Várom hozzám hasonló kerékpár-őrültek, vagy csak szimpatizánsok csatlakozását a témához, kerékpáros túrabeszámolókat, esetleg idei kerékpáros projektekhez (Balaton-, Fertő-tó-, Tisza-tó kerülés, Országos Túrakerékpáros Találkozó, 1-2 napos túrák) csatlakozni kívánók jelentkezését.

Kép
Kedves Vajk!

Én is egy ilyen kerékpár-őrült vagyok.Tegnap 2013.01.13.-án megjártuk a Budai-hegység egy részét.
Jó volt látni,hogy többen is bringáztak a hegyekben.:)
A tavalyi Országos Túrakerékpáros Találkozón is részt vettem,ahol nagyon jól éreztem magam.
Túratárs.com-mal nagyon ritkán megyek,mert nem igazi kihívás.Természetesen ha lesz olyan túra,ami megragad,akkor ott leszek.
Vajk51 írta: Várom hozzám hasonló kerékpár-őrültek, vagy csak szimpatizánsok csatlakozását a témához, kerékpáros túrabeszámolókat, esetleg idei kerékpáros projektekhez (Balaton-, Fertő-tó-, Tisza-tó kerülés, Országos Túrakerékpáros Találkozó, 1-2 napos túrák) csatlakozni kívánók jelentkezését.

Kép

Kedves Vajk és Bringások!

Szívesen csatlakozom - időmtől függően - a túrákhoz. A Fertő-tavat már körülbringáztam egyszer, de a Balaton még kimaradt ... szeretném pótolni, amint lehet!! 
Örömmel látom, hogy csak megindul itt (is) az élet... :)  

Akkor felteszem a kérdést a két lelkes hölgynek: mit célozzunk meg "csapatosan" a nyáron? Egy Balaton-kerülést, vagy egy 50pluszKlub "csapat" együttes részvételét július végén a Bakonyban a 2013-as Országos Nemzetközi Túrakerékpáros Találkozón... Mondjuk én a találkozóra mindenképpen el szeretnék jutni, így a kérdés kicsit költői... De a Balaton-kerülést is nagyon szeretném megcsinálni, kérdés, lesz-e mindkettőre időm a nyáron... Mert hogy még dolgozom... :)
Vajk51 írta: Örömmel látom, hogy csak megindul itt (is) az élet... :)  

Akkor felteszem a kérdést a két lelkes hölgynek: mit célozzunk meg "csapatosan" a nyáron? Egy Balaton-kerülést, vagy egy 50pluszKlub "csapat" együttes részvételét július végén a Bakonyban a 2013-as Országos Nemzetközi Túrakerékpáros Találkozón... Mondjuk én a találkozóra mindenképpen el szeretnék jutni, így a kérdés kicsit költői... De a Balaton-kerülést is nagyon szeretném megcsinálni, kérdés, lesz-e mindkettőre időm a nyáron... Mert hogy még dolgozom... :)

Ehhez annyit tudok hozzászólni, hogy szívesen részt vennék mindkét programban - de mivel én is dolgozom, függ a szabadság lehetőségétől. 
35985_425955673481_1066613_n.jpg
kedvesemzse írta:

Ehhez annyit tudok hozzászólni, hogy szívesen részt vennék mindkét programban - de mivel én is dolgozom, függ a szabadság lehetőségétől. 

Volt egy fergeteges bakancsos és bringás túránk a Bakonyban, csatolok egy képet, ahol éppen a Cuha patakon kelek át.[img]
[/img]
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
kedvesemzse írta:
kedvesemzse írta:

Volt egy fergeteges bakancsos és bringás túránk a Bakonyban, csatolok egy képet, ahol éppen a Cuha patakon kelek át.[img]
[/img]

Sajnos a bringázás nem erős oldalam, de ezt a Cuha-patakot tavaly gyalogtúra keretében hódítottuk meg. A Bakonyban csodás helyek vannak, évek óta járunk ide minden pünkösdi héten, és mindig elámulok azon, hogy újabb és újabb felfedezetlen helyekre jutunk el. Sokszor úttalan utakon, patakokon-sziklákon kell keresztülverekedni magunkat, de az élmény mindenért kárpótol. Kicsit irigykedem, ha ezt a tájegységet választjátok, bár az idén is ott leszek! Remélem... :D  Jó bringázást nektek! Üdv: Márti 
[/img][/quote]

Sajnos a bringázás nem erős oldalam, de ezt a Cuha-patakot tavaly gyalogtúra keretében hódítottuk meg. A Bakonyban csodás helyek vannak, évek óta járunk ide minden pünkösdi héten, és mindig elámulok azon, hogy újabb és újabb felfedezetlen helyekre jutunk el. Sokszor úttalan utakon, patakokon-sziklákon kell keresztülverekedni magunkat, de az élmény mindenért kárpótol. Kicsit irigykedem, ha ezt a tájegységet választjátok, bár az idén is ott leszek! Remélem... :D  Jó bringázást nektek! Üdv: Márti [/quote]

Hidd el, a bringát csak ajánlani tudom - én is néhány éve kezdtem komolyabb túrákon részt venni vele! Az emlegetett bakonyi eset csillagtúra-szerűen valósult meg, falusi turizmus keretében szálltunk meg egy házban, onnan indultunk egyik nap bringával, másnap bakancsban bejárni a Bakonyt és környékét. Mi is jártunk úttalan-utakon, vízmosásban, patakmederben, barlangban .... felejthetetlen élmény volt. Ekkor történt egyik nap, hogy egy rejtett tisztáson legelésző szarvasba botlottunk - nem tudom, melyikőnk lepődött meg jobban, de hogy az állat is, az biztos, mert néhány másodpercig mozdulatlanul nézett minket, mielőtt eltűnt a sűrűben .... Bármikor megismételném ezt a fajta túrát (is)!
Vajk51 írta: Várom hozzám hasonló kerékpár-őrültek, vagy csak szimpatizánsok csatlakozását a témához, kerékpáros túrabeszámolókat, esetleg idei kerékpáros projektekhez (Balaton-, Fertő-tó-, Tisza-tó kerülés, Országos Túrakerékpáros Találkozó, 1-2 napos túrák) csatlakozni kívánók jelentkezését.

Kép

szerbusztok
Kis István vagyok Kecskemétről és boldogan körbekerekezném a balatont egy remek társasággal
itt is fent vagyok de a facebon is írjatok és egyeztetünk
Kedves - hozzám hasonlóan - túrakerékpár megszállottak!!

Örülök, hogy lassan kijön belőlünk egy túracsapat létszám... :) Bíztam benne...

Nekem már eléggé kezd betelni a "túranaptáram", mert máshol is érdekelve vagyok, de azért csak tudnánk valami közöset is csinálni a bringaszezonban... Nekem egy "Balaton kerülés" június végén jöhetne szóba, az ugye oda-vissza úttal együtt 3,5-4 nap... Előtte még - mondjuk - május vége felé egy "összerázó" egynapost is megpróbálhatnánk Pest környékén... Vannak ötleteim, de azok lehetnek másoknak is... :)

Felhívnám a figyelmeteket a következő eseményre:

Országos Nemzetközi Túrakerékpáros Találkozó 2013
Bakony, Gaja-völgy - Tölgyes Tábor - 2013. július 23. /kedd/ - 2013. július 28. /vasárnap/ 

Én erre mindenképpen szeretnék eljutni, mert a tavalyiról lemaradtam...  Hátha közületek is érdekel valakit/valakiket... Akkor ott is találkozhatnánk egymással...

Itt a tavasz a kertek alatt... Már nagyon mennék... :) Ti is így vagytok vele?
Mai túrám...

Kedves bringakedvelő klubtársaim, most jöttem meg egy 100 km-es tekerésből, ebből az alkalomból megosztanék néhány képet Veletek, hogy kedvet csináljak esetleges közös bringatúrákhoz a jövőben... 

Két hete a Tisza tó kerülés volt műsoron, most Békés megyei célpontom volt: Vésztő-Mágorpuszta, történelmi emlékhely... Érdemes megnézni, ha valaki netán arra jár...  

Jövő hétvégén Biharugra jön, az is nagyon csodálatos hely, halastavak, madárvárta... Remélem ott is lesznek jó fotótémáim...

Szóval aki netán kedvet kap, bátran jelezze... Én ugyan szeretek egyedül is menni, de társaságban mégis csak jobb...

Mákvirágok.jpg

Pipacstenger.jpg

Bekesi_hid.jpg

Mágorpuszta.jpg

Csolt_monostor.jpg
Kedves Vajk!

Én is szívesen csatlakoznék, csak a távolság... Budapesten lakom, innen elég nehéz összehozni.
Amennyiben van rá mód, és lehetőség, összehozhatunk egy túrát. Pláne ha többen is lennénk.
Gyönyörű tájon jártál, és az időjárás is kegyes volt.
Múlt héten Leányfalun voltam bringával (délután tudtam indulni, 50 km összesen), de elég magas a Duna, így a kavics szedése elmaradt. (Mármint a virágcserepek alá a kaspóba szerettem volna gyűjteni egy keveset.)

Örülök, hogy Te is meglátod a természet szépségeit.
Kedves Orchidea!

Budapestről induló bringatúrákra is vevő vagyok, egyrészt mert most szereztem be bringaszállító sínt a kocsira, másrészt mert amúgy is töltök minden hónapban pár napot Pesten munka- és családi ügyekből kifolyólag, ilyenkor a fiaméknál szállok meg. Ha egy hétvégi bringatúra előre le van fixálva, akkor már előző nap fel tudok menni és másnap részt tudok azon venni... 

Volt még pár érdeklődő előzőleg is, velük is felveszem újra a kapcsolatot, hogy egy jó kis kerékpáros túracsapatot összehozzunk... Érdekes módon mind hölgyek voltak... :) A magukat előszeretettel sportosnak hirdető urak valahogy nem tülekedtek... :)

Vannak túraleírásaim Pest környéki bringatúrákra, majd közzéteszek itt párat belőlük... 

Utkozben3.jpg
Rendben, várom...

Voltam már Vác, Verőce, Visegrád, Szentendrei-sziget vonalán többször, Szentendre és Leányfalu között gyönyörű az út. Kisoroszi is nagyon szép. Meg kell várni amíg egy kicsit most lemegy a vízszint, mert a fehér homokos partot nem tudjuk megközelíteni, pedig érdemes. :D

Na kalandra fel!!!

Kezd kétségessé válni az idei Országos Nemzetközi Túrakerékpáros Találkozó. Levélben érdeklődtem,sajnos arra sem kaptam választ.:(