Sziasztok!

Fontos lenne tudnom néhány dolgot mielőtt útra kelek!

Érkezés a Moszkva ( Szél Kálmán) téren
Onnan a 21-essel a volt (90)essel fel a Normafához?
Vagy séta a Fogaskerekűhöz, Fogaskerekűvel fel! s onnan séta a Normafához?

Lefelé a libegővel ha jól értettem, valami ilyesmi terjedt szájról, szájra.
S aki nem mer felülni a libegőre, az hogyan jut le?

S onnan, hova? Merre tovább?
Utána kb. hány km. séta?
Fontos! Nagyon fontos!

Válaszotok előre is köszönöm!

Delfin
jpetranyi írta: Szia Juli,

Akkor ez azt jelenti, hogy Rád számíthatok?

Szép napot,

Judit

Juditka, küldtem egy e-mailt. Választ várok. Szia, Panni

Sziasztok,

A túra így lett meghirdetve :

Kirándulás a János-hegyi Erzsébet kilátóhoz szeptember első hétvégéjén

Gyermekvasút, libegő vagy gyalogtúra?

A kilátó megközelíthető a Gyermekvasút János-hegy állomásától indulva erdei sétaúton, érintve Zugligeti Libegő felső végállomását is, amely a Hármaskút-tetőn található.

A gyalogtúra a Normafától indulna a kék színű turistajelzést követve.

Várom ötleteiteket és segítségeteket, hisz, ha én vezetem a túrát sose találunk oda.

Judit

Gondolom, a helyszínen dől el, hogy ki választja a gyalogtúrát és ki a gyermekvasútat vagy a libegőt.
Én a gyaloglásra szavazok.

Kellemes napot,

Judit
Szia Judit! Nagyon szerettem volna elmenni veletek sétálni,de reggel jöttek a szerelők a régi fűtést lebontani,és holnap is csinálják,ezért nem tudok veletek menni.Nagyon sajnálom,de majd legközelebb.Hívott a Panni is,hogy ő sem tud menni,mert jönnek a gyerekei,de nem jó a gépe és nem tud írni ide.                                 Mindenkinek nagyon kellemes sétálást kívánok!!! :(
Túrázó fiuk és lányok!!!

Holnap, azaz 8-án Vasárnap reggel, találkozó, a Széll Kálmán téri Metró kijáratnál, 9 órakor. Onnan a 21-es busszal megyünk a Normafáig.
Utána aki akar gyalogtúrával, tud feljutni, vagy a Gyermekvasúttal a Jánoshegyi megállóig, de onnan
minden kép sétálni kell. Ha túl kevesen leszünk, még a találkozó helyén változtathatunk. Reméljük, sokan leszünk.

Normafától a János-hegyi kilátóig 2,5 km. kb. 1 óra, enyhe emelkedővel.

A Normafa kilátópontjától egyenesen jön az Anna-rét. Tovább a kék színű körjárat turistajelzéseit kell
követnünk. A síugrósánc és a Sport szálló épületeit elhagyva érjük el a Libegő felső végállomását.
Innen indul a János-hegy csúcsára vezető emelkedő út, az 527 méter magasan álló Erzsébet-kilátótoronyhoz.
Az út mintegy két és fél kilométer hosszú, a végén emelkedővel, egyórás sétával.
Visszafelé a jelzés másik ágán (körjárat) juthatunk újra a Normafához.

A kilátóba több, féle módon is fel lehet jutni: Fogaskerekű - Gyermekvasút, illetve a Libegővel.

Libegő: A teljes árú menetjegy ára 850 Ft, teljes árú menettérti jegy ára 1400 Ft. Nyugdíjas, és egyéb utazási kedvezmény nem vehető igénybe.

Gyermekvasút:

Egy útra Menettérti útra
Teljesárú szakaszjegy 600 1200
Teljesárú vonaljegy 700 1400
Gyermekvasúton semmilyen más kedvezmény (például diákok, nyugdíjasok, közalkalmazottak, menetkedvezményi egyezményhez csatlakozó közlekedési vállalatok alkalmazottainak kedvezménye, stb.) nem adható.

Fogaskerekű: Vonaljegy 160 ft. Átszállójegy 190 ft.

A kilátó nyitva tartása: mindennap 08:00 - 20:00 óra között.
A kilátó egész éven át nyitva tart. Díjmentesen látogatható.

Az Erzsébet-kilátó a Gyermekvasút János-hegy állomásától indulva erdei sétaúton, majd műúton érhető el.
A sétaút érinti a Zugligeti Libegő felső végállomását is, amely a Hármaskút-tetőn található.
Alsó állomása a Zugligeti úton van, ahol igény szerint fel lehet szállni a Nyugati pályaudvarra közlekedő
291-es buszra, felső állomása a János-hegyet a Normafával összekötő Hármaskút-tetőn található.
Felső állomása a Gyermekvasút János-hegy vagy Virágvölgy állomásától rövid erdei sétával közelíthető meg.

Megközelítése:
- A Nyugati pályaudvarról induló 291-es busszal,
- A Széll Kálmán térről a 61-es villamossal Budagyöngye megállóhelyig utazva, majd
onnan a 291-es busszal,
- 21, 21A buszok Normafa állomásától, illetve a Gyermekvasút János-hegy állomásától
rövid sétával
Sziasztok!
Nagyon sajnálom, megbetegedtem és nem tudok részt venni a gyalogtúrán. Kívánom, hogy legyen jó időtök és töltsétek kellemesen a napot. 
üdv.
Kata 
Sziasztok lányok és fiúk!

Élménydús, nagyon kellemes volt a kirándulás ma délelőtt. Az idő fantasztikus volt, az erdő és a kilátás csodálatos. Hatalmasakat nevettünk, és piszkosul élveztük.
Én nagyon örültem, hogy elmentem, újabb embereket ismertem meg, és köszönöm nekik, hogy a társaságuk tagja lehettem.
Csatolom a képeket.

Kirándulás-31-09-08 002.jpg

Kirándulás-31-09-08 005.jpg

Kirándulás-31-09-08 008.jpg

Kirándulás-31-09-08 014.jpg
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
Szia Pannika!

Én is örülök, hogy személyesen is találkozhattam újabb emberekkel a klub-ból. Jól éreztem magam Veletek és jó volt újra felmenni a hegyre, nagyon régen voltam ott utoljára
Jól sikerültek a képek hála Tamásnak és Neked, hogy ilyen gyorsan felkerültek ide.
További szép estét, szia Juli.
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat és jó volt az idő is.
Sajnálom, hogy nem tudtam elmenni.
A képek jól sikerültek.
Sziasztok,

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat és a képek is jól sikerültek, nem is látszik, milyen alacsony vagyok :D
Jó nézni egy ilyen kis boldog és lelkes csapatot. :)
jpetranyi írta: Sziasztok,

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat és a képek is jól sikerültek, nem is látszik, milyen alacsony vagyok :D

Jutka!
Egyáltalán nem vagy alacsony, butaságot találtál ki. Ideális a magasságod.
A Jánoshegyi túra igen kellemes és hasznos volt, lehetővé tette hogy személyesen ismerkedjünk egymással.
A túrát követő vasárnaptól 5 napot töltöttünk kettesben Harkányban egyik igen kedves túratársammal, csodálatos élményekkel gazdagodtunk, bejártuk a környéket, pihentünk, nevettünk rengeteget, élményeinket nem fogjuk elfelejteni!

És ez mind a kirándulással kezdődött!
Tamas5011 írta: A Jánoshegyi túra igen kellemes és hasznos volt, lehetővé tette hogy személyesen ismerkedjünk egymással.
A túrát követő vasárnaptól 5 napot töltöttünk kettesben Harkányban egyik igen kedves túratársammal, csodálatos élményekkel gazdagodtunk, bejártuk a környéket, pihentünk, nevettünk rengeteget, élményeinket nem fogjuk elfelejteni!

És ez mind a kirándulással kezdődött!

Tamás kedves gratulálok, és a túratársnak is. Igen, így kell. Nem elég egy két órás csavargás, de folytatni kell. Az csak kedv csináló lehet. Mindenkinek ezt javaslom, vegyenek példát rólatok.
Üdvözlök Mindenkit!

Nem rég regisztráltam erre az oldalra. Most ismerkedek még az itteni lehetőségekkel, és most fedeztem fel a túra lehetőséget is.
Ennek örülök a legjobban!
Imádom a természetet, és a kerékpározást, de egyedül nem mertem hosszabb utakra indulni.
Ha csatlakozhatok a csapathoz azt boldogan megtenném!

Nagyon megköszönöm, ha kapok visszajelzést a lehetőségekről.