Azt szeretném meg kérdezni hogy volt e már valakinek valakiknek e témában élménye(akár meghatározó is) esetleg  ne tán még műveli is.
Szívesen felvenném a kapcsolatot  olyanokkal, akik tudnak valami evezési lehetőséget Budakalász környékén,hobbi szinten.A  " régi szép  időkben" sokat csónaktúráztunk a családdal.
Üdv.   Vali  
kapasjelzo írta: Azt szeretném meg kérdezni hogy volt e már valakinek valakiknek e témában élménye(akár meghatározó is) esetleg  ne tán még műveli is.

Kapásjelző vízparttal kapcsolatos kérdését olvasva bukkant elő egy régi - kora tavaszi hajnali emlékem:
 A sátorból kibújva körülöttem minden csupa dér volt. A Tisza-tó felett csak pára- köd pamacsok úsztak. A túlpartból semmi sem látszott. A kezem majd odafagyott a kintfelejtett – kinthagyott horgászbothoz. Véletlen? Nem tudom. Mindenesetre ekkor fogtam életem első balinját.
 Azt hiszem, életem egyik legfinomabb reggelije volt a bográcsban maradt, kocsonyává dermedt törpeharcsa-paprikás finom fehér kenyérrel. Ízét szinte még ma is a számban érzem.
Próbáltam itthon is, még a bogrács is azonos, a törpeharcsa ugyan dunai, de ahhoz az ízhez még csak hasonlóra sem sikerült!
Nos, én átfogalmaztam a mondást: szerintem aki a halat szereti, rossz ember nem lehet!
Szeretem, szerettem a vizet,
Jó volt a vízparton üldögélni. Sokszor nem is a halfogás motivált, bár néha azért akadt.
Jó volt figyelni a természet ébredését, hallgatni a sirályok rikoltását, lesni a kishalak szétfreccsenését, ha rabló uraság megjelent.
Jó volt este hallgatni a sünök szuszogását, a nádas halk susogását.
 Tisza-tó, Kunsági csatorna, Körösök vidéke ... gyönyörű!
Tudom, hogy még sok szép horgászhely akad Magyarországon!
 – A többit csak azért nem tudom dicsérni, mert azokat legfeljebb leírásokból ismerem.  
Szép napot mindenkinek

Már azt gondoltam, hogy én vagyok az egyedüli női horgász.
Nekem is volt hasonló élményem, ami örökre megmarad.
A hogy leírod, sokszor nem a halfogás a lényeg, általában visszaengedem a halakat.
A csönd, a nyugalom, a természet közelsége. A Vízparton nem találkozom ideges, ingerült, irigy emberekkel. Olyan ízű étket máshol nem lehet készíteni, csak ott a parton.
Lehetőségem volt nagyon sok helyre eljutni. Minden víznek meg van a szépsége.
A Dunát kedvelem legjobban, de csodálatos Csongrádnál a Körös-torok, a holt Tiszai ágak, maga a Körös. A Duna csodálatos, Dunaalmástól, Pilismaróton át Dömös és a Dunakanyartól, Fajsz és Fadd mind élő és holt ágánál. A Duna fővárosi szakasza viszont siralmas.
További szép napot mindenkinek és görbüljön a bot
Üdv Ica
Horgasz1 írta: Szép napot mindenkinek

Már azt gondoltam, hogy én vagyok az egyedüli női horgász.
Nekem is volt hasonló élményem, ami örökre megmarad.
A hogy leírod, sokszor nem a halfogás a lényeg, általában visszaengedem a halakat.
A csönd, a nyugalom, a természet közelsége. A Vízparton nem találkozom ideges, ingerült, irigy emberekkel. Olyan ízű étket máshol nem lehet készíteni, csak ott a parton.
Lehetőségem volt nagyon sok helyre eljutni. Minden víznek meg van a szépsége.
A Dunát kedvelem legjobban, de csodálatos Csongrádnál a Körös-torok, a holt Tiszai ágak, maga a Körös. A Duna csodálatos, Dunaalmástól, Pilismaróton át Dömös és a Dunakanyartól, Fajsz és Fadd mind élő és holt ágánál. A Duna fővárosi szakasza viszont siralmas.
További szép napot mindenkinek és görbüljön a bot
Üdv Ica

Szégyenlem magam, de én nem szoktam visszadobni akár a méretes, - akár a kifogható, de kicsi halakat sem !  
Sőt!   Hal ”ínséges” időkben még a naphalat is képes voltam megnyúzni, mert pici lányom halat kívánt enni!  
Nálam az étel ott kezdődik, hogy HAL ...HAL ...HAL... . tenger gyümölcsei, ..vízi állatok ......(béka, kagyló, polip, rák, , minden jöhet! ... csak sok legyen!) 
Szép napot mindenkinek

Hiszek a fogd meg és ereszd vissza elv felfogásában. Csak azt a halat tartsd meg amire feltétlenül szükséged van
Kis unokáim Barnabás 5 Balázs 2,5 éves most ismerkednek a horgászattal. Remélem, hogy nekik is lesz olyan élménybe részük mint nekem volt. Megismerhetnek halban gazdag természetes vizeket, foghatnak mindenféle hal-fajtából kicsi és nagy méretű halakat. Bízok abban, hogy élményeiket meg tudják mutatni - osztani az ő gyermekükkel. Gyermekeim is szeretnek horgászni, de felnőttként már nincs elég idejük, ők is visszaengedik, engedték a halakat. Volt rá példa mikor a főzésre szánt zsírból ettük a zsíros kenyeret, mert nem fogtunk megfelelő méretű halat / vagy kicsi, vagy túl nagy hal volt /.
Most 2013.07.hó 5 napos horgászatnál, ami csak reggeli és esti horgászatból állt 3-12 kg közötti halból 41 db-t fogtam Akasztón. A többiek többet fogtak. Nem csoda, nem természetes víz. Mű dolog az egész
Még tok halat is fogtak a tóba, pedig az folyó vízi hal. Nem hoztam el halat onnan sem.

Nap hal élmény Faddon történt. A Duna áradásából visszamaradt kis tavacskában. A fiam 9, a lányom 12 éves volt.
Fiam a víz széléhez közel talált egy kinyílt kagylót, amit egy nap hal őrzött. Olyan hevesen őrizte a kagylót, hogy még a kezünknek is neki támadt, mikor benyúltunk a vízbe. Fiam kihalászta egy műanyag pohárral és a gyerekek elvitték a tavacska másik oldalára. A nap hal hamarabb visszaúszott a kagylóhoz mint ahogy a gyerekek visszatértek hozzánk és a hal tovább folytatta a védekezést. A kagylóban voltak az ikrák lerakva, utódait védte. Megetettük csontival és békén hagytuk. Remélem, hogy a nap hal átadta harciasságát utódainak, még ha az ösztönösek voltak.
A fiam majd eltudja mesélni gyermekének egy gyerekkori élményét, mint ahogy a lányom már elmesélte fiának, Barnabásnak.
Szerintem így van ez rendjén és ettől lesz kerek a világ

További szép napot és görbüljön a bot
Üdvözlettel Ica
Horgasz1 írta: Szép napot mindenkinek

Hiszek a fogd meg és ereszd vissza elv felfogásában. Csak azt a halat tartsd meg amire feltétlenül szükséged van
Kis unokáim Barnabás 5 Balázs 2,5 éves most ismerkednek a horgászattal. Remélem, hogy nekik is lesz olyan élménybe részük mint nekem volt. Megismerhetnek halban gazdag természetes vizeket, foghatnak mindenféle hal-fajtából kicsi és nagy méretű halakat. Bízok abban, hogy élményeiket meg tudják mutatni - osztani az ő gyermekükkel. Gyermekeim is szeretnek horgászni, de felnőttként már nincs elég idejük, ők is visszaengedik, engedték a halakat. Volt rá példa mikor a főzésre szánt zsírból ettük a zsíros kenyeret, mert nem fogtunk megfelelő méretű halat / vagy kicsi, vagy túl nagy hal volt /.
Most 2013.07.hó 5 napos horgászatnál, ami csak reggeli és esti horgászatból állt 3-12 kg közötti halból 41 db-t fogtam Akasztón. A többiek többet fogtak. Nem csoda, nem természetes víz. Mű dolog az egész
Még tok halat is fogtak a tóba, pedig az folyó vízi hal. Nem hoztam el halat onnan sem.

Nap hal élmény Faddon történt. A Duna áradásából visszamaradt kis tavacskában. A fiam 9, a lányom 12 éves volt.
Fiam a víz széléhez közel talált egy kinyílt kagylót, amit egy nap hal őrzött. Olyan hevesen őrizte a kagylót, hogy még a kezünknek is neki támadt, mikor benyúltunk a vízbe. Fiam kihalászta egy műanyag pohárral és a gyerekek elvitték a tavacska másik oldalára. A nap hal hamarabb visszaúszott a kagylóhoz mint ahogy a gyerekek visszatértek hozzánk és a hal tovább folytatta a védekezést. A kagylóban voltak az ikrák lerakva, utódait védte. Megetettük csontival és békén hagytuk. Remélem, hogy a nap hal átadta harciasságát utódainak, még ha az ösztönösek voltak.
A fiam majd eltudja mesélni gyermekének egy gyerekkori élményét, mint ahogy a lányom már elmesélte fiának, Barnabásnak.
Szerintem így van ez rendjén és ettől lesz kerek a világ

További szép napot és görbüljön a bot
Üdvözlettel Ica

Kellemes, lehetőleg egy kicsit hűvösebb szép napot mindenkinek, mint a mai!
Ica! Nem vagyunk egyformák! Én imádom a halat és a tengeri herkentyűket, bármilyen formában – főzve, sütve, csak sok legyen!
Az természetes volt, hogy csak annyi halat hoztunk haza, amennyi engedélyezett volt. Azért a múlt idő, mert már elég régóta nem horgászom – nincs kivel elmennem, pedig nagyon szeretnék!
Szerintem aki egyszer a horgászat – vadászat – sátorozás örömeit megkóstolta, soha nem tud leszokni róla, élményeiről kötetnyit tudna mesélni!
Velem történt meg hajdanán....
Nagy csapat – baráti társasaság – férjestül, feleségestül, gyerekestül kitelepültünk a VÍZ mellé. (vadkempingezés a Tisza tó partján) Volt a csapatnak gáztűzhelye, gázpalackról működő hűtője, komfortosan érezhettük magunkat.
A férfiak – úgy ahogy illik, kiépítették a körletet. Aki sátorozott már életében, tudja, hogy ez mit jelent – tűzrakó és szemétlerakó hely (csakis a lebomló hulladéknak!) kiépítése, sátrak körülárkolása, stb.
Magam részéről nagyon utáltam, hogy csak fél-nadrágféken jutottam le a vízhez. Megkértem Bélát, egy öröknyüzsi tizenévest, hogy ugyan, találjon valami megoldást. Cserébe felajánlottam, olyan kaját készítek, amit az itteni lehetőségekkel számolva meg tudok csinálni.
Béla halkan rebegte: .... MADÁRTEJ!!! talán lehetne? !
Tej volt, tojás is akadt....
Béla kis idő múlva büszkén mutatta a partfalba vágott lépcsőfokokat.
Nekem pedig néhány perc múlva legalább hat csillogó gyerek szempár leste minden mozdulatomat.

Mondd, csináltál te már vízparton, majd 36 fokos melegben madártejet közel 20 embernek, úgy, hogy a habot villával vered fel?! Nos, elmondom, akkor, ott a Tisza parton én igen!!, --- viszont bevallom, itthon, azóta sem!
Szép napot mindenkinek

Kedves 1Kata1
Nem vagyunk egyformák. Valóban nem készítettem madártejet tóparton egy embernek sem, nem húsznak. Az otthonomban régen is és még most is művelem e tevékenységet kevesebb személynek.
A természet szeretete, védelme fontos volt számomra régen is és most is

További szép napot és görbüljön a bot.
Üdvözlettel Ica