Yessy, ez egyáltalán nem KIS ÖRÖM!! :D Azt mondják, hogy örüljünk annak, ha van kinek örömet szerezni, van kiről gondoskodni, mert ez az jelenti, hogy vannak számunkra fontos emberek és mi is fontosak vagyunk valakinek. Ugye, hogy ez egyáltalán nem kicsi dolog??? Szép ünnepet! puszi: M.
csutka55 írta: Kedves Polli,
nagy öröm számomra, amikor ilyen "kezdtem jól érezni magam a bőrömben" emberekkel találkozom. Jobban szeretem hallani, ha valaki arról tesz tanúbizonyságot, hogy kiegyensúlyozott az élete, mint ellenkezőleg.
Szerintem egyszerűen el lehet érni életünkben a harmóniát, javaslom mindenkinek az alábbiakat minden nap megfogadni:
- Csak ma nem leszek dühös.
- Csak ma nem aggódom.
- Hálás vagyok.
- Teszem a dolgom.
- Kedves leszek az emberekhez. :P

Mi a véleményetek az alábbiakról?

Az élet törvényei:
Az élet egyetlen – ezért vedd komolyan!
Az élet szép – csodáld meg!
Az élet boldogság – ízleld!
Az élet álom – tedd valósággá!
Az élet kihívás – fogadd el!
Az élet kötelesség – teljesítsd!
Az élet játék – játszd!
Az élet vagyon – használd fel!
Az élet szeretet – add át magad!
Az élet titok – fejtsd meg!
Az élet ígéret – teljesítsd!
Az élet szomorúság – győzd le!
Az élet dal – énekeld!
Az élet küzdelem – harcold meg!
Az élet kaland – vállald!
Az élet jutalom – érdemeld ki!

Kit, milyen öröm ért a napokban?
Nekem ma nagyon jó volt az, hogy egy jót beszélgethettem a kisebbik "nagy" fiammal és, hogy a nagyobbik fiam nem került a hó fogságába az utakon.
És Téged?

Kedves Csutka!

Csak akkor érezheti magát jól valaki a bőrében, ha a környezete és saját normáinak meg tud felelni, az élet apró és nagy dolgait köz és maga megelégedésére eltudja végezni. A napi örömek pedig valamennyiünk életében megtörténnek- megvannak, csak nem figyelünk fel rá. Este lefekvéskor, mikor elcsendesedik minden, akkor gondold végig a napod és rá fogsz jönni, hogy volt egy dolog, ami igaz csak egy pillanat volt, de szép volt. Ezért már megérte a napot végig csinálni. Amit felsorolsz élet törvényének ezt valamennyien megéljük, csak nem biztos, hogy tudatosan és az sem biztos, hogy minden egyes pontját tökéletesen teljesítjük. Azért vagyunk a földön, hogy amit elrontottunk, azt próbáljuk jobbá és szebbé tenni. Tudod, én 2x kaptam esélyt, hogy itt lehessek - az életben - köztetek, és fogadalmak nélkül is kellemesek és szépek a napjaim, mert én úgy akarom. A rossz dolgokat pedig igyekszem kerülni, és ha ez lehetetlen. akkor nem az egész napomat töltöm ki vele, mert azzal nem oldom meg a számomra kellemetlent.
Milyen öröm ért ma?hogy erre is válaszoljak.Tudod nagyon örülök, hogy elköltözött azon lakó a házból, aki a lépcsőház éjszakai csendjét zavarta. Ez csak nekem és lakótársaimnak öröm, de neki - nem olyan biztos, mert nem tudni, hogy nagy hirtelen felkerekedésre mi indította. Tehát az öröm, az nem 2 oldalú.
Kedves Polli,
"Az élet törvényei"-t bátorításként idéztem mindazoknak, akik olvassák, és valamelyik életterületükön megakadtak, nem találják a kiutat. Ezek lehetőségek. Szerencsére mindenki saját akarata szerint élheti életét :P
csutka55 írta: Kedves Polli,
"Az élet törvényei"-t bátorításként idéztem mindazoknak, akik olvassák, és valamelyik életterületükön megakadtak, nem találják a kiutat. Ezek lehetőségek. Szerencsére mindenki saját akarata szerint élheti életét :P

Örülök, hogy Te is így látod :lol: 
Sziasztok,
nagyon érdekes a  téma,én is hozzáteszem a magamét.
Amikor a tudatos élet szóba kerül,akkor valamennyien egyfajta ébredésre gondolunk,és ez igaz is.A mi korosztályunk nagyon érdekes.Különböző utakon jutottunk el jelenlegi felismeréseinkhez.Nekünk messze nincs egységes életfilozófiánk,Az élet értelmét,célját,sokan sokféleképpen fogalmazzuk meg.Vannak köztünk Istenhívők,szabadgondolkodók,ateisták.Egy dologban azonban megegyezünk. Hiszünk önmagunkban,hiszünk az emberben.Való igaz,"Az embernél nincs semmi csodálatosabb."
Hitem szerint hatalmas lehetőség a sorstól,hogy ezt a létformát megtapasztalhatjuk. 
Mit is jelent embernek lenni?
 A gondolat teremtő ereje által részünk lehet az alkotás csodájában.A cél talán a jellem fejlődése,a vezérfonal a szeretet.Hogy mi a feladatunk a világon? Én csak a magam nevében beszélhetek.Szeretném ,ha ez a világ egy icipicit általam is jobb lenne.Ha csak egy apró mécses  fényének az erejét adhatom hozzá,akkor is.Sokan sokfélék vagyunk.Botladozunk az életben,sokszor hibázunk,vétkezünk,de nem érünk rá roskadozni a súlya alatt,mert ki nem alvó  reményekkel,hittel nap mint nap képesek vagyunk az újrakezdésre.
Ki is vagyok én? Az élet színpadán olykor gyermekeiért küzdő anya,szerelmes asszony,a megélhetésért dolgozó nő,és ki tudja,hányféle szerep vár még rám?
Ha felnézek a csillagos égre,földi életem ebből a "porszem"aspektusból nézve nagyon jelentéktelennek tűnik.Ha viszont a halhatatlan lélek nézi tekintetemen át a csillagos eget,harcom önmagammal,a világgal új értelmet nyer,mert tudom, új dimenziók fényében más jelentést hordoznak..  
Üzenet

"Vezess, Taníts, Kövess!

Éld példamutató életedet továbbra is, adj erőt és hitet az elgyengülőknek, támaszt az elesetteknek, célt a céltalanoknak.
Légy zászló, mely magasan lengve követendő. Példát ad mindenkinek, aki sopánkodik és elégedetlen.
Hited erőt ad, és általa átgázolható minden, ami akadályként gördül eléd.
Mosolyogj és bátoríts, hogy általad erőt merítsenek még az egészségesek is."

Boldog Húsvéti Ünnepet kívánok mindenkinek.
Több videót hoztam, melyek összefüggő előadást tartalmaznak a kommunikáció formájáról. Érdemes arra, hogy megnézzük, de még inkább arra, hogy alkalmazni is megtanuljuk. Segíthet a mindennapi kapcsolatainkban, párkapcsolatokban.
Persze aki ezekkel a dolgokkal tisztában van, neki biztosan nem mond sokat.
Van ilyenre is biztosan példa. :)

Első:
https://www.youtube.com/watch?v=g8dDDtjrrow

Második:
https://www.youtube.com/watch?v=6XjmrLkgp14

Harmadik:
https://www.youtube.com/watch?v=cZUtQItyKf4

Negyedik:
https://www.youtube.com/watch?v=_wH2PffGYv4
nagyon is tudatosan élek.pontosan tudom hogy mit szeretnék,és azt is mit várnának tőlem,amit nem teszek. :):):):) :D :D :D :D :D
Kedves Jagica
hálás vagyok, hogy feltetted, köszönöm Neked.

Először csak az elsőt akartam megnézni, aztán már nem volt már megállás.  :)
Jót szórakoztam, "sírtam", nevettem (magamon). Remélem még bőven lesz időm gyakorolni és  hasznosítani. (Ha tanár lennék, biztosan levetíteném ofő órán.) 

Hááát, tudatosnak lenni -ilyen értelemben- nem könnyű.  :lol:

Üdv: Sym 
Szia Jagica!
Megnéztem én is.
Vajon van ember, aki  ezek alapján él? - nagyon boldog lehet, vagy nem tudom!
Köszi, hogy feltetted,  :)
Kedves Fatumos!

Ez egy remek hír. Legyen kívánságod szerint. :)

Kedves Sym!

Örülök, hogy elnyerte a tetszésedet. :)
Valaki megosztotta, s nem is tudom, mi vezérelt, hogy megnézzem. Aztán láttam, hogy nem csak egy rész van. Igen, nekem sem volt nyugtom, míg az összeset meg nem néztem. Élveztem minden percét. :)
Gyakorlás. Ó igen. :)

Kedves Lilao!

Alapjáraton nem vagyunk részesei az ilyen boldogságnak. :)
De hál' isten vannak emberek, akik erre felhívják a figyelmet, a többi már azon múlik, aki szeretné, ha könnyebben tudná megélni a kapcsolatait azáltal, hogy kikerüli a konfliktusból eredő bántásokat.

Üdv Jagica.
Ja nem erről volt szó?Nem baj lehet nevetni! :) :D :roll:
Kedves Vajk! Jó látni, hogy férfiként is van, aki "tudatosan" él és gondolkodik, és a spiritualitást nem csak női szeszélynek tartja. :)
„Ha szeretsz, vigyázz magadra! Szemben úszol az árral, s a világgal szembe mész. Szeretni manapság annyit jelent, hogy lángot gyújtasz a szélviharban. A tüzet meg kell óvni, mert elfújja a szél. Napról napra újra kell éleszteni - elsősorban saját magadban. Ez a világ gyűlöli a szeretetet, mert az gyengéd, alázatos, megbocsátó és bölcs. A világ pedig erőszakos, öntelt, a másikon átgázoló, képtelen megbocsátani és ostoba. Győzni akar és nem veszíteni. Kapni akar és nem adni. Inkább gyűlöl, mint szeret. Lebeszélnélek a szeretetről, ha nyerni, érvényesülni és meggazdagodni akarsz ebben a világban, de ha az életed értelmét keresed, szíved boldogságát és halhatatlan örömét, ha azt az egyet keresed, amiért az embernek érdemes élni: akkor tanulj meg szeretni. Akkor is, ha lemaradsz. Akkor is, ha vesztes maradsz. Akkor is, ha nem szeretnek. Olyan lángot gyújts a szívedben, amelyet nem képes elfújni az a szennyes szélvihar, amelyben élsz!” Müller Péter 
Én tudatosan élek,az,hogy más hogyan élnem érdekel.
Csak önmagamért vagyok felelős és persze azért, hogy a gyermek/ gyermekek akiket akit neveltem ebből a szempontból is milyen felnőtt lett.
Én nem akarok megváltoztatni senkit.
Mindenkinek szuverén joga hogyan él.