabb a létszám, ezért tűnil logikusnak a választás. És Vajk sem a szomszédból jönne... Azért tervezgessünk nyugodtan, talán a programot látva többen kedvet kapnak. Elgondolkoztam azon, amit Molka írt: lehet, hogy TÉNYLEG félnek a személyes találkozástól? Hiszen egy kirándulás nem kötelez semmire, és sokkal közvetlenebbül lehet beszélgetni, mint egy kétszemélyes randin feszengeni. Azért csodálkozom, mert az Utazás témakörben is azt mondják néhányan, hogy szívesen mennének, de nincs társaságuk. Hát, itt lenne, erre néma csend... Az biztos, hogy senkire nem lehet rátukmálni a találkozást, nos, ők üldögéljenek otthon és olvassák majd el az élménybeszámolónkat! :D
Sziasztok!

Kicsit fájó szívvel olvasgatom készülődéseteket, a kirándulásra
Nagy bánatomra egy-két hónapja nélkülözöm a túrákat. Valami "történt" a térdemmel, és sajnos annyira fájt, hogy már orvoshoz is elmentem. Ő azzal bocsájtott utamra, hogy felejtsem el a túrázást, úszás és kerékpározás a két mozgásforma, amit ajánl. Ja,és műteni kell.......
No, én nem az vagyok, aki rögtön rohan a kés alá.  Úgy gondoltam, ha hegymászók féllábbal fölmennek 6000 m magasra, akkor én sem fogok megállni a Nagy-Mánna alatt. 
Most indulok egy másik orvoshoz, Ő hátha számomra jobban tetsző megoldást ajánl:)
Azért elkezdtem szépen fokozatosan terhelni a  térdemet, illetve erősíteni a lábamat. Vettem egy szobabiciklit, és naponta tekerek, szépen lassan növelve az időt. Már könnyedén közlekedek a lépcsőkön, de a szombati túráimat még nem mertem újrakezdeni. 
A "régi" (ami nem is volt olyan régen) szép időkben, minden szombaton mentem túrázni. Télen hóban is, hisz van megfelelő felszerelésem. Bevallom, ez most nagyon hiányzik. Testemnek-lelkemnek egyaránt.
Úgy gondolom, április végén, májusban még nem leszek kész egy egész napos túrára. Ha esetleg mégis, szívesen tartok Veletek.
Szia Erus!
Sajnálom, hogy fáj a térded, de ne add fel a reményt! Fogsz Te még velünk túrázni! :)

Képzeld el! Kb 6 évvel ezelőtt, minden előjel nélkül úgy elkezdett fájni a térdem (már nem emlékszem, hogy melyik :), hogy alig bírtam lábra állni. Csak sántikáltam, alig-alig vonszoltam magam, rettenetesen fájt. De orvoshoz nem akartam menni, mondván, hogy majd elmúlik. Külsőleg semmi jel nem látszott. Ez így ment kb. 6 hétig, amikorra is odáig jutottam, hogy mégis kell az orvos. Másnap elvánszorogtam (segítséggel) a dokihoz, megnézte, megsimogatta, tapogatta, de semmit nem tudott mondani. És akkor történt valami. De hogy mi azt a mai napig sem tudom. Másnapra enyhült a fájdalom és pár napon belül teljesen el is múlt. Úgy, ahogy jött. Azóta sincs semmi baja a térdemnek.! :)
Hátha Neked is valami becsípődés vagy ilyesmi van és hamarosan rendbe jössz!

Gyógyulást kívánok! Ott a helyed a kiránduláson! :) :)

Yesenia
Kedves Erus! Az tényleg rossz hír, hogy fáj a térded, de bízzunk abban, hogy ez csak átmeneti állapot. Anyámnak hasonló panaszai voltak, térdvédő nélkül már nem is merészkedett ki az utcára. Aztán látott egy reklámot a tévében... ezeknek 99%-ban nem szoktunk hinni, de erre azt mondta, hogy kipróbálja. És bevált! Nem egyik napról a másikra, de szép fokozatosan kezd úgy működni a térde, ahogy az elvárható. Szóval, reméljük, hogy neked is rendbe jöhet még tavaszig a térded és kirándulhatunk egy jót. Annál is inkább, mert első alkalomra szerintem inkább egy bemelegítő túra kellene, hogy felmérhessük a képességeinket, hogy "meddig nyújtozkodhatunk" a megtett kilométerek terén. Ha jó az erőnlétünk, akkor emelhetjük a tétet. Addig is javulást neked!
Kedves Lányok!

Köszönöm a biztatást, én is mindent megteszek, hogy ugyanúgy gyalogolhassak, mint korábban. Pozitívan állok a dologhoz, napról napra egyre jobban vagyok.
Lelki szemeimmel látom Diósjenőről a Csóványosra felfelé vezető utat, ahol lassan hóvirágok ezrei nyílnak majd, és lesz újra fehér minden, de most nem a hótól. Jövőre megnézem a saját szememmel, milyen csodaszép is:))
Klassz, hogy így látod a jövőt Erus, biztos gyönyörű lesz jövöre a hóvirágos Csóványos. Most azért koncentrálj az idei tavaszra, mert a Pilis is nagyon szép lesz, a Budai-hegyekről nem is beszélve... Meglátod, nagyon helyes kis túrát választunk!Megkérjük Vajkot, hogy próbáljon egy kicsit lazább kirándulást vázolni, hátha többen kedvet kapnak hozzá. Addig is hajrá!
Vajk51 írta: Kedves érdeklődők!

Már nagyon várom a tavaszt és hiányzik a mozgás! Nagyszerű ötlet a túrázás, sokkal hasznosabb, mint a számítógép előtt görnyedni! Csatlakoznék a csapathoz és április vége jó időpontnak tűnik.
Kedves Zselyke, köszönjük csatlakozásod, számítunk Rád ezek után... Kísérd figyelemmel ezt a témát, itt jelenik majd meg minden új információ a tavaszi túráról.
Helló, lehet, hogy mégis lesz valami az ismerkedős kirándulásból?? :D A lányok egyelőre sokkal aktívabbak, de talán a jó idő beköszöntével a fiúk is összeszedik a bátorságukat és jelentkeznek... :wink: Addig is folytatjuk a tervezgetést, hátha egy kész program nagyobb kedvet csinál nekik.