Sokan az interneten élik az életüket. Számos oka lehet.
Sokan sosem találkoznak, de itt nagy barátok, vannak akik még a facebookon is jelölik egymást ismerősnek. :)
Az ilyen kapcsolatokról mindig eszembe jut egy tanulságos rajz.
Ez:

http://aztadom.co/fun/3231681
Kedves Csenta, igazad van de azt gondolom, hogy akiknek csak a netes barátság marad hagyjuk meg nekik ezt az örömet, mert azoknak az embereknek ez is sokat jelent, van olyan sajnos hogy nem csak sokat hanem mindent, van hogy akár életek is múlhatnak rajta.

Mi meg akiknek ennél több jutott, legyünk hálásak érte, ja hogy ezért tenni is kellett? Akkor legyünk azért hálásak, hogy tudtunk tenni ez ügyben.
Csentának igaza van! Az összes társasági oldalon élő "idióta" (akiknek a barátai, rokonai, szerettei esetleg több száz kilométerre szakadtak az anyaországtól) megérdemli, hogy ne legyen mellette senki! Mer mér nem ment utánuk? Akkor nem kellene a neten élni a (többi neten élő idióta szerint) szánalmas életét! :twisted:

És akkor még nem beszéltünk a sok álintellektuális inkontinenciában szenvedő okostojásról (ezek, annak ellenére, hogy tojások, osztódással szaporodnak. :roll: ) akik szintén a netet szemetelik tele a baromságaikkal... vszleg azért, mert a való világban inkább elkerülik őket. :lol:

Mivel a megszólalási lehetőségeim végesek, válaszolok néhány korábbi panaszra: nincs fényképem, hogy mindneki azonnal tisztában legyen vele, hogy mennyire arcátlan (vagy akinek ismeretlen ez a szó: pofátlan) vagyok. :mrgreen:

Tetszett a kutya-kontra csontos hasonlat, úgyhogy most virtuálisan lebrunyáltam minden neten okoskodó idiótát (élükön azzal, aki ezt a fantasztikus tanácsot adta )... :twisted: De ne aggódjatok, holnap is visszajövök :lol:
Kedves Simi,

Hogyne. Ha olvastad, akkor ezt is írtam a hozzászólásomban: "Számos oka lehet." :)

A topik apropóját egy a facebook idővonalamon megjelent női siránkozás adta.
Panaszkodott az illető arra, hogy sokan csak ott vannak az ismerősei között- sok csak virtuális is- és rá sem írnak.

Akkor betettem neki oda azt a képet válaszként.
Belelovalta magát az elvárásaiba, amik szerintem fölöslegesek és irreálisak.
Szia Csenta!

Milyen igaz a rajz :) bizony, sokszor olyanok akarnak az ismerőseim leni, akiket egyszer látok az utcán....
Volt régebben ilyen felirattal póló : " Attól , hogy látsz az utcán, még nem vagyok az ismerősöd "
De sajnos van aki "gyűjti" az ismerősöket :(
további szép napot :)
„Kedves” Csenta,

számomra ebben a történetben nem az a legszomorúbb, hogy így reagáltál, hanem az, hogy még büszke is vagy rá. Te úgy gondolod, hogy ez egy frappáns válasz, szerintem szimpla taplóság.
Tévedtem, amikor azt gondoltam, hogy rendelkezel legalább minimális érzelmi intelligenciával.
Ezen az oldalon a téged „kritizáló” írásokat nagyon ügyesen figyelmen kívül tudod hagyni. Javaslom, hogy tégy így máskor is: gyakorolj önuralmat, csukd be a szemecskéd, és hagyd, hogy mindenki úgy élje az életét, ahogy akarja. Ha a hölgy még nem törölt az ismerősei közül, akkor töröld te, és nem lesznek további problémáid. Tudod: amiről nem tudsz, az nem fáj.

Mások felett kiválóan tudsz ítélkezni. Esetleg néha nézz tükörbe is.

Üdv! Lidi
Cintia írta: Szia Csenta!

Milyen igaz a rajz :) bizony, sokszor olyanok akarnak az ismerőseim leni, akiket egyszer látok az utcán....
Volt régebben ilyen felirattal póló : " Attól , hogy látsz az utcán, még nem vagyok az ismerősöd "
De sajnos van aki "gyűjti" az ismerősöket :(
további szép napot :)

Kedves Cintia,

A hozzászólásodból látom, Te megértettél engem, hogy miről írtam.Jó az, ha nem keverünk bele olyasmit, amiről szó sem volt :)

Ezek a virtuális ismeretségek sok veszélyt is hordozhatnak magukban. Az internet kiölheti az emberből a bizalmat is, a gondolkodását meg is tépázhatja.
Gondolom nem írok azzal újat, hogy a például csak a facebookon is mennyi pénzlehúzós csaló jelen van. Az a rengeteg Afrikában- Nigériában, Ghanaban , főleg Accraban tanyázó- amerikai és egyéb nemzetiségű férfi, akik jóképű, sokszor magas rangú amerikai hivatásos katonák fotóival keresik áldozataikat. Középkorú és idősebb naiv nőket, akiknek szerelmet, házasságot hazudva lelkileg és anyagilag is tönkretesznek.
Vannak magyarok is.,mindenféle náció.

Ezek a becstelen emberkék magyar társkereső oldalakra is beeszik magunkat és sok a magyar csaló is.Férfiak , nők. A nők közül a sok orosz, ukrán szépség a középkorú, idős pasik pénzére les.

Egy régióbéli kiránduláson vettem részt , tavaly ősszel, amit egy ismerősöm szervezett és ott összebarátkoztam egy hatvanas nővel. ( Nahát most már tuti pasinak gondolnak néhányan :D )
Tartjuk azóta is a kapcsolatot, e ami a lényeg, egyszer egy furcsa dolgot mondott nekem.
Ezen az oldalon, itt az 50+-on, ahová regisztrálva volt, megismerkedett egy pasival, aki élete nagy szerelme lett úgy,hogy sosem találkoztak. A pasikának nem volt fotója ( kicsalta tőle az e-mail elérhetőségét, oda küldött), de behízelgő modorával a közelébe férkőzött.!!!! Nekem eleve gyanús ha egy férfi túl negédes, túl behízelgő a modora.
A lényeg, hogy a pasi ezt a nagyon naiv nőt rászedte egy nagyobb összeg utalására.
Azt írta neki,hogy jelenleg külföldön van , ellopták az iratait, mindenét. Western Union formájában küldte neki a pénzt. Úgy kérte a pasi, gondolom tudod miről van szó.
Lángolt a nő a szerelemtől és várta a Drágaságot.
Akkor keresett a nő, amikor újra pénzt kért a pasi.

Hát tudod, én kapcsoltam rögtön, mert ezeken a helyeken nem csak rendes emberek vannak ám, hanem bűnözők is. A moderátor, az admin nem fogja őket kiszűrni, ha nem viselkednek furcsán, nekik más a dolguk. Nem vagy biztonságban itt senkitől!!!!!!
Ha naiv vagy,nem vagy résen, bármelyik netes portálon is, közösségi oldalon, társkereső oldalon kifigyelhet egy aljadék, legyen az nő vagy férfi és már meg is kezdi ellened a szépen felépített akcióját.

A pasikát nem sikerült elkapni,próbálkozott még a nőnél,hogy megkárosítsa még jobban, aztán felszívódott.
A fényképe alapján benne van a férfi az egyik amerikai publikus csalók nyilvántartásában, megkerestem a az újdonsült ismerős hölgynek.
Teljesen magába roskadt.
Így van az, ha valaki nagyon széplelkűnek látszik, nagyon naivnak, kipécézik a rosszéletű csalók. A Párom,. hu-ról 2 hónapja "emeltek ki" az illetékesek csendben , egyet, az egy magyar fénykép nélküli pasi volt, , a Love.hu-n úgy 6 hónapja kapcsoltak le egy nagyon jóképű férfit ábrázoló fényképpel garázdálkodó amerikai férfit.
Nem is értem. Nem feltűnő, hogy mit keres egy külföldi pasas magyar társkereső oldalon?
Nem feltűnő, hogy egy pasi pénzt kér egy nőtől?
Hogy némelyik nő milyen naiv!!!!

Szóval jó,hogy vannak ilyen webes helyek, de itt jelen lenni nem veszélytelen.
Aki nagyon magányos, nagyon kapcsolatra, vágyik és naiv - az életkor nem garancia rá!!!!!- az hamar áldozattá válhat.

A virtualitás, az virtualitás. Még ha személyesen megismersz valakit( akár nő nőt is) az sem garancia, hogy ki is valójában az a másik ember. Főleg ilyen helyekről. A többség minden bizonnyal tisztességes, de bele kell kalkulálni,hogy bűnöző is lehet akár. Szóval óvatosan.

Nagyon szép napot, hétvégét! Megyek lassan a két dobermanommal futni. Már " itt rágják" a fülem :D
Kedves Csenta!

Cintiának írtakkal kapcsolatban jutott eszembe a következő:

Valóban az áldásos és igazi kapcsolat a személyes kapcsolat nem a vírtuális.
Csalók, szélhámosok, szeretetre kiéhezett naív nők mindig is léteztek és léteznek teljesen függetlenül attól, hogy vírtuális vagy élő közegbe ismerkedik valaki, igaz a névtelenség mögé bújva sokkal könnyebb.
Azt el sem tudom képzelni, hogy valaki hogy lehet látatlanul, ismeretlenül annyira szerelmes, hogy a józan eszét a sutba dobja. De legyen az személyes kapcsolat, hogyan lehet valaki 50-60 évesen annyira óvatlan, hogy anyagilag hagyja magát megvezetni, kifosztani.
Kedves simi,

Neked, nekem ez nem probléma, ám nagyon sok naiv és sajnos buta ember is van.
Vannak kifejezett áldozattípusok.
Számomra hamar kiszűrhetőek. Férfiak, nők.
Ezek az emberek nem a valóságban élnek, hanem valahol az álmaikban.
Jelentőséget tulajdonítanak olyan viselkedésformáknak, amik nem róluk szólnak, de nekik, mert potenciális balekok. Elhiszik ami nem igaz.
.
:D
Lidi67 írta: „Kedves” Csenta,

számomra ebben a történetben nem az a legszomorúbb, hogy így reagáltál, hanem az, hogy még büszke is vagy rá. Te úgy gondolod, hogy ez egy frappáns válasz, szerintem szimpla taplóság.
Tévedtem, amikor azt gondoltam, hogy rendelkezel legalább minimális érzelmi intelligenciával.
Ezen az oldalon a téged „kritizáló” írásokat nagyon ügyesen figyelmen kívül tudod hagyni. Javaslom, hogy tégy így máskor is: gyakorolj önuralmat, csukd be a szemecskéd, és hagyd, hogy mindenki úgy élje az életét, ahogy akarja. Ha a hölgy még nem törölt az ismerősei közül, akkor töröld te, és nem lesznek további problémáid. Tudod: amiről nem tudsz, az nem fáj.

Mások felett kiválóan tudsz ítélkezni. Esetleg néha nézz tükörbe is.

Üdv! Lidi
Kedves Csenta!

Pár napja belenéztem az oldalon a fórumba.
Korábban regisztrált voltam itt, aztán töröltem.
Úgy döntöttem írok Magácskának ide.
Izgalmas jelenség Magácska.
Színt hozott erre a fórumra, csak így tovább Hölgyem.
Jó Magát olvasni.
Ne törődjön senkivel.
Álszent nők kötnek itt Magába, akik egy vénember agyament témáira írogatnak.
Bólogatnak
Itt mindenkibe belekötnek ezek a spinék,aki okos.
Hajrá!
Ne hagyja magát.
Sokan azért nem írnak, mert nincsenek jó témák.
Meg ugye a díszes társaság miatt sem.
Csókolom a kezeit, kíváncsian olvasom.