Általában jóval kisebb dolgoknak is tudok örülni, de ma hajnalban annak örültem, hogy életben maradtam.
A történet:
Hajnalban-nem is tudtam hány óra van- kábultan éreztem, hogy mintha füst csípné a torkomat.Az első gondolatom az volt, hogy Jenő, a földszinti agglegény megint elaludt és szénné égette az ételt.....de a füst már fojtogatóssá vált, így kinyitottam a szemem és döbbenten tapasztaltam, hogy az egész lakás csupa füst. Kiugrottam az ágyból,de pár pillanat alatt felmértem, hogy a lakásban nem ég semmi.Felkaptam a ruhám és nyitottam ki a bejárati ajtót. Döbbenten álltam meg, mert a lépcsőházban őrült meleg és átláthatatlan sűrű, fekete füst volt. Pár pillanat alatt átfutott az agyamon, hogy talán egy lakás ég.....de melyik?.....vajon alattam, vagy felettem? Merre lehet menekülni? Az erkélyről nem tudok leugrani, mert magasan vagyok.Önkéntelenül kicsúszott a számon:
-Úristen, mi van itt?
Ekkor egy tűzoltó karja nyúlt ki a sűrű füstből és maga felé húzott, majd azt kérdezte:
-Egyedül van a lakásban hölgyem?
-Igen- válaszoltam, miközben a tűzoltó már nyomta is az arcomba az oxigén maszkot és mondta, hogy kapaszkodjak belé, levisz a kertbe.
Amikor leértünk a lábaim remegtek. Nem tudom az idegességtől-e,vagy egy enyhe füstmérgezéstől.
Lent tudtam meg, hogy hajnali 4 óra van.
Félelmetes élmény volt!
Levezetésként, hogy ne legyen mindez annyira komor, eszembe jutott a barátnőm egy, minapi mondása, mely szerint:
-Irigyellek! Veled egy hét alatt több minden történik, mint velem 5 év alatt.
Ennek a halom hársfavirágnak, amit saját kezűleg szedtem. Én nem szeretem a hársfavirág teát, de a szüleim igen, és ez sokkal finomabb, mint amit a boltban lehet kapni. (Nem csak a filteresnél,hanem a szálasnál is.)
Most a szobaasztalon szárad, így "mellékhatásként" isteni illat van a szobában. :D

014.JPG
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
Nos, ma amikor jöttem haza, egy férfi aki a ház dolgaival foglalkozik, ezt mondta. Maga nagyon csinos! Nem csak most, mindig! Megrezegtettem szempilláimat és elsuttogtam egy köszönömöt. :) Máris szebb lett a napom! Férfi rég mondta ezt nekem. Tagadhatatlan, jól esik az ember lányának ha dicsérik. :) Nem Ő volt! :)

kalap.jpg

:) Ma 10.09-kor megszületett második unokám Nándor  :) Boldogság!
Gratulálok az unokához. Jó egészséget kívánok az egész családnak.

Ma költözött el a férjem. Annak örülök, hogy túléltem. legalábbis eddig.
Ennek a két üveg diétás sárgabarack dzsemnek, amit saját kezűleg alkottam a nővéremnek. Főleg azért örültem, mert az akapanyagért meg kellett harcolni: a többi ment a cefrébe. :lol:

001.JPG
Galkata írta: :) Ma 10.09-kor megszületett második unokám Nándor  :) Boldogság!

:P Gratulálok és jó egészséget kívánok!
https://www.facebook.com/MetDaanCreativ ... f=NEWSFEED

Ennek a reggel megnézett kis videónak))
Ennek a fél kiló saját termésű paradicsomnak :lol:

paradicsom1.jpg
:oops: :oops: :oops:

A legnagyobb unokám elvitt egy körre.
Egy csokor virágnak, melyet a lányomtól kaptam, mert ma 37 éve, h megszületett. A lányaim ezt "születés csokornak" hívják. Ezzel köszönik meg minden évben, h megszülethettek, s h olyanok, amilyenek. 

Büszke vagyok rájuk, mert csodás anyák, nők és feleségek lettek. :) 
Idén is elkészítettem az Adventi ajtódíszt, de majd csak november utolsó vasárnapján rakom ki, mely egyben az Advent első vasárnapja :D - ma ennek :D
Annak, hogy ma találkoztam néhány morcos, mogorva emberrel és nem hagytam hogy elrontsák a kedvemet. :) Mosolyogtam, hátha szebb lesz a napjuk. :)
Annak ellenére, hogy a kertünkben egyetlen fa sincs, a szerda reggeli -4 foknak és szélnek köszönhetően falevél akad bőven. Nem mondom, az egész hetes ülőmunka után még jól is esett egy kis testedzés, de igazán annak örültem, amit a levelek eltávolítása közben/után találtam. Igaz, hogy nem igazán természetes november közepén a virágzó primula, ibolya, oroszlánszáj és a bimbózó szobarózsa a kertben, nekem azért megmelengették a szívemet. :)

ősz.JPG
Ma konkrétan magamnak örültem :) Nem vesztettem el a humorérzékem ,az együgyűségen,butaságon .rosszindulaton nevetve tudok átlépni :) Vállveregetés nekem :lol: :lol: :lol: