darvak 3.jpg

Jó reggelt Tamás,

Örülök az érdeklődésednek.
Ha ez is jól sikerül, akkor jövőre megnézhetjük a darvak vonulását is.

Szerintem az is fantasztikus.

Kellemes napot,

Judit
A hozzászóláshoz csatolt képeket csak a regisztrált tagok láthatják.
Szia Judit!
Engem továbbra is érdekel ez a program. Jó lenne egy "időjárás-felelőst" kinevezni, aki gondoskodik a napsütésről ezen a napon... :D Gondolom, a vadludak vonulnak mindenféle időben, de jó lenne fotózni és az ködös-esős időben elég nehézkes. Jövő héten már biztosabbat tudhatunk erről, mert pl. szakadó esőben nem túl élvezetes a szabadtéri program, bármilyen érdekes a látnivaló... De tudod: LEPÉNYHAL!
Üdv: Márti

Szia Márti,

Igazad van, hisz az időjárás sajnos elronthatja a kedvünket.
És mint köztudott a ludak korán kelnek, reggel hétkor repülnek fel a tóról, amikor még a köd is nagy.

Ha szerencsénk van, akkor az esti behúzást nyomon követhetjük, hisz délután háromkor már érkeznek a legfáradtabb ludak és pár órát gyönyörködhetünk bennük.
köd.jpg

Nos, várjuk meg mit is mondanak a békák az időjárásról.

Kellemes estét és persze addig még beszélünk.

Judit
jpetranyi írta:
Szia Márti,

És mint köztudott a ludak korán kelnek, reggel hétkor repülnek fel a tóról, amikor még a köd is nagy.

Ha szerencsénk van, akkor az esti behúzást nyomon követhetjük, hisz délután háromkor már érkeznek a legfáradtabb ludak és pár órát gyönyörködhetünk bennük.
köd.jpg

Judit

Szia Juditkám!

Engem is érdekel a dolog.
Pannika írta:
jpetranyi írta:
Szia Márti,

köd.jpg

Judit

Szia Juditkám!

Engem is érdekel a dolog.
Találkoznánk a Dliben, vagy nekem a Kelenföld lenne jó, ott szállnák, vagy szállnánk fel, mert lehet, nem egyedül mennénk. Költségei, az úton kívül? Gondolom, minden önköltséges.

Puszillak, Panni.
Jó reggelt,

Négyen lennénk és Tamással kellene megbeszélni, hogy tényleg elvisz-e bennünket autóval.

Az időjárás? Nos, megnéztem és sajnos esőt ígér.

Pannika, Márti és Tamás, várom a javaslatokat.

Kellemes vasárnapot,

Judit

vörösnyakú ludak.jpg

Továbbra is folyamatosan érkeznek a vadludak: már 21 ezren vannak a tatai Öreg-tavon! Főként nagy lilikek és vetési ludak, de megérkeztek a ritka ludak is. A tömegben 17 vörösnyakú lúd (Branta ruficollis) is előkerült. A mellékelt kép teleszkópon keresztül készült. Ezek az eszközök igazán élményszerűvé teszik a ludak és más madarak megfigyelését. A rendezvényen láthatósági mellényes önkénteseink állnak majd a teleszkópok mögött, és mindenkinek segítenek a madarak keresésében, meghatározásában.
XIII. Tatai Vadlúd Sokadalom
2013. november 29-30.
További információ, részletes program:
http://www.vadludsokadalom.hu
Mindenkit szeretettel várunk!
Sziasztok! Judit, nincs valami befolyásod az időjárásügyieknél?? Legalább azt intézd el, hogy ne essen... a hideg nem számít (annyira), de az egész napos esőben sétálás... Brrrrrrrr... :( Ma pont ilyen idő van, és még arra sem tudtam rábeszélni magamat, hogy levágjam a virágzó rózsákat, mivel közeleg a tél.
Hét közepe táján már biztosabbat lehet tudni, szerdán térjünk vissza a pontosításhoz. Azért reménykedem, talán nem lesz annyira vészes az idő.
P.S. : Közben végigböngésztem az előzményeket, és arra lennék kíváncsi, hogy hol van az a sok ember, akik még szeptemberben is lelkesedtek az ötletért??

Szia Márti,

Ha kinézek az ablakon nekem sincs nagy kedvem a kiránduláshoz.

Az érdeklődök? Hova lettek? Talán, ők már tudják milyen idő lesz.

Beszéljünk még a héten.

Üdv,

Judit
jpetranyi írta:

Szia Márti,

Ha kinézek az ablakon nekem sincs nagy kedvem a kiránduláshoz.

Az érdeklődök? Hova lettek? Talán, ők már tudják milyen idő lesz.

Beszéljünk még a héten.

Üdv,

Judit

Sziasztok!
szerettem volna menni Veletek,de sajna,más program jött közbe. Remélem az idő kegyes lesz Hozzátok és nem fog esni.
puszi Cintia :)
Szia Judit!
A mai szélben szétfagytam, mire beértem a munkahelyemre, pedig alig egy órát voltam kint. Szerinted mennyit javulhat szombatra?? Nagyon pesszimista vagyok, de beszéljünk csütörtökön, jó?
Tatai Vadlúd Sokadalom-Wild Geese Festival in Tata, Hungary

30 ezresek klubja: ma reggelre 31 ezerre emelkedett a vadludak száma a tatai Öreg-tavon!
Hideg, de szép időt jósolnak a hétvégére, ha így marad, akkor igazi látványosságban lesz részünk. A program már pénteken este elkezdődik az Öreg-tó Club Hotelben, majd szombaton reggeltől egészen estig a tóparton várunk szeretettel minden érdeklődőt!

szombat.jpg

XIII. Tatai Vadlúd Sokadalom
2013. november 29-30.

További információ, részletes program: http://www.vadludsokadalom.hu
Nahááááááááááááát!!! Most találtam rá erre a tavalyi szervezkedésre...
Ettől teljesen függetlenül tettem fel ugyan erről a témáról szóló írásomat....
A Művészet és kultúra oldalon található "Kacsulák" - címmel.
Érdekes volt a felvetést, és a hozzászólás hullámzást végigolvasni.
Hasonló szép élményeket kívánok mindenkinek
Szretettel: Ferenc